ŠTÍTEK: Jan Švejnar

Stovky studentů se přišly seznámit se svými potenciálními zaměstnavateli na veletrh Kariéra Plus, který se konal už po čtvrté v aule Vysoké školy Báňské-Technické univerzity Ostrava.
Ostrava /FOTOGALERIE/ -V jaké profesi najdu uplatnění? Jaké na mě budou kladeny požadavky a mají pro mě už teď volné místo? Odpovědi na tyto otázky hledali studenti na veletrhu pracovních příležitostí Kariéra Plus, který se včera konal v aule Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava.
10 fotografií

Studenti hledali práci na veletrhu Kariéra Plus

Ostravsko
Jan Švejnar
Ostrava – O jaké profese bude v budoucnu zájem? Jaké jsou příčiny odchodu talentů do zahraničí? Co pro trh práce můžeme udělat v Moravskoslezském kraji? Těmito i dalšími otázkami se bude zabývat projekt Kariéra Plus, který proběhne 8. března na Vysoké škole báňské-Technické univerzitě Ostrava.

Veletrh práce začal. Vystoupí na něm i Jan Švejnar

Ostravsko
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně.
Zlín – Akademičtí pracovníci, podnikatelé i zástupci veřejné správy z celé republiky se ve čtvrtek 22. dubna sejdou v prostorách Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Diskutovat budou na konferenci Baťův odkaz Evropě. Letošní ročník je zaměřen na téma Zodpovědné inovace.

UTB bude hostit konferenci Baťův odkaz Evropě

Zlínsko
Martina Sáblíková v olympijském závodě na 1500 metrů.
Vancouver – Fenomén české královny ledových oválů přesahuje brány stadionů, kontinentů i sportovního světa. Z klouzací desky v dětském pokoji až ke zlaté olympijské medaili. Z malého města na Českomoravské vysočině až ke světovému věhlasu.

Kam až dosáhne fenomén ledové princezny?

Ostatní sporty
Alice Fiedlerová zahraje 20. května v Arcidiecézním muzeu
Olomouc -Hudbu amerických skladatelů a díla českých autorů, která vznikala za jejich pobytu v Americe, představí cyklus koncertů a přednášek Americké jaro, kterou pro zájemce z Olomouce a okolí od zítřka do 5. června připravila Mezinárodní společnost Antonína Dvořáka.

Americké jaro je poprvé v Olomouci

Volný čas
Jan Švejnar, ekonom a bývalý kandidát na prezidenta radí nastupující Fischerově vládě: Je lepší, když lidé pracují kratší dobu, než je propouštět
Praha - Fischerova vláda by se měla zaměřit mimo jiné na to, aby zastavila nezaměstnanost. „Měla by podnikům ulevit například v daních nebo odvodech na sociální pojištění,“ říká profesor Jan Švejnar, předseda ekonomického institutu CERGE-EI a bývalý kandidát na prezidenta. Člověk, který pracuje, podle něj totiž na rozdíl od nezaměstnaného přispívá k rozvoji ekonomiky.

Švejnar: Kratší úvazky jsou lepší než propouštění

Ekonomika
Jan Švejnar
Praha - Vláda při řešení krize zaspala, její první kroky jsou ale zatím správné, říká ekonom Jan Švejnar, ředitel Centra pro mezinárodní politiku na University of Michigan a někdejší kandidát na prezidenta České republiky.

Švejnar: Ekonomická situace se letos nezlepší

Česko
Odříznutá kozí hlava
Chebsko - V prvním čtvrtletí roku 2008 se znovu začalo mluvit o výstavbě německého hřbitova v Chebu. Začaly také podezřelé nálezy mrtvých domácích zvířat

Co přinesl rok 2008 na Chebsku?

Chebsko
Miloš zeman na Finančním fóru mimo jiné varoval před nabídkou lehce dostupných úvěrů a varoval, že tyto mohou „nakazit“ náš zatím zdravý bankovní systém.
Praha - Evropská krize bude hlubší a delší než ta americká, nalévání vládních peněz do hospodářství bude mít dlouhodobě negativní efekt či potřeba koordinované akce ze strany EU, to jsou hlavní závěry úterní finanční konference, která se konala za účasti předních ekonomů a finančníků v Praze.

Finanční fórum: Krize zdaleka nekončí

Ekonomika