ŠTÍTEK: Jindřich VIII. Tudor

Olga Šubrtová, dramaturgyně Jihočeského divadla, spoluautorka komedie Ženy Jindřicha VIII.,  která je již devět let před otáčivým hledištěm v Krumlově pokaždé vyprodaná.
Český Krumlov /ROZHOVOR/ - S Olgou Šubrtovou, dramaturgyní Jihočeského divadla a spoluautorkou komedie Chudák král(em) o tom, proč je hra na točně již devět let vyprodaná… Říká mu Jindro. Je to její veliká láska už od dětství. Možná i proto je komedie Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em) tak úspěšná. Před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově se hraje již devět let a pokaždé je vyprodáno, což platí i pro letošní srpen, kdy na točně řádí Oldřich Vízner a spol. do soboty 17. srpna.
6 fotografií

Fascinují mě osudy Jindřichových žen, říká Olga Šubrtová

Divadlo
Ilustrační foto
Žirovnice - Na výlet do hlubin anglické historie pozvou diváky herci z amatérského divadelního spolku Tyl Dačice. Na druhém nádvoří zámku v Žirovnici na Pelhřimovsku totiž v sobotu od půl deváté večer zahrají hru s názvem Šest žen Jindřicha VIII., aneb Chudák král(em).

Král Jindřich v Žirovnici

Z okolí
Na krvavé dějiny Tudorovců vzpomínal Na Jízdárně Shakespeare
Kolín – Pod názvem Krev Tudorovců uspořádala kolínská skupina historického šermu Páni z Kolína v čele s Miroslavem Horáčkem na louce za kolínskou Jízdárnou již po sedmnácté rekonstrukci historických událostí. V sobotu od patnácté hodiny to bylo dokonce období dvou set let, kterými provázel spisovatel William Shakespeare, jenž dějiny přibližoval královně Alžbětě I.
90 fotografií

Na krvavé dějiny Tudorovců vzpomínal Na Jízdárně Shakespeare

Volný čas
Papež Benedikt XVI. se zdraví s arcibiskupem z Canterbury Rowanem Williamsem během jejich setkání ve Vatikánu.
Vatikán - Vztahy mezi katolíky a anglikány jsou v současné době hodně napjaté. Minulý měsíc totiž Vatikán oznámil, že umožní přestoupit na katolickou víru těm anglikánům, kteří odmítají nedávný vývoj ve své církvi.

Papež se setkal s hlavou anglikánské církve

Svět
Papež v Jordánsku
Londýn – Papež Benedikt XVI. přijede příští rok do Británie. Bude to první návštěva hlavy katolické církve po 28 letech a teprve druhá od doby, kdy král Jindřich VIII. před skoro 500 lety odtrhl zemi od Říma a založil anglikánskou církev.

Papež přijede poprvé po 28 letech do Británie

Svět
Jihočeské divadlo zahájí ve středu sezonu před krumlovskou točnou. Začne Robinem Hoodem. Na snímku Dana Verzichová jako Marianna a Ondřej Volejník jako šerif z Nottinghamu.
Český Krumlov - Robin Hood zahájí ve středu v 21.30 hodin sezonu Jihočeského divadla před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově. Rozjede se tak kolotoč více než 80 představení, přičemž vrcholem bude Dvořákova Rusalka v mezinárodním obsazení.

Sezonu před točnou zahájí zbojnická legenda

Volný čas
Malíř a jeho dílo .Rembrandt van Rijn (Martin Freeman) představuje své nejlepší dílo. Originál slavného obrazu si ve filmu mimochodem "zahrál" taky.
FILMOVÁ RECENZE - Rembrandt patří k nejslavnějším malířům a Noční hlídka k jeho nejslavnějším obrazům. Když ji maloval, v roce 1642, byl na vrcholu slávy. O 26 let později zemřel v chudobě.

Film jako barokní obraz

Umění
Ilustrační foto
POSTŘEH - Tenis je hrou, kde dva hráči nebo družstva dvou hráčů posílají míč přes síť tak, aby bylo pro soupeře obtížné míč vrátit dovoleným způsobem. Tolik praví o tenisových pravidlech první zmínka o této hře.

Bojujte proti stresu, hrajte tenis

Volný čas