ŠTÍTEK: Jarda Svoboda

Skupina Traband.
Zlín /ROZHOVOR, VIDEO/ - Už téměř sedmnáct let kočuje po nejen českých, ale i evropských stezkách seskupení zvané Traband. I když lidové vozítko z NDR nebylo tou hlavní inspirací pro název kapely, velká podobnost tady podle jednoho ze zakladatelů Jaroslava Svobody prý je. Koncertují už sedmnáct let a energii jim prý dávají fanoušci. Tento týden si kapela Traband přijede dobít své baterky i do Zlína. „Také nadělá spoustu kraválu a pěkně vám natřese kosti,“ říká mimo jiné v rozhovoru Jaroslav Svoboda.

Zpěvák Trabandu Jarda Svoboda: Svým písničkám dáváme nejrůznější šatičky

Hudba
Kapela Traband.
Nová Paka – Koncert skupiny Traband se uskuteční v pátek 9. března od 20 hodin v restauraci Novopacké sklepy. Vstupenky v ceně 160 Kč je možné rezervovat na čísle 608 555 091 nebo zakoupit kdykoli na baru restaurace.

V Nové Pace zahraje skupina Traband

Volný čas
Šéf Trabandu Jarda Svoboda vystavuje do 3. dubna své "listové" obrazy v českobudějovickém klubu Horká vana.
České Budějovice /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Jarda Svoboda vystavuje v klubu Horká vana Matku dvou debilů a další obrazy… Vloni, když klub Horká vana otevíral, rozvěšel po stěnách své koláže z rezatých plechů. V pátek, kdy českobudějovická Vana slavila první výročí, přivezl další sbírku svých instatních něžností, řečeno slovy jedné jeho písně. Tentokrát potěšil šéfa klubu a svého kamaráda Ondřeje Doležala kolekcí obrazů, jejichž základ tvoří tlející listí. A na rozdíl od plechů se jedná o díla, která vystavuje úplně poprvé. „Snažím se hledat a znovuoživovat věci, které jsou zdánlivě mrtvé,“ říká pětačtyřicetiletý lídr skupiny Traband Jarda Svoboda, jehož listové obrazy zůstanou ve Vaně do 3. dubna.
7 fotografií

Šéf Trabandu Jarda Svoboda: Moje motto? Kantorovy varhany

Hudba
Stolní tenisté Lanžhota. Zleva Darmovzal, Koníček, Štofka, Svoboda a Gajdoschík.
Lanžhot /FOTOGALERIE/ – Stolní tenisté Sokola Lanžhot letos na jaře oslavili postup do třetí ligy. Kvůli udržení konkurenceschop­nosti týmu do letošního ročníku angažovali slovenského stolního tenistu Adriána Gajdoschíka, který se stal vůdčí osobností týmu. I díky jeho stabilním výkonům se Lanžhot může vyhnout záchranářským starostem.
7 fotografií

Stolní tenisté Lanžhota se na výhry pořádně nadřeli

Ostatní sporty
Kapela Traband.
Kutná Hora – Občanské sdružení Kultura do města připravilo na letošní rok opět několik koncertů v projektu Kutnohorské hudební léto 2011. Všechny koncerty se tradičně uskuteční v hostinci Dačický, pokud počasí dovolí, na tamní krásné zahradě, v případě deště pak v altánu.

Prázdniny zpříjemní Kutnohorákům Hudební léto

Volný čas
UKÁZKA Z DÍLA Zahájení výstavy obrazů skladatele, textaře, zpěváka hudební skupiny Traband Jaroslava Svobody v českobudějovickém klubu Horká vana.
České Budějovice /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Jarda Svoboda představuje v Horké vaně svá díla z odhozených věcí. Jeho píseň Černej pasažér zná asi díky rádiím ledaskdo. Že ale také maluje, netuší ani mnozí z letitých fanoušků skupiny Traband. Její lídr, kytarista a zpěvák Jarda Svoboda, vystavuje nyní v budějovickém klubu Horká vana své koláže z rezatých plechů, postavičky spřízněné s loutkami Aurela Klimta i skřety z filmů Tomáše Vorla. „Vysloužilý válečník vám nabízí svou sbírku instantních něžností,“ uvedl díla slovy z písně Pálíš, doutnáš, nehoříš čtyřiačtyřicetiletý umělec…
9 fotografií

Šéf Trabandu dělá koláže z rezatých plechů

Umění
ČAS RÁNY ZAJIZVÍ. Slova z písně Kalná řeka skupiny Traband, jež ve čtvrtek uzavře existenci budějovického klubu Solnice, mohou být útěchou všem, kterým bude tato scéna chybět. Na snímku Jarda Svoboda, zpěvák Trabandu, v pozadí tubista Robert Škarda.
České Budějovice /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - S lídrem kapely Jardou Svobodou jsme hovořili o jejich čtvrtečním rozlučkovém koncertě v budějovickém klubu, který 31. prosince zavřel své brány… Pokaždé, když tam hráli, byla to Událost. Traband si budějovický klub Solnice oblíbil a nebylo výjimkou, že koncerty trvaly přes tři hodiny a publikum i kritici patřičně šíleli blahem. Vcelku logicky tak právě tato parta trabanditů ve čtvrtek úderem 20. hodiny definitivně zakončila sedmiletou historii scény, z níž se po Novém roce stane restaurace. „Doufejme, že Solnici nový nájemce příliš nezprzní,“ říká kapelník Trabandu Jarda Svoboda.
7 fotografií

Traband: K Solnici máme vřelý vztah

Hudba
Vladimír Jeřábek.
Brno /ROZHOVOR/ – Hokejová Kometa v loňské extraligové sezoně patřila k týmům s nejméně nastřílenými brankami. Kouč Vladimír Jeřábek mužstvu při záchranářských starostech naordinoval především defenzivní taktiku. Na tu chce spoléhat i v nadcházející sezoně.

Kouč Jeřábek: Víc kreativity? Ne, budeme hrát stejně

Hokej
Skupina Traband
Litoměřice, Ústí nad Labem – Přiblížit svou hudbu neslyšícím lidem se rozhodla skupina Traband z Prahy. Chystá DVD, na nějž natočí své nové i straší písničky přetlumočené do znakového jazyka. Uvedl to pro Deník Jaroslav Svoboda, zakladatel, zpěvák, autor písniček a kytarista Trabandu. Tato oblíbená česká rocková skupina, která letos vydala výborné album Domasa, se aktuálně představí jako kvartet v sobotu 3. července navečer na hudebním festivalu Litoměřický kořen.

Traband natočí DVD pro neslyšící, ve znakovém jazyce

Hudba
Kabaret Kašpárek v rohlíku.
Březnice - Tři pořádné důvody k oslavě mají v těchto dnech březnické děti. Mateřské centrum Pampeliška slaví desáté narozeniny, 1. mateřská škola Klubíčko padesátiny a hlavně začínají prázdniny. Největší oslavu pro děti i rodiče připravilo město, mateřské centrum a Kulturní gang Březnice na tuto neděli.

Děti rozveselí Kašpárek v rohlíku

Volný čas
Vyhlášený budějovický klub Solnice končí. Nemá na nájem a provozovatelé se chtějí více věnovat kulturnímu centru Bazilika. Na snímku z 25. února skupina Blue Effect na koncertě v Solnici.
České Budějovice – Když tam hrál v únoru Blue Effect, zazněly názory, že to byl koncert roku. Budějovický klub Solnice si za sedm let své existence vydobyl prestižní místo nejen na jihu, ale i republikově, tamní genius loci oslovil řadu hvězd. Jenže 31. prosince letošního roku ukončí činnost.

Klub Solnice končí. Nemá na nájem

Volný čas
Obludárium bratří Formanů
Ústí nad Labem /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ - Pestrý a zábavný, byť ne tak rozsáhlý jako minulé roky, bude ústecký artestival Kult 2009. V čase od 9. do 24. října, ovšem s přestávkami, bude jeho vlajkovou lodí Obludárium Divadla bratří Formanů, které se v šapitó na Větruši od 11. do 16. října představí celkem pětkrát.

Artestival Kult 09 je menší, zato s Obludáriem Formanů

Festivaly
Útočník hokejové Komety Kamil Brabenec
Brno - Jak bude vypadat sestava extraligových hokejistů Komety? To je asi nejomílanější otázka mezi brněnskými příznivci. Zatím jen velmi předběžné závěry přinesl první přípravný zápas. Brňané vúterý vsolidním tempu porazili Olomouc3:1.

Kometa: přetlak v útoku, obrana s otazníkem

Hokej
Szidi Tobias.
Nový Jičín – Slovenská šansoniérka Szidi Tobias se na české hudební scéně představila hlavně na albu dua Horáček – Hapka písní Na hotelu vOlomouci. Mladá zpěvačka shlasem Tiny Tyler či Marianne Faithfull patří knejvětším evropským talentům. V pondělí představí vnovojičínském Beskydském divadle.

Szidi Tobias představí nové CD

Volný čas
Jarda Svoboda s Trabandem míří do Olomouce.
Olomouc/Uničov -Po měsíční pauze pokračuje tento týden program šestnáctého ročníku Olomouckého kulturního léta. Na nádvoří radnice vystoupí ve čtvrtek v 19.30 hodin originální a žánrově nesnadno zařaditelná kapela Traband.

Kulturní léto pokračuje Trabandem a Basikovou

Volný čas
Jiří Dopita
Znojmo - Prožil jednu ze svých horších sezon. Znojemský útočník Jiří Dopita si uplynulý extraligový ročník určitě představoval jinak. Když už to vypadalo, že se dostává do optimální formy, musel na operaci kolena. Vrátil se v předkole play­off, ale vyřazení Orlů nezabránil. „Jsme zklamaní. Chtěli jsme z toho určitě vytěžit víc. Ale takový je hokej,“ říká devětatřicetiletý matador.

Dopita: Vzhledem k průběhu sezony je předkolo úspěch

Hokej