ŠTÍTEK: Jan Marek

Tak by měl vypadat nový svatostánek hradeckých fotbalistů.
Hradec Králové - Osud hal, které na okraji Hradce Králové bez stavebního povolení vybudovala firma CTP, budoucnost fotbalového stadionu a osud ZUŠ na Střezině. Tři z mnoha témat, která v úterý dlouho do večera projednávali královéhradečtí zastupitelé. Ani v jednom z nich definitivně nerozhodli.
6 fotografií

Jednání zastupitelů hlídala policie

Z okolí
Rozestavěné skladovací haly u Hradce Králové. Ilustrační fotografie.
Hradec Králové - Do jámy lvové vkročil zástupce zástupce developera CTP Zdeněk Apeltauer, když se přímo na jednání zastupitelů omluvil za kroky svých předchůdců a požádal zástupce města o dodatečné udělení souhlasu s další výstavbou hal u výpadovky na Třebechovice. S žádostí však neuspěl.

CTP k souhlasu nepomohla ani omluva. Piráti váhají

Hradecko
Parkur, skok vysoký, skok daleký a rovinná dráha. To jsou čtyři disciplíny, které čekají králičí závodníky.
Jindřichův Hradec - Pokud toužíte po netradičně strávené sobotě, můžete navštívit jindřichohradeckou sportovní halu poblíž Zimního stadionu Jana Marka. Konat se zde totiž bude 7. mistrovství České republiky v králičím hopu.

Hradecká hala uvítá ušaté šampiony

Jindřichohradecko
hokej PSG Berani Zlín  - HC DYNAMO Pardubice
Ofenzivní žlutomodrá smršť nabírá na síle. Za poslední dva zápasy Berani nastříleli jedenáct gólů, ve středu řádil čtyřbodový Antonín Honejsek a jeho druhá formace. Po nedělním pětigólovém přídělu pražské Spartě pěti góly sfoukli šesti brankami také Pardubice jako svíčku na narozeninovém dortu kapitána Tomáše Žižky, který včera oslavil 39. narozeniny.
40 fotografií

Ofenzivní smršť. Honejsek a spol. zničili Pardubice

Hokej
Ilustrační foto.
Český Krumlov - Strany a hnutí, jejichž členové se chtějí podílet na řízení obcí, už daly dohromady kandidátní listiny pro říjnové komunální volby. Podívejte se, kdo by mohl být příštím zastupitelem, radním či starostou Českého Krumlova.

Podívejte se, kdo u vás zabojuje o radnici

Českokrumlovsko
Devět znojemských kanoistů bylo v české posádce dračí lodě na mezinárodní vodácká akce Vogalonga v italských Benátkách.
Benátky /FOTOGALERIE/ – Dva tisíce rozličných plavidel čeká na startu. Přesně v devět hodin dopoledne celou tuto mašinérii odstartuje výstřel z námořního děla. Lodě se dají do pohybu, až běhá mráz po zádech. Takhle začíná mezinárodní vodácká akce Vogalonga v italských Benátkách. „Jsou to chvíle euforie a obrovského zážitku,“ přiblížil předseda znojemských kanoistů Petr Štěrba.
17 fotografií

Znojemští kanoisté zvládli na dračí lodi benátské kanály mezi prvními

Ostatní sporty
Ilustrační foto.
Počet ukradených kol v Česku loni sice klesl, hodnota odcizených kol se ale příliš nesnížila. Stále častěji se totiž kradou dražší, předem vytipované bicykly. Vyplývá to z ankety ČTK mezi pojišťovnami. Podle statistik policie ČR je v Česku denně ukradeno 14 jízdních kol. Objasnit se podaří pětinu případů.

Pojišťovny: Krádeží kol ubylo, kradou se ale dražší bicykly

Ekonomika
Druhý tým krajského přeboru mužů z Lomnice (v pruhovaném), bral na půdě Nejdku (v modrém) dva body, když po nerozhodném výsledku, uspěl v penaltovém rozstřelu.
Lomnice – V pozici favorita, ale s menšími obavami, zamířila Lomnice, tedy druhý tým krajského přeboru, na horkou půdu nejdeckého FK. „Věděli jsme, že Nejdek hraje velmi dobře v domácím prostředí, přesto jsme chtěli bodovat,“ nastínil plány před utkáním lomnický trenér Petr Zindl.
10 fotografií

FOTOGALERIE: Lomnice brala v Nejdku dva cenné body

Fotbal
Astronomické okénko. Ilustrační snímek.
Hradec Králové - V dubnu se budeme pravidelně potkávat s planetou Venuší na večerní obloze, kde bude zdobit západní obzor. Ranní oblohu bude v dubnu stále zkrášlovat trojice planet - Mars a Saturn nad jihovýchodním obzorem a k nim se po většinu noci přidá i obří Jupiter. Ostatní planety nebudou v dubnu pozorovatelné.

Dubnovou oblohu rozzáří Mars, Saturn a Jupiter

Hradecko
Polodřevěný kostel Nejsvětější Trojice z 16. století, který se nachází v ulici Sokolská ve Valašském Meziříčí, se v roce 2018 dočká rozsáhlé rekonstrukce.
Kostel Nejsvětější Trojice ve Valašském Meziříčí čeká v letošním roce rozsáhlá oprava. Kvůli havarijnímu stavu budovy je nutná. Náklady na rekonstrukci jsou vyčíslené na více než 12 milionů korun. Z větší části ji uhradí vlastník budovy - Zlínský kraj, příspěvek poskytne také ministerstvo kultury.
2 fotografie

Kostel Nejsvětější Trojice obsadí dělníci

Valašsko
Ilustrační foto.
Jindřichův Hradec - Během svátečního období odehrají žákovská družstva jindřichohradeckého Spolku ledního hokeje - HC Střelci na domácím ledě čtyři turnaje. Na jednom z nich se představí také Slováci z Martina.

Hokejoví Střelci pořádají čtyři turnaje

Hokej
FC Kopřivnice, mladší přípravka B
Redakce každý týden v pondělí v tištěné verzi Deníku zveřejňuje skupinové fotografie fotbalových týmů. Každé pondělí tak představí konkrétní klub a je přitom úplně jedno, jakou ligu hrají - zda třeba kraj či okres.
3 fotografie

Deník nám fandí: FC Kopřivnice

Fotbal