ŠTÍTEK: jed

Praha 6 nechala odstranit sochu sovětského maršála Koněva z náměstí Interbrigády.
Rusko dnes popřelo informaci týdeníku Respekt, podle kterého do Prahy dorazil před třemi týdny pracovník ruských tajných služeb vybavený jedem ricin. Bezpečnostní úřady ČR jeho přílet údajně vyhodnotily jako riziko pro politiky Ondřeje Koláře a Zdeňka Hřiba. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov zprávu českého časopisu označil za novinářskou "kachnu". Útoky na Rusko jsou nepřípustné, píše ambasáda v Praze v nótě Ministerstvu zahraničních věcí ČR.
22 fotografií

Špióna s jedem jsme neposlali, tvrdí Moskva. Ruská ambasáda poslala nótu

Svět
Praha 6 nechala odstranit sochu sovětského maršála Koněva z náměstí Interbrigády.
Rusko se snaží podle českých bezpečnostních expertů vměšovat do vnitřních záležitostí Česka a své agresivní kroky stupňuje. Čtveřice expertů včetně bývalého předsedy Vojenského výboru NATO Petra Pavla dnes proto vyzvala ministerstvo zahraničí k tvrdšímu postoji vůči Moskvě. Za vyvrcholení ruského agresivního přístupu označila spor kolem sochy sovětského maršála Ivana Koněva v Praze. 
22 fotografií

Špióna s jedem jsme neposlali, tvrdí Moskva. Ruská ambasáda poslala nótu

Praha
Dravec v poli.
Nesypte do polí jed na hraboše, žádají ministra zemědělství i jednotlivé agrárníky zoologové. Znepokojila je totiž zpráva, podle níž chce vedení resortu povolit některým pěstitelům, aby hlodavce likvidovali pomocí otrávených návnad s fosfidem zinku. Toto opatření se ale podle nich mine účinkem. Místo hlodavců to odnesou hlavně dravci, kteří lidem se škůdci paradoxně pomáhají. Jed může ohrozit také děti, psy a kočky.
15 fotografií

Jed v poli hraboše paradoxně posílí, říkají zoologové

Zvířecí deník a chovatelství
Vazební zasedání k vraždě ze Zdemyslic
Osmnáctiletý Daniel Miarko, který u soudu v Plzni čelí obžalobě z vraždy stejně staré bývalé kamarádky, chtěl kvůli jejímu odmítnutí zemřít, řekla dnes soudu mladíkova matka. Loni v listopadu podle ní snědl jed na krysy a odjel do Zdemyslic, kde dívka žila. Šel umřít k řece, kam spolu dřív chodili, uvedla mladíkova matka. Dodala, že ho tam našla a odvezla ho do nemocnice. Po pokusu o sebevraždu se léčil na psychiatrii, užíval antidepresiva a antipsychotika. Nastal u něj ale zlom, začal se projevovat agresivně, řekla dnes žena soudu.
22 fotografií

Vražda dívky: Obžalovaný se chtěl kvůli odmítnutí zabít, spolykal jed na krysy

Krimi
Marihuana. Ilustrační foto.
Pervitin a marihuanu měli distribuovat, zejména na Kaplicku, dva dealeři drog, které zadrželi českokrumlovští kriminalisté specializující se na potírání drogové kriminality. Jednoho z dvojice, jednadvacetiletého muže z Českokrumlovska, obvinili ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Dva dealeři drog mají na krku obvinění z nedovolené výroby a distribuce

Zločiny a soudy
Zámek ve Frýdku.
Jedu v jedu - tak se jmenuje nová výstava, která začne slavnostní vernisáží ve čtvrtek 14. listopadu od 17 hodin ve frýdeckém zámku.

Výstava zasvětí do jedů

Cestujeme
Odebírání vzorků vody. Ilustrační foto.
Pomalu ale jistě tečou jedy korytem Berounky ku Praze. Již v minulém týdnu uniklo z firemního areálu v Klatovech v Plzeňském kraji větší množství přípravku na impregnaci dřeva. Nebezpečná látka se dostala do Drnového potoka, pak do řeky Úhlavy a následně do Berunky, jejímž korytem čelo kontaminace postupuje rychlostí zhruba kilometr za hodinu.

Jedy v Berounce: hurá na Prahu a v neděli do Vltavy

Berounsko
Dolanský most na řece Berounce.
Zhruba jeden kilometr za hodinu. To je rychlost, jíž korytem Berounky postupují jedy - alespoň tedy čelo kontaminace - poté, co v minulém týdnu uniklo z firemního areálu v Klatovech v Plzeňském kraji větší množství přípravku na impregnaci dřeva. Nebezpečná látka se dostala do Drnového potoka, pak do řeky Úhlavy a následně do Berounky, přičemž se nedá dělat nic jiného, než se zvýšením odtoku vody z přehrad snažit o její naředění (což by mělo zmírnit ekologické škody).

Sajrajt z Klatov přiteče v pátek do Berouna

Berounsko
Dolanský most na řece Berounce.
Zhruba jeden kilometr za hodinu. To je rychlost, jíž korytem Berounky postupují jedy - alespoň tedy čelo kontaminace - poté, co v minulém týdnu uniklo z firemního areálu v Klatovech v Plzeňském kraji větší množství přípravku na impregnaci dřeva. Nebezpečná látka se dostala do Drnového potoka, pak do řeky Úhlavy a následně do Berounky, přičemž se nedá dělat nic jiného, než se zvýšením odtoku vody z přehrad snažit o její naředění (což by mělo zmírnit ekologické škody).

Sajrajt z Klatov přitekl ve čtvrtek ráno do Roztok

Rakovnicko
Tady to začalo. Snímek stánku v Havířově-Šumbarku z 6. 9. 2012, kdy celníci a hygienici zahájili první šťáru, která se rozvinula do rozsáhlé kauzy přesahující hranice republiky.
Vůbec první podezřelý alkohol v metylové aféře byl zabaven v září 2012 ve stánku Martina Svobody v Havířově-Šumbarku. Ten i přes své pravomocné odsouzení nadále tvrdí, že je obětí výrobců, kteří věděli, jaký jed na trh s plným vědomím uvádějí. Stejně tak tvrdí, že dobrou práci v kauze neodvedla policie ani justice. Nutno připomenout, že rozbory jedovatý metyl v zabaveném alkoholu neprokázaly.  
7 fotografií

Odsouzený stánkář: V metanolové kauze byla potrestána řada nevinných

Krimi
Ilustrační foto
Vodárna v Plzni si s nebezpečnou toxickou látkou, která unikla v úterý z areálu firmy Holz Schiller v Lubech u Klatov do Drnového potoka a postupuje po proudu dále Úhlavou, poradí, lidé se otrávené vody bát nemusejí. Uvedla to mluvčí vodárny Dana Veselá.

S otrávenou vodou z Klatov si plzeňská vodárna poradí

Klatovsko
Klatovští hokejisté (na archivním snímku hráči v červených dresech) porazili v sobotním zápase druhé ligy pražskou Kobru (ve žlutém) 5:3.
Velmi cenné a důležité vítězství si v sobotním zápase 8. kola středové skupiny druhé ligy připsali hokejisté SHC Klatovy. Svěřenci trenéra Michala Straky na domácím ledě porazili silnou Kobru Praha 5:3.

Klatovy našly protilátku na jed pražské Kobry

Hokej
Nalezeno při domovních prohlídkách.
Tři muže z Tachova obvinil policejní komisař ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Trojice je zatím stíhána na svobodě, mužům ovšem hrozí trest od dvou do deseti let.
7 fotografií

Policie zadržela tři dealery drog

Zločiny a soudy
Policisté chytili na Webrovce trojici mladých lidí a obvinili je ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Všem hrozí až 12letý trest odnětí svobody.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Policisté potvrdili, že objevili v neděli na Trutnovsku v jednom rekreačním objektu obří pěstírnu marihuany. „Na místě jsme zajistili trojici mladých lidí, kteří v objektu pěstovali téměř dva tisíce rostlin marihuany,“ uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová. Policisté obvinili dva muže a jednu ženu ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Všem hrozí až 12letý trest odnětí svobody.
8 fotografií

Tři výtečníci proměnili Webrovku v doupě marihuany. Pěstovali dva tisíce rostlin

Zločiny a soudy
Pervitin. Ilustrační foto.
Uživatelé pervitinu na Karlovarsku přišli o jednoho z dealerů. Karlovarská policie totiž zadržela sedmačtyřicetiletého muže ze Sokolova, kterého obvinila ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnýmia psychotropními látkami a s jedy.

Policie zatkla dealera pervitinu

Zločiny a soudy
Hráči HC Příbram na střídačce během zápasu.
Pražská Kobra před zápasem druhé hokejové ligy v Příbrami, kam přijela jako dosud neporažený a stoprocentní lídr soutěže, budila respekt. Domácí hráči se ale nezalekli a jako první v sezoně získali její skalp, když zvítězili jasně 7:2.

Kobra v Příbrami postrádala jed

Hokej
Ilustrační foto
Státní zástupce obžaloval motorkáře, který loni v říjnu srazil při silniční kontrole policistku a zranil ji. Muže viní z násilí proti úřední osobě, dále z nedovolené výroby, nakládání a přechovávání omamných látek a jedů. Jako první o tom informovala Česká televize. Soudní líčení je nařízeno na 30. října.

Motorkář, který srazil policistku, půjde v říjnu před soud

Zločiny a soudy