ŠTÍTEK: Jan Marek

Společnost Respono zajišťuje svoz a likvidaci odpadů na Vyškovsku. Ilustrační foto.
Vyškov – Překvapené reakce starostů, nevole proti možnému odchodu stávajícího ředitele i požadavky na uspořádání klasického výběrového řízení. Emoce, které budily zprávy o výměně na postu ředitele vyškovské společnosti Respono a o kterých jako první informoval Vyškovský deník Rovnost, utichají. Úterní jednání představenstva společnosti přineslo jasné podmínky a nové informace.

Horáček zůstává ředitelem Respona. Ale bude mít nadřízeného

Vyškovsko
Společnost Respono zajišťuje svoz a likvidaci odpadů na Vyškovsku. Ilustrační foto.
Vyškovsko - Šestnáct let pracoval Antonín Pytela jako starosta Kozlan. Zažil zakládání skládky komunálního odpadu nedaleko vesnice a nesčetněkrát jednal se stávajícím ředitelem Respona Pavlem Horáčkem i jeho předchůdcem a otcem Antonínem. A podobně jako řada dalších starostů z Vyškovska nechápe krok představenstva společnosti, které chce na Horáčkovo místo dosadit jiného muže. Bývalého ředitele vyškovského úřadu práce Jana Marka.

Překvapení starostové: nahrazení Horáčka v čele Respona považují za absurditu

Vyškovsko
Společnost Respono zajišťuje svoz a likvidaci odpadů na Vyškovsku. Ilustrační foto.
Vyškov – Je potřeba zapracovat na managementu společnosti. Musíme také rapidně posílit vztahy s obcemi. A je nutné vybudovat renomé Respona jako silné regionální firmy. I tyto argumenty padaly na několika jednáních představenstva vyškovské společnosti. Jejich vyústěním bude výměna ředitele. Pavla Horáčka má vystřídat Jan Marek, který působil mimo jiné jako šéf vyškovského úřadu práce.

Dosavadního ředitele nahradí Marek. Jde o posílení managementu, zní z Respona

Podnikání
Lanškroun. Ilustrační foto.
Lanškroun – Zítřejší středověké slavnosti k 700. výročí narození císaře Karla IV. připomenou i jeho dvořana, arcibiskupa Petra III. zvaného Jelito, zakladatele kláštera kanovníků sv. Augustina v Lanškrouně.

Petr III. zvaný Jelito bude mít svůj park

Orlicko
Na snímku zleva nahoře: Ondřej Kupilík, Jan Svoboda, Lukáš Liška, Jakub Anderle, Václav Svoboda. Dole zleva: Štěpán Rottenborn, Jan Marek, Aleš Karas, Tomáš Novák.
Domažlice – Krajský přebor starších žáků ve volejbalu měl na programu poslední turnaj. V soutěži měl zástupce i Volejbal Domažlice.Krajský přebor v letošním roce hrály kromě Volejbalu Domažlice ještě USK Slavia Plzeň, VK Kralovice a Volejbal Sokolov.

Mladí volejbalisté Domažlic skončili stříbrní

Ostatní sporty
Hokejisté Vajgaru doma prohráli se Žďárem nad Sázavou 3:11.
Jindřichův Hradec – Smutné domácí loučení se základní části II. ligy prožili hokejisté a fanoušci jindřichohradeckého Vajgaru.K předposlednímu kolu totiž na jih Čech přijely Plameny ze Žďáru nad Sázavou, které se na ledě Zimního stadionu Jana Marka chovaly jako neuctiví hosté. V tabulce poslednímu Vajgaru totiž nasázely jedenáct gólů.

Vajgar dostal od Plamenů tvrdou lekci z produktivity

Hokej
betlém ve Zlukově
Hvožďany/Zlukov – Obyvatelé třicet kilometrů od sebe vzdálených vesniček Hvožďan u Bechyně a Zlukova u Veselí nad Lužnicí se pravděpodobně nikdy nesetkali, přesto ale mají společnou touhu dělat druhým lidem radost. Až do začátku ledna proto plánují obšťastňovat všechny, které potěší pohled na vlastnoručně vyrobené betlémy.
89 fotografií

Zlukov a Hvožďany jsou rájem betlémů

Táborsko
Ilustrační foto.
Praha – Ministerstvo práce dokáže ročně zvládnout příchod 2000 přistěhovalců. Je připraveno zajistit jim rekvalifikace a potřebné vyškolení, aby mohli co nejrychleji začít pracovat. Při větším počtu imigrantů by úřad musel žádat o posílení svého rozpočtu. Na jednání sněmovního sociálního výboru to dnes řekl vedoucí ministerského oddělení zahraniční zaměstnanosti Štefan Duháň.

Ministerstvo práce ročně zvládne příchod 2000 imigrantů, zajistí rekvalifikace

Česko
Nečekaně hladce vyhráli hokejbalisté Dobřan (na archivním snímku hráč v bílém) v Chlumci nad Cidlinou.
Plzeňsko – Stejně jako před týdnem i tentokrát všichni zástupci regionu v I. NHbL hostovali na hřištích soupeřů. Dobřany poměrně hladce vyhrály v Chlumci nad Cidlinou, Litice jako první uspěly v Přelouči, Třemošná prohrála na hřišti druhé Jihlavy.

Hokejbalisté Litic loupili v Přelouči

Ostatní sporty
Veletrh vzdělávání je určený nejen žákům, rodičům a výchovným poradcům, ale i těm, kteří zvažují změnu profese nebo hledají práci. V Živé knihovně povolání se představila také část redakce Vyškovského deníku Rovnost.
Vyškov /REPORTÁŽ/ – Je to těžká práce? Na kterou školu musím jít? Co mám udělat pro to, abych se dostala do televize? Nejčastější otázky, které přicházejí z úst ostýchavých žáků osmých a devátých tříd. Ti smělejší se totiž raději neptají na nic. O práci novináře mají vesměs zkreslené informace. Někteří si přišli jen pro soutěžní razítko, jiní jsou zvídavější: třeba dívka, která chtěla založit školní časopis. Jenže její zápal nenašel pochopení u spolužáků, kteří by se na něm podíleli s ní. Vše nasvědčuje tomu, že tradiční Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí, který hodlá znovu podpořit hlavně řemeslné obory, vstupuje do svého devatenáctého ročníku.
24 fotografií

O Deník byl mezi žáky zájem. Veletrh představil osmatřicet škol

Vyškovsko
Ilustrační foto
Prachaticko – Od podzimního pálení listí může být jen krůček k požáru. „I když, musím zaklepat, jsme tu případ, kdy by za požárem stálo pálení listí, neměli, je přesto nutné být v takovém případě opatrný. Nebezpečný nemusí být totiž jen oheň, ale i kouř. Obzvlášť v případě starších osob nebo dětí," říká netolický velitel hasičů Jan Marek.

Nebezpečný může být oheň i kouř

Prachaticko
Jediný obžalovaný v kauze tragické havárie letounu Jak-42 s hokejisty klubu Lokomotiv Jaroslavl ze září 2011 dostal dnes trest pěti let odnětí svobody.
Jaroslavl – Jediný obžalovaný v kauze tragické havárie letounu Jak-42 s hokejisty klubu Lokomotiv Jaroslavl ze září 2011 dostal dnes trest pěti let odnětí svobody. Soud v Jaroslavli mu ale současně trest odpustil s tím, že případ souzeného Vadima Timofejeva spadá pod letošní amnestii. V letadle zahynuli i tři čeští hokejisté 
a jeden slovenský reprezentant.

Smrt hokejistů v Rusku. Trest zrušila amnestie

Svět
Košťálov - Skalice
Pojizeří - Velmi dobrý výkon lomnických fotbalistů přispěl k úrovni pohledného utkání na hřišti vedoucí Chrastavy. Jiří Štajner tentokrát neskóroval, leč na vítězství domácího celku se podílel dvěma asistencemi. Druhé místo nadále patří Sedmihorkám, které si pro šestou výhru sezony dojely na hřiště Hejnic.

Tým Sedmihorek si hravě pojistil druhé místo

Fotbal
Úspěšní medailisté na dětské olympiádě. Zleva: Jan Marek, Adéla Krátká, Žaneta Jantačová a Kamil Klein.
Třemošnice - Vynikajícího výsledku dosáhli karatisté KK Lichnice soutěžící za Pardubický kraj ve složení Kamil Klein, Jan Marek, Adéla Krátká a Žaneta Jantačová na dětské olympiádě, která se konala v červnu v Plzni.

Třikrát bronz na olympiádě

Ostatní sporty