ŠTÍTEK: Jiří Jiroutek

Jiří Jiroutek.
/ROZHOVOR/ Sejdeme se u sirek, zajdeme na griliáš do mlíčňáku, na kávu do korálí, na hranolky pod schody, na ovar do kotelny… Těmito slovy začíná kniha Už nejdu do Ještědu, za kterou stojí Jiří Jiroutek. „Místo nejen pro nákupy, ale také místo setkávání, bloumání a prohlížení výkladních skříní, tak si pamatuji obchodní dům Ještěd. Budova se žlutým keramickým obkladem v šedi okolní zástavby byla jedním z atributů Liberce. Už deset let není a já se rozhodl předložit její příběh,“ doplnil.
12 fotografií

Jiří Jiroutek: Obchodní dům Ještěd byl místo setkávání lidí a patřil k Liberci

Ekonomika
4. dubna, od 17 hodin, Interaktivní galerie Becherova vila.
Karlovy Vary – Výstava Jiná krajina je autorským konceptem dvou lounských fotografů a přátel – Jiřího Jiroutka a Pavla Planičky. Jejich díla společně prezentují jednu ideu: vidět svět jako malíř je lákavé i pro fotografa.

Tip Deníku: Vernisáž výstavy Jiná krajina

Volný čas
Válová Jitka, Kladno 2000
Liberec /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Výstava portrétních snímků Jiřího Jiroutka je vůbec první velkou výstavou fotografií v liberecké Oblastní galerii. Portrétní snímky Jiřího Jiroutka v Oblastní galerii představují zajímavé osobnosti naší kulturní scény. Výstava s názvem Osobnosti zpřítomňuje pomíjivé okamžiky vzácných setkání s významnými osobnostmi naší doby. Snímky vznikaly v dlouhém časovém horizontu, a tak mnohdy přibližují i osobnosti, které už nejsou mezi námi. Jde o první větší fotografickou výstavu v historii Oblastní galerie. Portréty si návštěvníci mohou prohlédnout do neděle 10. června. Více 
v rozhovoru s autorem.  
12 fotografií

Fotograf Jiří Jiroutek: Portréty umělců zpřítomňují vzácná setkání

Ostatní