ŠTÍTEK: Jiří Svoboda

Ilustrační foto.
Havlíčkův Brod – Výjimečný zážitek návštěvníkům slibuje středeční promítání v havlíčkobrodském Klubu OKO. V cyklu Filmové OKO se divákům představí nejambicióznější film o přírodě posledních let. Snímek s názvem Earth: Den na zázračné planetě vzbuzuje úžas u diváků napříč všemi generacemi. 

Den na zázračné planetě mohou prožít diváci v Klubu OKO

Havlíčkobrodsko
S půjčováním kol se v Budějovicích začalo v roce 2015.
České Budějovice – Není neobvyklé, že v Českých Budějovicích jede centrem města kluk na dámském kole, které je navíc v růžové barvě. Podobných jezdců by mohlo letos v létě výrazně přibýt. Ve městě dnes slouží zájemcům všeho věku a obého pohlaví k dopravě 117 růžových recyklovaných kol (rekol). A provozovatelé sítě bicyklů žádají o dotaci na rozšíření projektu.

Budějovice mohou dostat tři sta nových růžových bicyklů

Českobudějovicko
Jiří Svoboda ve své roli řídícího učitele vypráví na jedné z akcí Spolku přátel Hroznové kozy.
Znojmo – Znojemský učitel Jiří Svoboda se před lety rozhodl dokázat, že literaturu a historii umí nejen učit, ale že zvládne i sám bádat a psát. Staré příběhy o Hroznové koze oživil tak úspěšně, že inspirovaly založení spolku, který vinařské tradice už téměř patnáct let oživuje.

Ze sbírek pověstí Jiřího Svobody vyskočila Hroznová koza

Znojemsko
SK Bruntál – Minižačky U11 a U12
Redakce bude zveřejňovat od pondělka 13. listopadu v tištěné verzi Deníku každý týden skupinové fotografie fotbalových týmů. Každé pondělí tak představíme konkrétní klub a jeho dospělé i mládežnické hráče. Bude přitom úplně jedno, jakou ligu hrají - zda třeba kraj či okres.

Deník nám fandí: SK Bruntál přípravka a U12

Ostatní sporty
Multifunkční centrum by mělo stát ve Čtyřech Dvorech.
České Budějovice – Oblé křivky Rejnoka, jak je nazýváno multifunkční centrum podle návrhu světově proslulého architekta Jana Kaplického, se možná přece jen stane jednou z dominant Českých Budějovic.

Na spor o Rejnoka mají už jen rok

Volný čas
Parkoviště v centru Prostějova - Komenského ulice
Pořádné překvapení zažili koncem minulého týdne řidiči v centru Prostějova. Jindy prostorná odstavná plocha mezi Komenskou a Wolkerovou ulicí zahrazená, parkoviště tudíž nepoužitelné. Nájemce, společnost Manthellan, řidičům vzkázal, že se v místě připravuje archeologický průzkum. Ten by měl předcházet stavbě obchodní galerie, která je v místě plánovaná od roku 2008.

U Kaska zabral Manthellan "obří" parkoviště, kvůli archeologickému průzkumu

Prostějovsko
Lukáš Vaculík se objeví ve filmu Metanol.
Metanol a Dukla 61 – filmy podle skutečných událostí, které právě natáčí Česká televize. Zatímco ten první pojednává o takzvané metanolové aféře, při níž jen v Česku zemřelo  49 lidí a více než stovku dalších obětí čekaly trvalé zdravotní následky, druhý je inspirovaný událostmi léta 1961, kdy při havárii v havířovském dole Dukla zahynulo 108 horníků.
29 fotografií

Česká televize točí podle reálných kauz. Metanolová aféra se dočká plátna

Film a televize
Dostatek důvodů k úsměvům měl v sobotním dopoledni trenér rezervy Nové Vsi Pavel Menšík (vpředu). Jeho svěřenci totiž vyřídili Hamry na jejich půdě jednoznačně 7:2.
Žďársko – Dohrávka 1. kola byla posledním podzimním utkáním hned pro čtyři mančafty ve fotbalovém okresním přeboru Žďárska. Jedním z nich bylo béčko Nové Vsi, které ve vydatně posílené sestavě loupilo v Hamrech nad Sázavou.

Kladiváři schytali výprask od béčka Nové Vsi

Fotbal
Zlín bodoval v Litvínově
Antonín Honejsek – Roberts Bukarts. Tohle duo si začíná rozumět. Dnes v Litvínově se přetahovali o průběžnou vedoucí pozici v klubové tabulce střelců. „To ani ne, ale padá nám to tam, takže to tak možná vypadá,“ pousmál se o druhé přestávce Honejsek, který se se svým lotyšským parťákem podílel na výhře 3:1 rovnoměrně po jednom gólu a pomohli ukončit šestizápasovou sérii bez tříbodového triumfu a zároveň poprvé v sezoně tým protlačit do elitní šestky!
8 fotografií

Zlín naplno bodoval v Litvínově a protlačil se do elitní šestky

Hokej
Nejbližší týdny ukáží, zda se Město České Budějovice a Budějovický Budvar dohodnou na ceně za právo na název Budvar aréna.
České Budějovice – Zimní stadion v krajském městě ponese název Budvar aréna i po 1. listopadu. Budějovičtí radní v pondělí odsouhlasili prodloužení smlouvy mezi městem a národním podnikem Budějovický Budvar o názvu sportoviště, jejíž platnost skončí k 31. říjnu. V úterý to řekl primátor města Jiří Svoboda.

Zimní stadion dál ponese jméno Budvaru. Zatím

Českobudějovicko
Snímek ozářené radnice z roku 2016.
České Budějovice - V listopadu to budou kníry, ale v říjnu jede růžová. Od pátečního večera do pondělního rána bude radnice na náměstí Přemysla Otakara II. nasvícena růžově. Město se tím připojuje k akci Mamma HELP „Říjen v růžové“ na podporu boje proti rakovině prsu.

Radnice bude svítit růžově. Na podporu nemocných žen

Českobudějovicko
V Babiččině údolí po půl roce zahájili zkušební provoz historického mlýnského náhonu, který před čtyřmi lety poničila velká voda. Od jara byl náhon vypuštěný, čistilo se dno a opravovaly dřevěné části.
Ratibořice - V Babiččině údolí po půl roce zahájili zkušební provoz historického mlýnského náhonu, který před čtyřmi lety poničila velká voda. Od jara byl náhon vypuštěný, čistilo se dno a opravovaly dřevěné části.

V Ratibořicích už zase teče voda náhonem

Náchodsko
Bustu T. G. Masaryka odhalil primátor Jiří Svoboda a náměstek primátora Petr Podhola.
České Budějovice - U příležitosti čtvrtečního 80. výročí úmrtí prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda a náměstek primátora Petr Podhola odhalili v parku ZŠ a MŠ T. G. Masaryka v Českých Budějovicích prezidentovu bustu.
11 fotografií

OBRAZEM: Vzpomínka na Masaryka

Českobudějovicko