ŠTÍTEK: Jan Švejnar

Ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg
Praha - Prezidentský kandidát zelených a sociálních demokratů Jan Švejnar vůbec nepřipouští debaty otom, co nastane, pokud nebude zvolen hlavou státu.

Nahradí Švejnar Schwarzenberga?

Česko
Klaus navštívil poslanecký klub strany Zelených.
Praha - Na začátku žertování o kravatách, na konci rozhořčený odchod. Tak vypadala návštěva prezidenta Václava Klause vposlaneckém klubu Zelených. Ta měla spíše formální ráz, neboť šest zelených poslanců jasně podporuje Klausova protikandidáta Jana Švejnara.

Klaus u Zelených neuspěl

Česko
Ilustrační foto.
Východní Čechy - Klaus, nebo Švejnar? Lidé si mohou vsadit, kdo z těchto kandidátů nakonec bude příštích pět let prezidentem. Zatímco Hradečáci se k sázení na jednotlivé kandidáty příliš nemají, v jiných místech České republiky milovníci hazardu riskují i statisíce korun.

Prezidentské volby sázkaře příliš nelákají

Svitavsko
Švejnar se chce s Klausem utkat v televizi
Praha - Platy učitelů a význam tohoto povolání jsou závažným tématem. Jak vyplývá z exkluzivního průzkumu veřejného mínění agentury GfK pro Deník, myslí si to 67 procent občanů.

Prezident má zvýšit prestiž učitelů

Česko
Jan Švejnar a Václav Klaus
Praha - Ochrana životního prostředí a klimatu je přesně tou oblastí, kterou by se měla hlava českého státu zásadně zabývat. Je o tom přesvědčeno zhruba 81 procent lidí, což je vůbec nejvýraznější výsledek z průzkumů veřejného mínění, jež pro Deník zpracovala agentura GfK Praha.

Průzkum: prezident má chránit životní prostředí

Česko
Jan Švejnar zavítal v pátek na Západočeskou univerzitu v Plzni
PLZEŇ - Vešel do zaplněné posluchárny Západočeské univerzity na Borech a spustil se obrovský potlesk. Na besedu se známým ekonomem a kandidátem na prezidenta Janem Švejnarem v pátek před polednem dorazili hlavně jeho příznivci. Na univerzitě v Plzni se Švejnar představil spíš jako ekonom, mluvil o globalizaci a postavení republiky ve světě.

Švejnar: Vítěz bere všechno

Plzeňsko
Jan Švejnar navštívil Stříbro.
STŘÍBRO - S představiteli veřejné správy, se studenty a s občany hovořil v pátek 25. ledna ve Stříbře kandidát na prezidenta České republiky Jan Švejnar. Stříbro navštívil na pozvání poslance parlamentu Václava Votavy. S ředitelkou Střední průmyslové školy v Tachově Světcích Janmou Hrčkovou (na snímku vlevo) hovořil mimo jiné o tom, jak střední školy připravují studenty do života
7 fotografií

OBRAZEM: Jan Švejnar ve Stříbře

Tachovsko
Astrolog Robert Zapletal z Rožnova pod Radhoštěm vykládá horoskopy prezidentských kandidátů Václava Klause a Jana Švejnara
Zlínský kraj - Planety budou Janu Švejnarovi v den volby nového českého prezidenta nakloněny o něco více, než jeho soupeři Václavu Klausovi. Poměrně příznivá konstalace nebeských těles však osmého února čeká i současnou hlavu státu.

Astrolog praví: Hvězdy přejí více Švejnarovi

Zlínsko
Astrolog Robert Zapletal z Rožnova pod Radhoštěm vykládá horoskopy prezidentských kandidátů Václava Klause a Jana Švejnara
Rožnov pod Radhoštěm - Planety budou Janu Švejnarovi vden volby nového českého prezidenta nakloněny oněco více, než jeho soupeři Václavu Klausovi. Poměrně příznivá konstalace nebeských těles však osmého února čeká isoučasnou hlavustátu.

Astrolog Zapletal: hvězdy přejí více Švejnarovi

Valašsko
Třetina Čechů chce, aby prezident podpořil rychlé přijetí eura
Praha - Téměř třetina obyvatel Česka, přesně 31 procent, si přeje, aby se prezident zasadil o co nejrychlejší přijetí eura. Vyplývá to z exkluzivního výzkumu agentury GfK Praha pro Deník.

Třetina Čechů chce podporu Hradu pro euro

Česko
Jan Švejnar na veřejné besedě s občany
Žďársko - Karta se obrátila. Zatímco respondenti žďárského Deníku před dvěma týdny volili v anketě za prezidenta většinou Václava Klause, na sesterském webu zdarsky.denik.cz dopadly výsledky lépe pro jeho soka Jana Švejnara.

Na webu by lidé volili Švejnara

Žďársko
Švejnar se chce s Klausem utkat v televizi
Praha - Oba prezidentští kandidáti, Václav Klaus a Jan Švejnar se sejdou kdiskusi 29.ledna před senátory. Přijali pozvání klubu členů horní komory za ČSSD. Švejnar podle svých slov vítá návrh sociálnědemokra­tických senátorů uskutečnit slyšení soběma kandidáty najednou a zasedání otevřít hostům zjiných senátorských klubů iveřejnosti prostřednictvímmé­dií.

Švejnar se chce s Klausem utkat v televizi

Česko
Jan Švejnar
Pardubice - Vicehejtmanovi Pardubického kraje Romanu Línkovi, který je i prvním místopředsedou KDU–ČSL, se nelíbí, že prezidentský kandidát Jan Švejnar se při svém turné nestaví v metropoli Pardubického kraje, ale pouze v sousedním Hradci Králové.

Proč nepřijede Švejnar, zlobí se Línek

Pardubicko