ŠTÍTEK: Jan Marek

Ilustrační foto.
Praha - Pojišťovny evidují po víkendových bouřkách stovky škod za celkem několik desítek milionů korun. Obvykle jde o zaplavené sklepy, rozbité skleníky, poničená auta či fasády domů a okna od krup či rozbité střešní krytiny. Nejvíce případů je na jižní Moravě a ve východních Čechách. V dalších dnech odhady škod dále porostou, vyplývá z ankety mezi největšími tuzemskými pojišťovnami.

Pojišťovny mají po víkendových bouřkách škody za desítky milionů

Ekonomika
Ilustrační foto.
Nemoc čtyřnohého kamaráda se může prodražit víc než lidská. Pořádná nepříjemnost může ale vzniknout i tehdy, když zvíře tropí neplechy a způsobí přitom škodu někomu jinému.

Pojištění mazlíčků

Bydlení
Do Mongolska odletěly tři klisny koně Převalského.
Praha /FOTOGALERIE/ - Dupání, kopání, hýkání. Chvílemi se člověku zdá, jako by uslyšel z té obrovské modré bedny i nářek. Dohromady deset statných mužů ji táhne směrem do armádního letadla, které je už nastartováno a připraveno vzlétnout. Stejný proces s nakládáním se opakuje u dalších dvou boxů.
22 fotografií

Tři klisny koně Převalského odletěly do Mongolska

Praha
Ilustrační foto
Praha – Pojišťovny zaznamenávají každoročně nárůst škod, které jejich klientům způsobují v létě zloději vloupáním do bytů, rodinných domů či chat. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami. Velkým pomocníkem lupičů se stávají sociální sítě, kam lidé a zejména děti často umisťují informace o svém pobytu na dovolené, čímž upozorňují na to, že byt je prázdný.

Pojišťovny zaznamenávají v létě nárůst vloupání do bytů a domů

Ekonomika
Ilustrační foto
Pojišťovny zaznamenávají každoročně nárůst škod, které jejich klientům způsobují v létě zloději vloupáním do bytů, rodinných domů či chat. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami. Velkým pomocníkem lupičů se stávají sociální sítě, kam lidé a zejména děti často umisťují informace o svém pobytu na dovolené, čímž upozorňují na to, že byt je prázdný.

Pojišťovny zaznamenávají v létě nárůst vloupání do bytů a domů

Bydlení
Ilustrační foto
Slavkov u Brna – Dluhy a infrastruktura. Pojmy, které nejčastěji skloňovali zástupci slavkovských politických stran při odpovědích na otázku, na co je potřeba nejvíc se ve městě zaměřit v příštím volebním období. Vyškovský deník Rovnost pokračuje v seriálu, v němž představuje potencionální lídry stran do nadcházejících komunálních voleb. Na řadu přichází Slavkov u Brna.

Slavkovské politické strany chtějí hlavně skoncovat s dluhy

Vyškovsko
 Úřad práce se do konce měsíce přestěhuje z Křenové ulice a dalších koutů Brna do nového sídla v Polní ulici. Na fotografii je nový úřad práce.
Brno – Od pondělí už lidé musí kvůli výplatě sociálních dávek na jinou adresu než dosud. Úřad práce se do konce měsíce přestěhuje z Křenové ulice a dalších koutů Brna do nového sídla v Polní ulici. Jako první se přesunula právě pobočka z Mojmírova náměstí, která má na starosti výplatu dávek.
9 fotografií

V Brně v pondělí otevře nové sídlo úřadu práce

Brněnsko
Ilustrační foto.
Brno – Po šestnácti letech plánů a příprav se Brno dočkalo nového Úřadu práce, který spojí kolem výplaty dávek a zaměstnanosti pod jednou střechou. Nové sídlo za 182 milionů korun vzniklo v Polní ulici. Stěhování už začalo, celý úřad se přesune do měsíce.

Brněnský úřad práce se přesouvá do nové budovy

Brněnsko
Ilustrační fotografie.
Když si představím, že bych se dostal do kůže europoslance, projede mi mráz po zádech. Ne proto, že by to pro mě byla nepříjemná představa, ale spíše z nadšení, díky kterému by se mi splnilo mé velké přání mít konečně moc něco změnit. Udělat něco pro svou rodinu, své sousedy, svůj národ a obecně pro všechny.

Změň systém, změníš svět!

Soutěže
Ilustrační foto
Praha - Letošní velmi mírná zima potrápila lidi sněhem, vichřicemi a mrazem mnohem méně než ty předchozí. Dokládají to i statistiky pojistných událostí největších tuzemských pojišťoven. Nárůst škod zaznamenaly jen v havarijním pojištění, protože řidiči se nebáli vyjíždět na suché vozovky.

Pojišťovny: Sníh a mráz letos klienty skoro vůbec netrápily

Ekonomika
Mladší dorostenci Regensburgu budou obhajovat vítězství v memoriálu Jana Marka. Na snímku němečtí hokejisté s exreprezentantem Alšem Kotalíkem.
Jindřichův Hradec – K uctění památky odchovance hradeckého ledního hokeje se o víkendu uskuteční druhý ročník Memoriálu Jana Marka, mistra světa, jenž 7. září 2011 zahynul při leteckém neštěstí v ruské Jaroslavli..

Memoriálu Jana Marka se zúčastní pět týmů

Hokej
Ilustrační foto.
Šlápněte na brzdu, pevně držte volant v přímém směru a připravte se na náraz. Tohle radí odborníci motoristům, před jejichž vozidlem se nečekaně objeví divoká zvěř a je jasné, že střetu nelze zabránit.

Řidiči, pozor: Divočák ani srna vám neuhnou

Nehody
Ilustrační foto.
Ostrava/Praha - Šlápněte na brzdu, pevně držte volant v přímém směru a připravte se na náraz. Tohle radí odborníci motoristům, před jejichž vozidlem se nečekaně objeví divoká zvěř a je jasné, že střetu nelze zabránit.

Řidiči, pozor: Divočák ani srna vám neuhnou

Auto
Ilustrační foto.
Ostrava - Šlápněte na brzdu, pevně držte volant v přímém směru a připravte se na náraz. Tohle radí odborníci motoristům, před jejichž vozidlem se nečekaně objeví divoká zvěř a je jasné, že střetu nelze zabránit.

Řidiči, pozor: Divočák ani srna vám neuhnou

Česko
Ilustrační foto
Plzeň – Dva zápasy odehráli o víkendu v extralize hokejbalisté HBC Plzeň. Nejprve v sobotu poprvé na jaře prohráli, když doma nečekaně nestačili na Ústí nad Labem, v neděli bezbrankový duel v Kladně rozhodl až při samostatných stříleních Michal Edl.

Drama v Kladně rozhodl Edl

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Brno - Na nového šéfa stále čeká krajská pobočka Úřadu práce v Brně. Před třemi týdny odešel Jan Marek na post náměstka pro nezaměstnanost na ministerstvo práce a sociálních věcí a od té doby pobočku vede Josef Bürger. Výběrové řízení na nového ředitele generální ředitelství úřadu práce zatím nechystá.

Úřad práce v Brně: stále bez ředitele

Podnikání
Josef Malý (vlevo).
Jindřichův Hradec – Tak tohle není možné. A jen se potvrzuje pořekadlo, že se hokej hraje na šedesát minut a do poslední vteřiny základní hrací doby není nic jisté.

Malý rozhodl dvě vteřiny před koncem

Hokej
Ilustrační foto
Jindřichohradecko – Jarní prázdniny jsou pro děti vítanou úlevou v učení, rodičům ale často přidělají vrásky. Ne každý si totiž může vzít dovolenou, nebo má hlídací babičku v důchodu. Naštěstí se o prázdninách děti mohou zabavit díky aktivitám, které si pro ně chystají různé organizace.

O jarních prázdninách děti nemusejí sedět jenom doma

Jindřichohradecko
Jan Marek.
Praha, Slavkov u Brna – Dlouhá léta vedl Úřad práce ve Vyškově. Začátkem roku se vrátil na post ředitele jihomoravské pobočky úřadu. Nyní Slavkovan Jan Marek zaznamenal další kariérní metu. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová ho totiž uvedla do funkce náměstka pro zaměstnanost. Marek několikrát zopakoval, že nechce, aby byl úřad pouze výplatcem dávek.

Slavkovan Jan Marek je náměstkem ministryně pro zaměstnanost

Vyškovsko
Táborský kanonýr Martin Mařík (vpředu).
Tábor – Vraždění neviňátek! Takto krutě a svérázně popsal jeden z jindřichohradeckých příznivců průběh nedělního večerního střetnutí druhé hokejové ligy mezi domácím Vajgarem a mužstvem HC Tábor. A nebyl příliš daleko od pravdy… Táborský favorit svého jihočeského rivala rozhodně nešetřil; galantně mu sice dovolil odpovědět na vedoucí gól zápasu, ale od té chvíle už proměnil derby ve svou show plnou krásných branek a dalších pohledných hokejových okamžiků.

Táborská hokejová jízda přinutila domácí Vajgar k ostudné kapitulaci

Hokej
Fanoušci jásají a hospodští také. Olympiáda zvedá tržby.
Karlovarský kraj - Majitelé hospod a číšníci v Karlovarském kraji si mnou ruce. Po hubeném lednu, kdy se rodinné rozpočty ještě vzpamatovávaly z Vánoc, přišel pro pivnice a sportbary obrat k lepšímu. Tržby jim teď vylepšuje olympiáda v ruském Soči.

Olympiáda zvedá hospodám tržby

Karlovarsko
Ilustrační foto
Břeclavsko – Počet lidí bez práce se na Břeclavsku zvýšil o více než půl procenta. Na konci ledna byla nezaměstnanost 9,7 procenta. Úřady práce na konci měsíce evidovaly v regionu celkem 7 768 nezaměstnaných, to je o 446 více než na konci roku 2013. Volných pracovních míst je na Břeclavsku 359.

Nezaměstnanost se na Břeclavsku přiblížila deseti procentům

Břeclavsko
Ilustrační foto
Jižní Morava /ANKETA/ – Letošní zima přinesla rekordní nezaměstnanost 9,4 procenta. Bez práce je na jihu Moravy pětasedmdesát tisíc lidí, z toho nejvíce v krajském městě a na Hodonínsku. „Je to dosud nejvyšší počet evidovaných uchazečů od roku 1990.

Nezaměstnanost na jihu Moravy je nejvyšší od revoluce

Podnikání
Ilustrační foto
Praha /INFOGRAFIKA/ - Platit účty z pohodlí domova nebo uhradit zboží na internetu během několika minut je už jistou dobu zcela běžné. Finanční instituce navzdory tomu neustále přicházejí s novými způsoby, jak správu osobních financí co nejvíce zjednodušit a zejména urychlit.

Zázračné čipy. Platba jedním dotykem

Ekonomika
Nad budoucností budovy bývalého okresního úřadu visí otazník. Jisté je jen to, že nejpozději na konci roku 2015 dojde k jejímu prodeji ve výběrovém řízení.
Vyškov – Do třípodlažního Greplova domu nedaleko vyškovského centra se postupně přestěhovaly nebo ještě přesunou desítky zaměstnanců městského úřadu. Zbyly po nich prázdné kanceláře v budově bývalého okresního úřadu i vyškovského zámku. Ani jedna z budov navíc není v dobrém technickém stavu.

Vyškovské úřady dostaly výpověď. Musejí jinam

Jihomoravský kraj