ŠTÍTEK: Jiří Svoboda

Nádraží Blíževedly.
Blíževedly – Nejenže se nádraží v Blíževedlech letos dočkalo rozsáhlé opravy, ale teď se navíc může honosit titulem Nejkrásnější nádraží roku 2018. To včera na půdě Senátu udělili pořadatelé soutěže, která hledá nejpohlednější výpravní budovy napříč republikou už dvanáct let. Třetina z oceněných staveb přitom leží na tratích na Českolipsku.

Titul nejkrásnější nádraží Česka míří potřetí za sebou na Českolipsko

Českolipsko
Lékárnice Renata Kašpárková s podpisy, jimiž Májští žádají o zachování lékárny.
České Budějovice – Namále měla lékárna uprostřed sídliště Máj. Třebaže ročně tu obyvatelům vydají bezmála padesát tisíc léků, v posledních týdnech to vypadalo, že bude muset ukončit provoz.

Máj o lékárnu nepřijde

Českobudějovicko
Vítězem komunálních voleb v Českých Budějovicích je hnutí ANO. Na snímku lídr kandidátky Jiří Svoboda.
České Budějovice – Celkem pohodlnou většinou 27 mandátů v zastupitelstvu ze 45 by mohla disponovat nová koalice v Českých Budějovicích. Její vznik v neděli večer předjednali zástupci ANO, hnutí Občané pro Budějovice, uskupení Společně pro Budějovice (Lidovci a TOP 09) i platformy STAN a Čisté Budějovice.

Předjednali koalici, primátorem má zůstat Jiří Svoboda

Českobudějovicko
Ilustrační foto. Českobudějovická radnice.
České Budějovice – S občanskými demokraty, nebo Občany pro Budějovice? Pro jednu z těchto cest, která povede k nové vládě města, se zřejmě budou muset rozhodnout zástupci hnutí ANO. Jisté je, že koalice nevznikne bez některé z menších stran, které se probojovaly do zastupitelstva.
4 fotografie

K nové vládě města vedou dvě cesty

Českobudějovicko
Petřkovická venuše
Pavlov – Jeden z nejzajímavějších paleolitických nálezů uvidí lidé v Pavlově. Originál Petřkovické venuše si návštěvníci mohou prohlédnout v tamním Archeoparku na pět dní. Její instalace se uskuteční v pátek ve čtyři hodiny odpoledne za přítomnosti Jiřího Svobody z Archeologického ústavu Akademie věd.

V Pavlově vystaví Petřkovickou venuši. Jen na pět dní

Břeclavsko
Pavel Surý.
Generální ředitel Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jiří Svoboda odvolal z postu ředitele oblastního ředitelství v Plzni svého předchůdce Pavla Surého. Důvodem je podle informací Deníku Surého podpis na smlouvě o smlouvě budoucí, která má SŽDC zbavit velmi nevýhodně pozemků v Praze-Dejvicích. Kontrakt podepsal Surý ještě jako generální ředitel.
6 fotografií

Kšefty s pozemky? Exšéf Správy železniční dopravní cesty skončil

Ekonomika
Na českobudějovickém Magistrátě se v pondělí jednalo o budoucí koalici.
České Budějovice – K výraznému pokroku zatím podle budějovického primátora Jiřího Svobody (ANO 2011) nedospěla jednání o nové koalici v krajském městě. V povolebních debatách nabídlo vítězné ANO 2011, že by koalici vytvořilo s hnutím Občané pro Budějovice (HOPB) a ODS.
4 fotografie

Hledání nové koalice vázne

Českobudějovicko
Ilustrační foto. Českobudějovická radnice.
České Budějovice - Budoucí zastupitelé za ANO 2011 v českobudějovickém zastupitelstvu navrhli ve středu dopoledne dvěma dalším nejsilnějším stranám z voleb - hnutí Občané pro Budějovice a ODS, utvoření velké koalice, která by zahrnovala tři nejsilnější uskupení v zastupitelstvu.

Budějovická ANO navrhne partnerům silnou koalici

Českobudějovicko
Volby. Ilustrační.
České Budějovice - Jaké možné koalice lze složit a nakolik si případní partneři budou rozumět při prosazování priorit, to bylo hlavním tématem pondělních koaličních schůzek pod Černou věží. O eventuální spolupráci na radnici jednali v pondělí 8. října tři největší hráči na nové budějovické politické scéně.

Strany hledají shodu

Českobudějovicko
Primář příbramské chirurgie Jiří Svoboda.
Příbram /ROZHOVOR/ - MUDr. Jiří Svoboda je primářem chirurgického oddělení v Oblastní nemocnici v Příbrami již sedm let. Zajímá vás, jaká byla jeho cesta do Příbrami, i když o sobě říká, že je čistokrevný Pražák? A chcete vědět, v jakém sportu se stále účastní různých mistrovství světa nebo Evropy? Odpověď na tyto otázky najdete v následujícím rozhovoru.

Primář chirurgie: Spektrum našich operací se velmi blíží pražským pracovištím

Příbramsko
Ilustrační foto.
Havlíčkův Brod – Spojit turistiku s dobrými skutky, s takovým nápadem přišel havlíčkobrodský spolek Orel jednota. Ten si pro všechny milovníky geocashingu, turistiky i krásné přírody připravil soutěž s názvem Kešky chrání přírodu. Akce vyzývá všechny zájemce k tomu, aby při procházce nebo hledání kešek věnovali pozornost také čistotě svého okolí a při sbírání odpadků se vyfotili.

Za sbírání odpadků lidé získají vstupenky na film

Havlíčkobrodsko
Budovu kdysi slavného hotelu v centru Znojma připravuje k prodeji spořitelna, která v budově sídlí od devadesátých let.
Znojmo – Za zábavou místo kvůli vyřizování úvěrů budou do několika let lidé znovu chodit do vyhlášeného Domečku u znojemského Mariánského náměstí. Takové jsou alespoň plány znojemských zastupitelů, kteří kývli na koupi domu od České spořitelny.

Slavný znojemský Domeček koupilo město

Znojemsko