ŠTÍTEK: Jan Tvrdík

Z hokejového utkání Krajské ligy Žabonosy - Mladá Boleslav B (5:3)
V minulé sezoně prohráli hokejisté Mělníka v Rakovníku 0:5 kontumačně, protože se k utkání nedali v tehdy náročném programu personálně dohromady, a prohráli poprvé po dlouhých sedmnácti zápasech. Nyní se výsledek opakoval, ale tentokrát už přímo na ledě. Raci si tak upevnili postavení v čele celé soutěže. Poprvé v sezoně zvítězily Žabonosy a na první body dál čeká Žebrák, který tentokrát doma nestačil na Velké Popovice.

Krajská liga: Vládnoucí Rakovník sestřelil obhájce, Žabonosy poprvé zvítězily

Hokej
Z hokejového utkání Krajské ligy Kolín B - Kutná Hora
/FOTO/ Hokejisté Kutné Hory neprožili zrovna vydařenou sezonu. Ve skupině Východ skončili po základní části na posledním místě a jistotu krajské ligy i pro další sezonu si museli zajistit v baráži. V té uspěli, když přešli přes mužstvo Žebráku. Po skončení sezony ohlásil konec na trenérském postu kouč Stanislav Bednář. „Vedení klubu jsem to oznámil,“ uvedl sedmašedesátiletý hokejový trenér.
31 fotografií

Trenér Bednář v Kutné Hoře skončil. Během sezony zažíval na lavičce muka

Hokej
Lenka Vonka Černá na archivním snímku
/ROZHOVOR/ Nově založenou koalici v Ústí nad Labem opustili hned dva zastupitelé ODS, jednak Hilmi Mahmoud Al-Eraidi, jednak Lenka Vonka Černá. Vadí jí, že ačkoliv je zastupitelkou města, nebyla přeregistrována z trmické ODS, kam se uchýlila po zrušení místních organizací partaje v rámci vnitrostranických bojů o vliv, do ústecké.

Rebelka Černá: Vedení ústecké ODS se bojí, aby nepopudilo své chlebodárce

Ústecko
V posledním kole základní části Krajské ligy Středočeského kraje porazili hokejisté Čáslavi na svém ledě kutnohorské Sršně 2:1 po prodloužení.
/FOTOGALERIE/ V posledním kole základní části Krajské ligy Středočeského kraje hostil HC Čáslav soupeře z Kutné Hory. Sršni v utkání vedli gólem na začátku třetí třetiny 1:0, ale Čáslavští srovnali a v prodloužení rozhodli. Kutnohorským tak sezona skončila po základní části. Čáslavští se poperou v předkole o play off.
13 fotografií

Hokejové derby rozhodl v prodloužení Sladký

Hokej
Tobiáš Klazar vstřelil v sobotu Kolínu B dva góly a přispěl k důležité výhře kutnohorských hokejistů.
Před závěrem základní části letošní hokejové Krajské ligy mužů Středočeského kraje se pohybují kutnohorští Sršni na hranici baráže. Kolín B byl v tabulce jedním ze dvou nejbližších soupeřů. O důležitosti sobotní výhry Sršňů ve 21. kole proto neexistovali žádné pochybnosti. Přestože Kutnohorské čeká v příštím kole ještě soupeř z Čáslavi, jedná se o výrazně silnější tým a spoléhat na zisk bodů z jejich ledu, by bylo troufalé.

Mladíček Klazar přispěl třemi body k důležité výhře nad Kolínem B

Hokej
Ve 20. kole Krajské ligy Středočeského kraje v hokeji porazily Černošice domácí Kutnou Horu 2:1.
Ve 20. kole základní části letošní hokejové Krajské ligy Středočeského kraje přivítali Sršni na domácím ledě tým z Černošic. Soupeř je jasným lídrem letošního ročníku, Sršni hájí třináctou příčku, dala se proto očekávat hra kočky s myší. Nicméně realita byla jiná.

Sršni padli s lídrem krajské ligy o jediný gól

Hokej
Ilustrační foto hokej
Utkání osmnáctého kola Krajské hokejové ligy za sebou mají hokejisté kutnohorského klubu, kteří v sobotu vyrazili k venkovnímu utkání na půdu vedoucího celku tabulky z Poděbrad. Svěřencům Stanislava Bednáře utkání výsledkově hrubě nevyšlo, po první třetině prohrávali těsně 0:1, ve druhé části utkání ale inkasovali čtyři branky a prohrávali 0:5. V posledním dějství branka nepadla, Kutnohorští tak odjížděli bez vstřelené branky a s pěti inkasovanými.

Poděbrady Kutnou Horu nešetřily. Sršni pětkrát inkasovali

Hokej
Prvenství z Gripen Cupu si odvezli hokejisté z Mělníka.
K sedmnáctému kolu Krajské hokejové ligy nastoupili v sobotu hokejisté Kutné Hory, kteří v domácím prostředí přivítali soupeře z Benešova. Utkání začalo nerozhodnou první třetinou, která skončila výsledkem 2:2, druhá třetina nabídla o dvě branky méně výsledkem 1:1. Až ve třetí třetině se rozhodlo o vítězi utkání, tím se stali Kutnohorští, kteří vstřelili tři branky a zvítězili 6:3.

Tři branky Jana Tvrdíka zařídily Sršňům výhru

Hokej
K prvnímu utkání letošního roku nastoupili hokejisté Kutné Hory, kteří v sobotu 11. ledna přivítali na domácím ledě soupeře z Žabonos. Po první třetině drželi domácí vedení 2:0, hosté ale dokázali vyrovnat. O vítězi se rozhodlo až v prodloužení, které Kutné Hoře vystřelil Pavel Švejda.

Kutná Hora porazila Žabonosy až během prodloužení

Hokej
Hokejové derby zvládli lépe Čáslavští
Derby se sousední Čáslaví přilákalo na kutnohorský zimní stadion více než 500 diváků. Přestože oběma týmům chyběli někteří hráči, střídačky byly plné a oba týmy velmi nabuzené. A plno bylo i energie na ledě. Výhru nakonec získali hosté, a to v poměru 5:2.

Hokejové derby rozhodly přesilovky

Hokej
Kutnohorští hokejisté v sobotu odehráli další mistrovské utkání, tentokrát na domácím ledě přivítali soupeře z Rakovníka. Domácí po první třetině drželi vedení 3:2, ve druhém dějství se hrálo nerozhodně 2:2. Ve třetí části utkání si připsali jedinou branku hosté, následovalo tedy prodloužení, kde branka nepadla, a následně nájezdy, které vyšly lépe hostům.

Kutná Hora dala pět branek, přesto prohrála po nájezdech

Hokej
Sršni v Kolíně prohráli 1:4.
K zápasu osmého kola odjeli kutnohorští Sršni na led kolínských kozlů. V sestavě chyběli jen zranění hráči, i soupeř měl velmi nabitý kádr. Po první třetině prohrávali Kutnohorští o dvě branky, ve druhém dějství domácí navýšili vedení o jednu branku. Třetí třetina skončila nerozhodně po jedné brance na obou stranách, výhru si tedy připsala kolínská rezerva.

Neproměňování šancí stálo Sršně všechny body

Hokej
Hokejisté Kutné Hory v sobotu vyrazili k mistrovskému utkání do Benešova, kde se utkali s tamním mužstvem. Po první třetině byl stav utkání 1:1, ve druhé třetině získali Kutnohorští vedení díky jediné brance. Třetí dějství přineslo jednu branku, vzhledem k tomu, že byla kutnohorská, zvítězili hosté v poměru 3:1.

Sršni v Benešově brali všechny body

Hokej
Další mistrovské utkání za sebou mají hokejisté Kutné Hory, kteří v sobotu na domácím ledě přivítali soupeře z Velkých Popovic. Po první třetině Sršni prohrávali 0:1, ve druhém dějství ale vyrovnali na 1:1. Třetí část utkání branku nepřinesla, jelikož bylo skóre nerozhodné, následovalo prodloužení. To vyšlo lépe domácím hokejistům, konkrétně Lukášovi Beranovi, který vystřelil Kutné Hoře výhru.

Sršni mají další body, po prodloužení porazili Velké Popovice

Hokej
Ilustrační foto.
Až nad očekávání hladce si se zatím posledním celkem skupiny východ poradili hokejisté Kralup. V utkání čtvrtého kola krajské ligy vedli po prvních dvaceti minutách 3:0, po druhé třetině 5:0 a nakonec vypráskali Kutnou Horu 8:2.

Kralupy rozmačkaly kutnohorské Sršně

Hokej
Středočeská krajská hokejová liga: SK Sršni Kutná Hora - SK Černošice 2:1.
Kutnohorští hokejisté vyrazili ke čtvrtému kolu krajské hokejové ligy do Kralup nad Vltavou, kde sehráli utkání s tamním celkem. Svěřencům Stanislava Bednáře utkání absolutně nevyšlo, už po prvních dvaceti minutách prohrávali 0:3, po druhé třetině už 0:5, nakonec Sršni odjížděli s výpraskem 2:8.

Sršni schytali výprask v Kralupech nad Vltavou

Hokej
Hokejisté Kutné Hory odehráli v sobotu první domácí utkání v rámci letošní sezony krajské ligy, Sršni přivítali vlašimské Rytíře. Po první třetině prohrávali domácí 0:1, ve druhém dějství nedalo branku ani jedno mužstvo. Kutnohorským se podařilo vyrovnat ve třetí části utkání, a obrat dokonali v prodloužení, díky čemuž brali dva body.

První domácí zápas a první body pro Sršně

Hokej
Kutnohorští Sršni v pátek odehráli domácí utkání v rámci Derby turnaje KLM proti Žabonosům. Po první třetině byl stav 0:0, v následujících dvou třetinách ale domácí nastříleli soupeři sedm branek, a zápas skončil za stavu 7:1.

Sršni nastříleli Žabonosům sedm branek

Hokej
Z barážového utkání Neratovice - Kolín B (2:4).
Kutná Hora – Hokejisté Neratovic se i ve třetím kole baráže přiblížili návratu do krajské soutěže. V Kutné Hoře i přes vedoucí gól prohráli 2:6. Po polovině programu tak ztrácejí na udržení se v krajské lize už šest bodů.

Buldoci na ledě sršňů vedli, nakonec prohráli

Hokej
Kutná Hora - Hokejisté Kutné Hory odehráli v pátek 8. března třetí utkání baráže o udržení v krajské lize mužů. Sršni si poradili s nepříznivým vývojem utkání, když prohrávali 0:1, a porazili soupeře z Neratovic 6:2, přitom konečný stav mohl být ještě vyšší.

Sršni proti Neratovicím prohrávali, zápas ale otočili a vyhráli

Hokej
Ilustrační foto
Kutná Hora - Hokejisté Kutné Hory začali v pátek boj o setrvání v krajské hokejové lize. Do cesty se jim postavilo mužstvo Sedlčan, hrající krajskou soutěž. Sršni si i přes těžký průběh zápasu se soupeřem poradili, v každé třetině dali více branek než hosté, nakonec zvítězili poměrem 6:2.

Sršni v prvním barážovém utkání porazili Sedlčany

Hokej
Čáslav - Jedno z nejzajímavějších utkání nabídla hokejová krajská liga. V sobotu se utkala Čáslav s nedalekou Kutnou Horou. Souboj prvních Gripenů proti třináctým Sršňům dopadl možná trochu překvapivě, v prodloužení zvítězili kutnohorští hokejisté 4:3 a odvezli si tak bonusový bod.

O výsledku derby mezi Čáslaví a Kutnou Horou rozhodlo prodloužení

Hokej
Kutná Hora - Zápas dvou týmů z konce tabulky čekal kutnohorské hokejisty první neděli letošního roku. Sršni zdolali před vánocemi silné Černošice, ale na mužstvo Mladé Boleslavi nestačili a prohráli 2:6.

Mladá Boleslav nasázela Sršňům šest branek

Hokej
Kutná Hora /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Jeden z nejsilnějších týmů soutěže SK Černošice přivítali Sršni v sobotu 22. prosince. Sršni v posledních dvou zápasech prohráli po nepříliš dobrých výkonech, naopak Černošice braly dvě výhry a daly soupeřům šestnáct gólů. I přesto dokázala Kutná Hora vyhrát 2:1.

Sršni porazili loňského vítěze soutěže z Černošic

Hokej
Z hokejového utkání HC Poděbrady - Sršni Kutná Hora 5:2.
Poděbrady - Sršni Kutná Hora odehráli v sobotu 24. listopadu hokejové utkání v Poděbradech proti domácímu mužstvu. Do zápasu změnil trenér sestavu. Přiměly ho k tomu  ho k tomu nedobré výkony v minulém zápase a také fakt, že Suchý je po operaci ramene mimo hru. I přes tyto změny Kutnohorští v zápase prohráli 2:5.

Sršni v Poděbradech neproměnili šance a prohráli

Hokej
Kutná Hora – V neděli došlo k hokejovému derby Krajské ligy mezi Kutnou Horou a Čáslaví. I přes dobrou formu čáslavských hokejistů byl výsledek 2:2 a rozhodovat se muselo až na nájezdy. V těch byli úspěšnější Čáslavští a odvezli si tak bonusový bod.

Hokejové derby rozhodly až nájezdy, slavila Čáslav

Hokej
Kolín - Kutnohorští hokejisté odehráli v sobotu derby s týmem Žabonos. V sestavě chyběl Suchý, který po faulu v minulém zápase s Benešovem, má nejenom několik stehů v puse a uštípnutý zub, ale i obnovené zranění ruky. V první obraně ho proto zastoupil Grauer. Sršni nakonec prohráli v prodloužení, trenér Bednář byl velmi nespokojený s výkonem hlavního rozhodčího.

Sršni podlehli Žabonosům. Trenér Bednář byl velmi nespokojený s výkonem sudího

Hokej
Kutná Hora - V sobotu přivítali Sršni druhý nejlepší tým loňské sezóny, HC Lev Benešov. Sestava Kutné Hory byla ochuzena o Jiráně, kterého vyřadily zdravotní problémy, na centru ho nahradil Siváček. V napínavém zápase Sršni podlehli hostům 4:5.

Vyrovnaná bitva s Benešovem bez bodů pro Sršně

Hokej
Kutná Hora - Sobota byla pro hokejové Sršně časem zápasu s dalším týmem skupiny západ, Slaným. Utkaly se týmy s dosavadním nejmenším počtem inkasovaných gólů ze všech 16 týmů. V napínavém zápase nakonec zvítězili hosté 5:6 po samostatných nájezdech.

Zápas Sršňů se Slaným rozhodly až nájezdy

Hokej
Ilustrační foto - SK Sršni Kutná Hora.
Rakovník - Nejdelším výletem v rámci krajské soutěže si kutnohorští Sršni zpestřili nedělní odpoledne cestou do Rakovníka. Podle loňských, ale už i letošních výsledků, se jednalo o silného soupeře. Kutnohorští nakonec odjížděli o něco šťastnější, když dokázali získat dva body po prodloužení.

Trpělivost přinesla Sršňům dva body z Rakovníka

Hokej
Mladá Boleslav - Další venkovní zápas jeli kutnohorští Sršni sehrát do Mladé Boleslavi. V loňském roce měli s tímto týmem kladnou bilanci a nepochybně ji chtěli zachovat. ŠKOENERGO Aréna přivítala Kutnohorské zářivým ledem, ale i velkou teplotou 21°C, která byla vyšší než venku.