ŠTÍTEK: Jan Švejnar

Roman Gallo, šéfredaktor Deníků
Praha - Je tu nový rok, který mnozí z nás přijímají s nejistotou. Každý rok se sice něco mění, ale ten začínající je skutečně v mnohém jiný. Nejradikálnější reformy od pádu komunismu dopadnou na každého. A za pár týdnů budeme znát i jméno (staro?)nového prezidenta.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři

Česko
PF 2008
Je tu nový rok, který mnozí z nás přijímají s nejistotou. Každý rok se sice něco mění, ale ten začínající je skutečně v mnohém jiný. Nejradikálnější reformy od pádu komunismu dopadnou na každého. A za pár týdnů budeme znát i jméno (staro?) nového prezidenta.

Vážené čtenářky,vážení čtenáři

Znojemsko
Roman Gallo, šéfredaktor Deníků
Praha/Hradec Králové - Je tu nový rok, který mnozí z nás přijímají s nejistotou. Každý rok se sice něco mění, ale ten začínající je skutečně v mnohém jiný. Nejradikálnější reformy od pádu komunismu dopadnou na každého. A za pár týdnů budeme znát i jméno (staro?)nového prezidenta.

Vážené čtenářky,vážení čtenáři

Hradecko
Jiří Čunek
Předsedu KDU–ČSL, bývalého ministra Vlády ČR, bývalého starostu Vsetína a nepochybně muže, který zvládl plnit titulní strany novin a zpravodajství televizí víc než většina českých celebrit, Jiřího Čunka, zpovídali v sobotu liberečtí lidovci.

Mé ubytování v Praze je pro stát nejefektivnější

Liberecko
Jan Švejnar v pátek 14. 12. oficiálně oznámil kandidaturu na prezidenta.
Praha - Duel o prezidentské křeslo dnes dostal konkrétní tváře. Do parlamentního kolbiště se proti Václavu Klause 8. února postaví ekonom Jan Švejnar. Svoji kandidaturu oficiálně ohlásil dnes.

Švejnar vyzval Klause v souboji o Hrad

Česko
Jan Švejnar odchází z jednání v klubu KDU-ČSL.
Praha - ROZŠÍŘENO - Pokud by ovolbě prezidenta rozhodoval senátorský klub KDU-ČSL, tak by byl vítěz zřejmě již jasný. Aspoň tak to vypadalo poté, co ekonom Jan Švejnar odcházel ze setkání, na němž je přesvědčoval, že by byl lepší prezident než současný VáclavKlaus.

Švejnar bodoval u lidovců

Česko
Václav Havel s chotí Dagmar na vernisáži výstavy Hergetově cihelně,
Praha -Pane prezidente oslovil Václav Havel s nadsázkou Jana Švejnara a nabídl mu, aby si vyzkoušel jeho křeslo ve stylizované pracovně z Hradu. Ta je součástí expozice s názvem Václav Havel – český mýtus a byla v pondělí vpodvečer otevřena v Hergetově cihelně na Malé Straně.

Václav Havel si prohlédl expozici o svém životě

Česko
Jan Švejnar
PRAHA - Uvažovaný prezidentský kandidát Jan Švejnar potvrdí svoji kandidaturu později, než se dosud předpokládalo. Až doposud hodlal oznámit definitivní rozhodnutí 8.prosince, nyní kvůli probíhajícím jednáním připouští pozdější termín.

Švejnar oznámí kandidaturu později, než se čekalo

Česko
Ilustrační foto.
Praha/ Cestu kmiliardovému tunelování za dob kupónové privatizace otevřela neochota přijmout potřebné zákony. Vysocí úředníci federálního ministerstva financí upozorňovali na hrozbu, kterou skýtá privatizování bez potřebných zákonů, tehdejší vedení úřadu včele sVáclavem Klausem ale na jejich upozornění nechtělo reagovat.

Tunelování miliard mohly zabránit zákony

Česko
Pavel Kopecký
KOMENTÁŘ - Jeden komentátor s povzdechem podotkl o kvapem se blížící volbě hlavy státu, že půjde o vymítání profesora profesorem.

Prezidentští profesoři

Brněnsko
Václav Klaus
PRAHA - Přímá volba prezidenta se opět vzdálila. Ačkoli si tento způsob výběru hlavy státu přeje podle agentury Mori 88 procent občanů, vláda zamítla návrh poslanců ČSSD na její začlenění do ústavy.

Přímou volba prezidenta vláda smetla

Česko
Ilustrační foto
PRAHA - Kandidátem ČSSD do funkce prezidenta je ekonom Jan Švejnar. Musí se pro něho ale do 8. prosince vyslovit i další politické strany. Uvedl to dnes Ústřední výkonný výbor nejsilnější opoziční strany, řekl novinářům její místopředseda Milan Urban.

ČSSD potvrdila Švejnara jako svého kandidáta na prezidenta

Česko
Milan Hamerský
KOMENTÁŘ - Na pozadí několikaměsíčních diskuzí o kandidátech na prezidenta lze dobře hodnotit reálné schopnosti předsedů stran. Poraženým je předseda Jiří Čunek.

Hra předsedů o prezidenta

Brněnsko
Pavel Pečínka
BRNO - Asi by něco nehrálo, kdyby, tak jako loni, předloni a předpředloni, noviny nevypustily do světa tu ohromující novinu, že s koupáním v Brněnské přehradě je utrum.

Rozpuštění zelení

Brněnsko
Miroslav Kalousek
PRAHA - Ministr financí Miroslav Kalousek bude na srpnovém jednání vlády o strategii přijetí eura prosazovat, aby kabinet stanovil pevný termín přijetí společné měny na 1. leden 2012. Ministr to uvedl na Žofínském finančním fóru. Pro stanovení pevného termínu přijetí eura jsou podle Kalouska hlavně politické důvody.

Kalousek chce prosadit přijetí eura v roce 2012

Ekonomika