ŠTÍTEK: Jan Marek

Azylový dům v Litoměřicích.
Litoměřicko - „Naše kapacita je 23 míst, z toho 20 jich je obsazených. V současnosti přitom evidujeme pět nebo šest žadatelů o ubytování. Některé proto musíme nechat čekat. Noclehárna však ještě některými volnými místy disponuje," sdělil Jan Marek, sociální pracovník Domu P. Marie Pomocné při Farní charitě Litoměřice.

Přituhuje. Místa v azylových domech se plní

Litoměřicko
Nad budoucností budovy bývalého okresního úřadu visí otazník. Jisté je jen to, že nejpozději na konci roku 2015 dojde k jejímu prodeji ve výběrovém řízení.
Vyškov – Do třípodlažního Greplova domu nedaleko vyškovského centra se postupně přestěhovaly nebo ještě přesunou desítky zaměstnanců městského úřadu. Zbyly po nich prázdné kanceláře v budově bývalého okresního úřadu i vyškovského zámku. Ani jedna z budov navíc není v dobrém technickém stavu.

Vyškovské úřady dostaly výpověď. Musejí jinam

Vyškovsko
Ilustrační foto
Vyškovsko – S něco málo přes čtyřmi tisíci dvěma sty uchazeči se okres Vyškov může stále pyšnit nejnižším počtem lidí bez práce v Jihomoravském kraji. Co se pak týká míry nezaměstnanosti, dostal se s číslem 6,6 procenta na druhé místo hned za Brno-venkov. Vyplývá to ze statistik ministerstva práce a sociálních věcí za říjen.

Na jedno místo čeká na Vyškovsku 17 lidí

Vyškovsko
Purkmistr a jeho „osmička“
Opočno – V minulém díle jsme se rozloučili s bývalým hostincem v čp. 7 na Trčkově náměstí, dnes navštívíme souseda. O živnosti v čp. 8 máme první zprávu opět díky požáru v roce 1803. Tehdejší kronikář vypsal domy, které postihl, s uvedením majitelů a jejich živností. A tak se v kronice města dočítáme, že plamen zachvátil i dům čp. 8 řemenáře Jana Marka.
2 fotografie

Purkmistr a jeho „osmička“

Rychnovsko
Josef Vašíček.
Havlíčkův Brod - V sobotu 7. září to to jsou přesně dva roky, kdy se Havlíčkovým Brodem roznesla šokující zpráva o tragické smrti hokejisty Josefa Vašíčka, který našel smrt v letounu Jak-42 mířícímu z Jaroslavli k prvnímu mistrovskému zápasu do běloruského Minsku.

Smutné výročí

Hokej
Ilustrační foto.
Pojizeří - V uplynulém týdnu měla krajská dorostenecká soutěž na programu hned dvě kola. Ani jeden ze tří okresních zástupců v nich neztratil body. Největší kanonádu pak zaznamenaly Semily, které na domácím hřišti nadělily českolipskému Arsenalu hned devět gólů. Čtyřikrát se přitom trefil Frolík.

Týmy dorostenců body neztrácely

Fotbal
Ilustrační foto.
Vyškovsko – Jsou nepostradatelní při odstraňování škod po živelních katastrofách, opravách veřejného majetku, údržbě obecních budov a chodníků nebo pro zajištění dalších prací, na které obce nemají vlastní zaměstnance. Po srpnové novele zákona se veřejně prospěšní pracovníci stávají pro některé zaměstnavatele luxusem, který si nemůžou dovolit.

Veřejné práce: V obcích Vyškovska cítí ohrožení

Jihomoravský kraj
Ilustrační foto.
Vyškovsko – Jsou nepostradatelní při odstraňování škod po živelních katastrofách, opravách veřejného majetku, údržbě obecních budov a chodníků nebo pro zajištění dalších prací, na které obce nemají vlastní zaměstnance. Po srpnové novele zákona se veřejně prospěšní pracovníci stávají pro některé zaměstnavatele luxusem, který si nemůžou dovolit.

Veřejné práce? V obcích Vyškovska cítí ohrožení

Vyškovsko
TJ OSS Lomnice
Lomnice – Výborným způsobem si v uplynulém ročníku krajského přeboru vedl nováček z Lomnice. Tým, který byl pasován na jasného sestupujícího, skončil nakonec na osmé příčce, hodně vzdálen bojům o záchranu.

Krajský přebor: Lomnice se stěhuje do Habartova

Fotbal
Test deníku - krádež kola
Liberec - Jízdní kola mají zloději ve svém hledáčku stále častěji, některá končí ve sběrnách, jiná zloději prodají za zlomek ceny zájemcům, kteří nechtějí investovat do poctivého nákupu

Kolo ukradli za čtyřicet minut

Liberecko
Ilustrační foto
České Budějovice – Je to mžik. Přijedete na kole, na moment si odběhnete a zpátky už jdete po svých. Šance na vypátrání? Mizivá. Podobné problémy letos potkaly v Budějovicích už více než 150 lidí. Tím překvapivější mohou být výsledky testu Bez kola, jenž v krajském městě uspořádala Česká pojišťovna.

Pojišťovna testovala rychlost zlodějů. Budějovice překvapily

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
Brno /VIDEO UVNITŘ/ - Skupina čtyřech nezletilých mladíků si prohlíží kolo zaparkované u brněnské Galerie Vaňkovka. Nejdřív to vypadá, že je nezajištěný bicykl za pět tisíc korun upoutal jen na chvíli. Odcházejí. Za pár okamžiků se ale dva z nich vrací. Jeden z mladíků po chvilce váhání kolo bere a nenápadně si ho odváží. Vzápětí se skupina bohatší o ukradené kolo znovu spojuje.

Zloději v Brně ukradli kolo za 26 minut. Byli druzí nejrychlejší v Česku

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
Praha – Tuzemské pojišťovny evidují aktuálně stovky pojistných událostí způsobených pondělními prudkými bouřkami. Většinou jde o drobnější škody, mezi kterými dominují zatopené sklepy, poškozené střechy či škody na motorových vozidlech způsobené především popadanými větvemi ze stromů. Škody jdou do milionů korun. Pojišťovny očekávají, že počet škod bude růst až na několik tisíc.

Pojišťovny zatím evidují z bouřek stovky spíše drobných škod

Ekonomika
V nákladech na dovolenou je cestovní pojištění nízkou, ale důležitou položkou. Váhání nad jeho uzavřením není namístě.
V nákladech na dovolenou je cestovní pojištění nízkou, ale důležitou položkou. Váhání nad jeho uzavřením není namístě. „Bez cestovního pojištění vás úraz či nemoc v zahraničí může přijít i na milion korun," tvrdí Jan Marek z České pojišťovny. Uzavřít smlouvu přes mobilní telefon nebo internet na poslední chvíli je už samozřejmostí.

Jan Marek: Aktivní dovolená s sebou přináší nejrůznější úrazy

Cestujeme
Romové v Náchodě protestovali.
Opočno – Dům hrůzy, jak se ve městě přezdívalo objektu čp 216, je už minulostí. Radnici došla trpělivost a nepřizpůsobivé nájemníky, kteří neměli řádné smlouvy, vystěhovala už v červnu. Teď se stejný krok chystá i v dalším objektu, tentokrát v lokalitě na Švamberku.„V pondělí se chystám za insolvenční správkyní objektu, abychom se dohodli na postupu," potvrdil starosta Opočna Štěpán Jelínek.

„Máme toho dost! Neplatíš, tak běž,“ zaveleli v Opočně

Z okolí