ŠTÍTEK: Jiří Svoboda

Sobotní část festivalu Jeden Svět v Havlíčkově Brodě
Havlíčkův Brod /FOTOGALERIE/ – Sobotní část programu festivalu Jeden svět v Havlíčkově Brodě nabídla divákům hned tři dokumenty, a to América, Ženy s náušnicemi ze střelného prachu a Na jejích bedrech. Právě na druhý zmiňovaný zavítala i česká novinářka a humanitární pracovnice Markéta Kutilová, se kterou mohli návštěvníci debatovat o situaci v Iráku a Sýrii.
22 fotografií

Festival Jeden svět: Debata s válečnou reportérkou sklidila velký úspěch

Volný čas
jeden svět
Havlíčkův Brod – Identita a její nejrůznější podoby v dnešním globalizovaném světě 21. století, to je téma, které se rozhodl prozkoumat letošní festival dokumentárních filmů Jeden svět Havlíčkův Brod, a to pod heslem Bezpečná blízkost.

Festival Jeden svět je v plném proudu

Volný čas
Stavba horkovodu z temelínské elektrárny do Českých Budějovic.
Z „papírových“ podkladů do reálného terénu se dostala příprava ekologičtějšího vytápění jihočeské krajské metropole. Společnost ČEZ už zahájila výstavbu 26 kilometrů dlouhého tepelného napáječe z Jaderné elektrárny Temelín do Českých Budějovic. Práce energetici plánují na necelé dva roky. Poprvé by tak Temelín mohl jihočeské krajské město ohřát v topné sezóně 2020/2021.
18 fotografií

ČEZ zahájil stavbu horkovodu z Temelína. Bude třetí nejdelší v Česku

Ekonomika
Ilustrační fotografie.
České Budějovice – Hloučky kuřáků, jejichž hovor se rozléhá ztichlými nočními ulicemi. Hlasitá hudba, ozývající se z otevřených oken restaurací a barů dávno po 22. hodině. Nebo spory a hádky, které občas vyústí až ve skutečné rvačky, kdy s blikajícími a houkajícími sirénami přijíždějí sanitky nebo policejní vozy. To jsou problémy, které se už roky opakují na stejných místech v centru Budějovic i jinde ve městě.

Budějovice přistřihnou křídla nočním barům

Českobudějovicko
Primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda uctil 7. března 2019 památku prvního prezidenta Československa T. G. Masaryka.
České Budějovice - T. G. Masaryka připomíná deska na budějovické radniciDne 7. března 2019 si připomínáme 169. výročí narození prvního prezidenta Československé republiky T. G. Masaryka.

Primátor uctil prezidenta

Českobudějovicko
Železniční stanice Letohrad
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zahájila po letech příprav velkou přestavbu stanice Letohrad v Pardubickém kraji. Rekonstrukci, která spočívá v kompletní přestavbě kolejiště a nástupišť, provedou stavební firmy Chládek a Tintěra Pardubice a Elektrizace železnic Praha za 851 milionů korun. Předpokládaná cena byla 805 milionů.

Velká přestavba stanice Letohrad začala. Vyjde na 850 milionů

Ekonomika
Vídeňská spalovna stojí v centru dvoumilionového města a přitahuje turisty.
/ANKETA/ Skládkování komunálního směsného odpadu od roku 2030 velmi podraží, aby obce více třídily. Proto se Jihočeský kraj s Městem České Budějovice společně připravují, po zvážení i jiných možností, vybudovat zařízení pro energetické využití odpadu z celého kraje. Tedy spalovnu.

KOMENTÁŘ JANY ZUZIAKOVÉ: Zahřeje nás odpad

Českobudějovicko
Vizualizace možné podoby Boudy.
České Budějovice – Historická budova je malá a limituje Jihočeské divadlo. To má na plánování a prodej baletních a operních představení v prostorech v DK Metropol, jak uvedl na Setkání s primátorem ředitel Jihočeského divadla (JD) Lukáš Průdek, jen pár měsíců.

Postaví aspoň Boudu

Českobudějovicko
Havlíčkobrodským hokejistům zápas s jihlavskou Duklo herně vůbec nevyšel, soupeř jim nasázel šestku.
Havlíčkův Brod – O víkendu odehráli extraligoví junioři hned dvě krajské derby. Žďárské Plameny šly sice do vedení, ale Bruslaři zlepšili svůj výkon a zápas otočili ve svůj prospěch. Proti jihlavské Dukle ale předvedli velmi špatný výkon nehodný extraligové úrovně.

Junioři zažili dvě různá derby

Hokej
Druhý den vyklízení budovy Kliniky v Jeseniově ulici.
Po čtvrtečním neúspěšném pokusu o vyklizení budovy Kliniky v Jeseniově ulici na Žižkově dorazil k budově exekutor Ivo Luhan v pátek kolem deváté hodiny i se svou ochrankou. Aktivisté v přední části budovy zůstali přes noc, ale ráno ji již vyklidili a vynosili některé věci ven. Několik lidí stále zůstává na střeše objektu. Jak sdělil exekutor, pokud by chtěli objekt opustit, bude jim uvolněna cesta, nicméně sám nemá v plánu je dnes k odchodu ze střechy vyzývat.
31 fotografií

Vyklízení Kliniky pokračuje. Aktivisté vynosili některé věci sami

Praha
NOVÁ NÁDRAŽÍ. Počítá se s nimi i při plánované modernizaci železniční tratě Praha - Kladno. (Dejvická)
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) hledá možnosti, jak odstoupit od smlouvy o budoucím prodeji pozemků u dejvického nádraží v Praze developerské firmě Amádeus Real. Vyzvala proto developera k jednání o oboustranném odstoupení. V rozhovoru to řekl šéf státní organizace Jiří Svoboda. Smlouva podle něj byla uzavřena předčasně. Budoucí využití pozemků by nejraději viděl pro státní účely, zmínil úvahy o nové budově Národní galerie. Developer ČTK sdělil, že pro zrušení smlouvy nevidí důvod.
16 fotografií

SŽDC chce odstoupit od smlouvy o prodeji pozemků v Dejvicích

Podnikání