ŠTÍTEK: Jarda Svoboda

Zpěvačka Lenka Dusilová.
Mikulov (Břeclavsko) - Lenku Dusilovou, Lauru a její tygry nebo kapelu Už jsme doma pozvali pořadatelé festivalu Eurotrialog, který dnes začíná v Mikulově na Břeclavsku. Letošní ročník je oslavou osmnáctin, tedy pomyslné zletilosti mikulovské přehlídky. Program tradičně stojí na umělcích mimo střední proud.

Mikulovský festival má 18 let, přijede například Dusilová

Hudba
Ilustrační foto.
Jižní Morava – Přinést si vlastní perkuse, djembe a třeba i chrastítko či cokoliv jiného, čím se lze připojit k profesionálním bubeníkům. A zahrát si s nimi i s dalšími diváky v mikulovském amfiteátru. Na speciální Slet bubeníků láká osmnáctý ročník festivalu Eurotrialog, který začne v pátek a potrvá do soboty.

Eurotrialog v Mikulově zpestří slet bubeníků, zazní i turbošanson

Volný čas
Členy známé pražské skupiny The Tap Tap jsou studenti a absolventi školy Jedličkova ústavu.
Litoměřice /ROZHOVOR - Dvacátý druhý ročník Litoměřického kořene začne v pátek v 16.50 koncertem české skupiny Stinka v letním kině v Litoměřicích. Hned poté tu vystoupí neobvyklé folkové duo Oldřich Kaiser a Dáša Vokatá.

Kořen zažije The Tap Tap, kapelu na vozíčkách

Volný čas
Jarda Svoboda
Sólovou nahrávku si k 50. narozeninám nadělil kapelník skupiny Traband, zpěvák, skladatel a textař Jarda Svoboda. Tvoří ji deset písní, jimž dominuje harmonium. Dostala název Solo a vychází péčí brněnského labelu Indies Scope. Oficiálním dnem vydání je dnešek, kdy také Svoboda slaví narozeniny.

Jarda Svoboda si k padesátce nadělil sólovou nahrávku

Hudba
Jiří Ornest a Šimon Ornest.
Praha /ROZHOVOR/ - Unikátní divadelní představení se zpěvy Nefňuka (aneb podivuhodná dobrodružství Kristla Špána na souši i na moři), do něhož jsou zapojeni herci a muzikanti s různými handicapy ze skupiny The Tap Tap, vzniká pod vedením režisérů Jiřího Ornesta a Jakuba Macečka na Nové scéně Národního divadla v Praze. Jeho premiéra je ohlášena na neděli 24. dubna.

Jiří Ornest: Nikdy jsem nezažil tolik cynismu jako při zkoušení Nefňuky

Volný čas
Jiří Ornest a Šimon Ornest.
Praha /ROZHOVOR/ – Unikátní divadelní představení se zpěvy Nefňuka (aneb podivuhodná dobrodružství Kristla Špána na souši i na moři), do něhož jsou zapojeni herci a muzikanti s různými handicapy ze skupiny The Tap Tap, vzniká pod vedením režisérů Jiřího Ornesta a Jakuba Macečka na Nové scéně Národního divadla v Praze. Jeho premiéra je ohlášena na 24. dubna. „Trošku se ještě potýkáme s hledáním jednotného výtvarného konceptu, který se nám – tím, že na představení pracuje obrovské množství lidí – občas malinko vytrácí. Do premiéry je ale stále nějaký čas, takže věříme, že nakonec všechno dobře dopadne," usmívá se Šimon Ornest, kapelník The Tap Tap.

Jiří Ornest: Nikdy jsem nezažil tolik cynismu jako při zkoušení Nefňuky

Ostatní
Skupina Traband.
Šumperk - Do šumperského H-clubu po letech zavítá pražská kapela Traband, která se řadí mezi české skupiny hrající world music. V této kategorii jí byla v roce 2004 udělena také cena Akademie populární hudby Anděl 2004.

Traband míří po letech do H-clubu

Volný čas
Slávek Janoušek.
Ústí nad Orlicí – Třicet let, tak dlouhou dobu už těší posluchače hudební festival Janouškovo Ústí, jehož jubilejní ročník se odehraje už tento pátek a sobotu. „Je to pro mě až neuvěřitelné číslo a vůbec nechápu, jak se mohlo stát, že festival přežil až do dnešních dnů," říká o jubileu pořadatel akce, muzikant Slávek Janoušek. Podle jeho slov je to tou nepopsatelně krásnou atmosférou, která stále festival provází. Jak šla léta, nejdříve se stěhoval z fotbalového stadionu na plovárnu, aby se nakonec zabydlel jako dvoudenní akce v areálu Cakle.

Atmosféra. To byl ten motor, proč se i přes nesnáze vždy dělal další ročník

Volný čas
Litoměřický kořen 2015. Deshane
Litoměřice - Od ironického dua Vašek Koubek (harmonika) a Martin Rychta (perkuse) s písničkami z dávného alba Šaty šupáka v pátek po sobotní finále s bigbítem Byl pes, i 21. ročník festivalu Litoměřický kořen bavil. Ale nebýt děsného vedra, které mnozí (též česko - norské trio Deshane) řešili osvěžující koupelí v Labi, bylo by první prázdninový víkend v Letním kině v Litoměřicích lépe.
17 fotografií

FOTO: Mišík i zpěvačka Dvou. Ve vedru kolabovali účinkující Kořene

Hudba
Litoměřický kořen 2015. Deshane
Litoměřice - Od ironického dua Vašek Koubek (harmonika) a Martin Rychta (perkuse) s písničkami z dávného alba Šaty šupáka v pátek po sobotní finále s bigbítem Byl pes, i 21. ročník festivalu Litoměřický kořen bavil. Ale nebýt děsného vedra, které mnozí (též česko - norské trio Deshane) řešili osvěžující koupelí v Labi, bylo by první prázdninový víkend v Letním kině v Litoměřicích lépe.
17 fotografií

FOTO: Mišík i zpěvačka Dvou. Ve vedru kolabovali účinkující Kořene

Volný čas
Ilustrační foto
Vykáň – Podle postavení v tabulce a síle obou kádrů se mělo jednat o jasnou záležitost, realita ale byla jiná. Fotbalisté Červených Peček sehráli na půdě Vykáně důstojnou partii, přesto ze hřiště jednoho z aspirantů na postup do krajského přeboru prohráli 3:4.

Svoboda odmítl v poslední minutě vyrovnání

Fotbal
Tříkráloví koledníci.
Jičínsko – Tříkrálová sbírka není jen o pokladničkách, ale především o setkávání lidí a vzájemném přání všeho dobrého. Naše charita chodila přát lidem v Jičíně, Hořicích, Kopidlně, Lázních Bělohradu, Nové a Staré Pace, Úbislavicích a Vysokém Veselí.

Součástí Tříkrálové sbírky byl také komponovaný pořad

Jičínsko
František Segrado.
Praha - Zpěvák František Segrado, který je znám svou účastí na projektech Petra Hapky a Michala Horáčka, dokončil ve svých téměř 60 letech první sólové album. Hudbu napsali jeho přátelé včetně Hapky, autorem textů je Horáček. Právě Horáček Segrada objevil pro širší veřejnost, když ho mimo jiné přizval ke spolupráci na muzikálu Kudykam nebo na albu villonských balad Český kalendář.

Devětapadesátiletý zpěvák Segrado dokončil první sólové album

Hudba
Vladimír Javorský
Náměšť nad Oslavou - Colours of Oslava. Festival, kde má folk prázdniny. A úplně nejčastěji a jednoduše Folkovky. Takovými přezdívkami nazývají náměšťský multižánrový festival ti, co jej mají rádi a každoročně se na něj vracejí. Folkové prázdniny si však kromě běžných návštěvníků oblíbili i sami umělci.

Javorský: Na Folkových prázdninách je velmi vlídně

Volný čas
Kapela Traband v Zámeckém klubu v Hranicích
Březnice – Populární kapela Traband vystoupí už v sobotu na nádvoří Zámku Březnice. Od 20.30 hodin zazní starší hity i zbrusu nové písně, které skupina začne v polovině července nahrávat na nové album.

Traband přiveze na zámek i nové skladby

Volný čas
Ilustrační foto
Vlašim – Bude se hrát nebo ne. Tak smýšlí mnoho fanoušků fotbalu, když již pondělní přívaly sněhu zhatily zápasy v krajských a okresních soutěžích. Ve Vlašimi hlásí, že zápas Fotbalové národní ligy mezi Vlašimí a Karvinou (pokud nenapadne sníh), se bude v sobotu od 15 hodin hrát.

Ve Vlašimi se hrát bude

Fotbal
Kapela Traband v Zámeckém klubu v Hranicích
Hranice /FOTOGALERIE/ – Skvělá hudba a báječná kulisa. Tak to ve čtvrtek večer vypadalo při bezmála tříhodinovém koncertu skupiny Traband. Kapela, která vznikla už v roce 1995, rozpohybovala na parketu řadu návštěvníků a dala vzpomenout i na své největší hity. Vystoupení uzavřel možná vůbec nejznámější song – Černej pasažér.
8 fotografií

OBRAZEM: Traband roztančil Zámecký klub v Hranicích

Hudba
Brankář brněnské Komety Jiří Trvaj.
Brno – Osvědčený kouč i gólmanská stálice. To jsou podle expertů oslovených Deníkem Rovnost klíčové předpoklady, které mohou hokejovou Kometu znovu katapultovat k dalšímu úspěchu v extralize. Brňané obhajují stříbro, už ve čtvrtek se poprvé v nové sezoně představí na ledě chomutovského nováčka.

Experti radí Kometě: Zapomeňte!

Hokej
Traband.
Uherské Hradiště - Bohatý doprovodný program představí samostatná koncertní stage, tentokrát v prostorách kina Mír. V rámci LFŠ na Music Stage 2012 vystoupí přední jména domácí hudebně alternativní scény Iva Bittová, Lenka Dusilová, Načeva, Midi lidi, Traband, Floex, DVA nebo Bratři Orffové.
4 fotografie

Na Míru zazpívá Iva Bittová

Volný čas
Fotbal Morkovice: Ilustrační foto
Morkovice – Menší zemětřesení zasáhlo kádr nováčka fotbalové divize E z Morkovic. Vítěz uplynulého ročníku krajského přeboru totiž opouští hned kvarteto kvalitních hráčů.

Morkovice přišly o kanonýra Žůrka

Fotbal