ŠTÍTEK: Jim Morrison

Ilustrační foto
Praha – Možná je znáte z televizních seriálů nebo pražského Divadla na Vinohradech, možná je neznáte vůbec. Bratři Petr a Pavel Baťkovi jsou herci, ale zrovna tak dlouholetí hudebníci. S kapelou The End Of Colours od poloviny 90. let hrají písně The Doors. Nejde přitom o revival, jakých je na tuzemské scéně mraky.

Kdybychom žili jako Morrison, už bychom tady nebyli

Volný čas
PÍSNĚ THE DOORS hrají Pavel (vlevo) a Petr Baťkovi od poloviny 90. let. Ve středu se po 14 letech vracejí do Rock Café.
Praha /ROZHOVOR/ -  Petr a Pavel Baťkovi provozují jeden z nejlepších českých revivalů. S kapelou The End Of Colours a písněmi The Doors vystoupí ve středu v pražském Rock Café… Možná je znáte z televizních seriálů nebo pražského Divadla na Vinohradech, možná je neznáte vůbec. Bratři Petr a Pavel Baťkovi jsou herci, ale zrovna tak dlouholetí hudebníci.

Petr a Pavel Baťkovi: Kdybychom žili jako Morrison, už bychom tady nebyli

Hudba
Ústí se raduje: Jejich tanečník Roberts Skujenieks má Thálii!
Ústí nad Labem, Praha /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ -  Pět Thálií za pět let. Toť skóre Severočeského divadla, jež vyvrcholilo oceněním Robertse Skujeniekse v sobotu v Národním divadle… „Vítězství moderního baletu nad klasikou". I tak lze vnímat Cenu Thálie 2012 pro Robertse Skujeniekse z ústeckého baletu. Ocenění za roli rockového bouřliváka Jima Morrisona v inscenaci Igora Vejsady „The Beatles The Doors" převzal v sobotu v přímém přenosu z Národního divadla.
6 fotografií

Roberts Skujenieks: Před Thálií jsem se nevyspal, pes nám spolkl mýdlo

Divadlo
Roberts Skujenieks, člen baletu Severočeského divadla, má užší nominaci na prestižní Cenu Thálie 2012.
Ústí nad Labem, Praha - /ROZHOVOR, POZVÁNKY/ Má problémy s drogami i s policií, pronásledují ho fanynky i vlastní sláva. Žije svou osobitou poezií i písničkami kapely The Doors, v níž zpívá. Užívá si pózy i lásku, trápí sebe, svou dívku Pamelu i okolí. Hledá cestu ven, ale umírá mladý.

Na Thálii nominovaný Skujenieks: Role mě stála dost sil a nervů

Volný čas
Všem dětem přijde vhod sladký dárek, který v knihovně dostanou, pokud přijdou přesně v den narození knihovny. Tedy 19. prosince. Odměna bude patřit i dospělým.
Tábor – Ačkoli oslavencem je ona – letos 115 let stará městská knihovna, nebude dárky přijímat, ale rozdávat. Pro každého v nastávajícím týdnu připravila 1+15 akcí.

Knihovna začíná slavit

Volný čas
The Beatles - The Doors. Nová taneční událost Severočeského divadla v Ústí.
Ústí nad Labem - Potlesk ve stoje už uprostřed představení! Tak ocenilo premiérové publikum skvělý výkon baletu Severočeského divadla, režii Igora Vejsady a energii The Boom Beatles Revival Bandu v inscenaci The Beatles - The Doors. A na závěr další, ještě delší standing ovation.
22 fotografií

Úžas. Pocta. Radost. Beatles a Doors tančili

Volný čas
ZÁKLAD POMNÍKU. Busta Františka Kupky, na níž se slavný malíř autorsky sám podílel a která by v budoucnu mohla posloužit jako základ plánovaného Kupkova pomníku. Bustu darovali státu George Waldes a galerista Vladimír Lekeš.
Praha - Tak trochu hádankou bude v následujících měsících busta Františka Kupky, kterou Ministerstvo kultury dostalo darem od rodiny Waldesových. Malíř na ní pracoval osobně se sochařem Janem Vlachem a měla by být základem jeho pomníku. Jenže není dosud jisté, zda malířovy ostatky zůstanou na pařížském hřbitově Pére Lachaise, nebo budou převezeny do Prahy.

Česko získalo darem originální odlitek Kupkova portrétu

Ostatní
Ilustrační foto
Praha /INFOGRAFIKA/ - Nejlépe vařily vždycky babičky. Domácí buchty, králík na smetaně, zelňačka. Předávají se ověřené recepty stále z matky na dceru? A vyvařují dětem pořád babičky, nebo místo u sporáku převzali tátové a strejdové?

Největší změna v české kuchyni? Vaří muži

Česko
Ilustrační foto
Nejlépe vařily vždycky babičky. Domácí buchty, králík na smetaně, zelňačka. Předávají se ověřené recepty stále z matky na dceru? A vyvařují dětem pořád babičky, nebo místo u sporáku převzali tátové a strejdové?

Největší změna v české kuchyni? Vaří muži

Bydlení
OSMIČKA finalistů si v týdnu vyzkoušela skydiving. Simulaci volného pádu ve vzdušném tunelu se nejvíce obávaly dámy.
Praha – Další čtyři finalisté – tedy celá polovina současného uskupení – vypadnou z předposledního klání show Hlas Česko Slovenska. Nedělní výkony budou tedy pro všechny rozhodující, protože na jejich základě se hned v pondělí ukáže, komu ze soutěžících se otevřou brány vysněného Grandfinále.

Hlas vstupuje do předposledního finále

Ostatní
Legendární hudební kritik Jiří Černý.
Kopřivnice /POZVÁNKA/ - Nestor české hudební kritiky Jiří Černý opět míří na Novojičínsko. V kopřivnickém Baru 603 tuto středu nabídne další ze svých legendárních poslechových večerů Rockování.

Černého Padlé rockové hvězdy

Volný čas
The Boom a Tony Sheridan - Vánoční koncert 2011.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Událost, na jakou jen tak nezapomeneme. To byla hudba Tony Sheridana, dávného spolupracovníka Beatles, na benefičním vystoupení ústecké skupiny The Boom s orchestrem loni před Vánocemi. V DK Ústí zněly rokenroly, blues i Tonyho klasika či hudba Beatles, byl to zážitek pro návštěvníky i Bůmáky. Navíc koncert vydělal 36 tisíc Kč pro onkologii v Ústí. „Setkání s Tony Sheridanem a možnost s ním hrát je pro mě velký zážitek i zkušenost. Zaujalo mě, že jeho repertoár znali i mladší návštěvníci, že ho přijali s velkým zájmem,“ řekl Hynek Verner, bubeník Boom. „Sheridan mne uhranul. Je to svérázný stařík s obrovským šmrncem. Až mi bude 70, chci pít víno se stejnou chutí, vyprávět stejně barvitě a zapáleně a budu nosit stejně divoce barevné ponožky,“ dodávám já, Jindra Moravcová. Ale už k rozhovoru s Tonym.
48 fotografií

Tony Sheridan: Možná měl odjet do Vietnamu Lennon, válka by skončila dřív

Hudba
Iggy Pop
Trutnov - Legendární festival otevřely už včera kapely Půlnoc a Echt! Přehlídka, kterou pořadatelé letos věnovali Amnesty International, Jimu Morrisonovi a indiánským bojovníkům od města Tippecanoe, potrvá do neděle.

Na festivalu vystoupí hlavní hvězda Iggy Pop

Volný čas
Půlnoc v lednu 2011 v pražském klubu Akropolis
Trutnov – Letošní ročník trutnovského Open Air Music festivalu startuje netradičně již ve středu odpoledne. Opět po roce se tak otevřou brány areálu na Bojišti, který přivítá účastníky této tradiční hudební akce. A pořadatelé připravili návštěvníkům malý dárek, k němuž je inspirovalo letošní nevalné prázdninové počasí…

Open Air odpoledne otevírá Bojiště

Festivaly
Hudebníci ze slavných The Doors ochotně fotografům zapózovali se členy Svatého Pluku
Uherské Hradiště, Praha – Mimořádný koncert má za sebou studentský sbor Svatý Pluk z Uherského Hradiště. Třicetičlenné těleso pod vedením sbormistra Jana Gajdošíka se před několika dny představilo v Praze na jednom podiu s legendárnímu hudebníky někdejších The Doors.

Svatý Pluk koncertoval se členy slavných The Doors

Volný čas
Svatý Pluk. Ilustrační foto.
Uherské Hradiště – Hradišťský Sbor Sv. Pluka v čele se sbormistrem Janem Gajdošíkem čeká výjimečný koncert. V pražské Incheba aréně vystoupí 13. července od 18 hodin jako „předskokani“ skupině, která je následovníkem slavných The Doors.

Zakladatele The Doors doprovodí na podium Svatý Pluk

Volný čas
IKONA ŠOUBYZNYSU Módní návrhář Gianni Versace byl zastřelen.
Praha – Sérii čtrnácti kanadských dokumentárních rekonstrukcí o posledních hodinách života známých osobností uvádí počínaje úterkem Česká televize. Tvůrci při jejím vzniku využili dostupných archivů, včetně autentických audio záznamů, dohledali přátele a svědky událostí a tam, kde to bylo nezbytné, pracovali s dokumentární rekonstrukcí a dramatizací. Hodinu po hodině tak můžeme sledovat, co předcházelo úmrtí osobností, které jsme znali z politiky, světa módního návrhářství nebo hudebního šoubyznysu. Cyklus Posledních 24 hodin si všímá smrti Versaceho, Kennedyho jr. a dalších…

Poslední hodiny slavných na obrazovce

Film a televize