ŠTÍTEK: Jiří Svoboda

Natáčení filmu Zádušní oběť s Milanem Kňažkem v hlavní roli.
Třebíčsko - Filmaři si Třebíč a její okolí v posledních letech oblíbili. Někteří dokonce tak, že se v krátké době vracejí. Diváci mohou v těchto dnech sledovat seriál Četníci z Luhačovic natáčený také na Třebíčsku. A za měsíc bude mít v televizi premiéru snímek Zádušní oběť natáčený v třebíčském židovském městě.
22 fotografií

OBRAZEM: Takové uličky jsme jinde nenašli, říká režisér

Volný čas
Babiččino údolí. Ilustrační snímek.
Okolí ratibořického zámku na Královéhradecku i Babiččino údolí, kam každoročně míří tisíce návštěvníků s touhou poznat kraj Boženy Němcové, se letos dočká významné obnovy. V plánu jsou práce za více než 20 milionů korun.
11 fotografií

Babiččiným údolím protečou miliony

Regiony
Česko Budějovice - Také České Budějovice podpoří nemocné cvičením, startuje 6. ročník Maratonu s roztroušenou sklerózou. Desítky lidí z Českých Budějovic a okolí se v sobotu 4. března převlečou do sportovního, obují tenisky a vyrazí do Fight clubu v Metropolu v Českých Budějovicích.

Startuje další maraton MARS pro nemocné

Českobudějovicko
Ilustrační foto
České Budějovice - Přitáhla by obnovená koněspřežka do Českých Budějovic další turisty, nebo ne? Anketa, kterou uspořádal Českobudějovický deník na svých webových stránkách, skončila jasně ve prospěch koněspřežky. Ze čtyř stovek hlasujících odpovědělo 363, že ano.

Lidé dávají obnově koněspřežky zelenou

Českobudějovicko
Jiří Svoboda
Režisér Jiří Svoboda natočil filmy jako Skalpel, prosím, Dívka s mušlí nebo trilogii Jan Hus. V polistopadovém období se výrazně politicky angažoval. Byl předsedou KSČM, kterou chtěl zbavit starého názvu a proměnit ji v moderní levici. To se mu nepodařilo. Dnes je velmi kritický jak k ČSSD, tak ke komunistické straně. Přitom říká, že člověk, který se netočí k politice zády, musí někomu věřit. On sám si vybral Miloše Zemana a Andreje Babiše.
5 fotografií

Jiří Svoboda: Všichni se bojí, že by Babiš mohl pašalíky rozdělit jinak

Česko
Adventní trhy na náměstí Přemysla Otakara II. Ilustrační foto
České Budějovice - Líbivou podobu, pestřejší sortiment i bohatý kulturní program mají mít v příštích pěti letech adventní trhy na českobudějovickém náměstí. Podmínky, které bude muset nový provozovatel od letoška dodržet, zahrnují například i každoroční inovaci trhů. Dosavadnímu organizátorovi skončila smlouva.

Budějovičtí chtějí novou podobu adventních trhů

Českobudějovicko
Koněspřežka 21. století by mohla spojovat budějovický pivovar s centrem města a nádražím
České Budějovice /ANKETA/ – Rodilý Budějčák Radek Vopalecký je velkým příznivcem kolejových vozidel. Po čase tento mladý architekt oprášil myšlenku, že by se mohla v Českých Budějovicích obnovit koněspřežka. Podle něj by historický vagon tažený koňmi prospěl cestovnímu ruchu v krajském městě. Radek Vopalecký poukázal na svou zkušenost z Rumunska – tamní úzkokolejka láká davy turistů.

Budějovičtí projednají vzkříšení koněspřežky

Českobudějovicko
HC Dukla Jihlava.
Jihlava – Dodavateli elektřiny a plynu společnosti Eco Power Energy byla pozastavena možnost obchodovat, a to kvůli finančním potížím. Své zákazníky má společnost i v Jihlavě. Její odběratelé by si měli co nejrychleji sjednat nového dodavatele energií.

Partner HC Dukla krachuje

Jihlavsko
Litvínov doma podlehl Vítkovicím 1:2.
Litvínov /FOTOGALERIE/ - Prvně po čtrnácti zápasech nedokázal doma Litvínov bodovat. Přes drtivý tlak v závěrečné třetině a plejádu vyložených šancí podlehl. Po minulé ztrátě v Brně to byla druhá porážka 1:2 v řadě. Nepomohla ani minutová power play. Hosté bodovali v šestém duelu za sebou a dál usilují o postavení v horní šestce.  
7 fotografií

Rozlučka s rokem Litvínovu nevyšla. Podruhé v řadě prohrál 1:2

Hokej
Ilustrační foto.
Havlíčkův Brod – „Mé celoživotní spojení se Slovanskou knihovnou se začalo připravovat, aniž jsem to tušil, v roce 1957. Mám před sebou maturitu na gymnáziu – tehdy jedenáctileté střední škole v Havlíčkově Brodě, do které jsem po tři roky dojížděl z Polné".

Slovanská knihovna – životní osud Jiřího Vacka

Havlíčkobrodsko
Karatisté Sport Relaxu.
Česká Lípa - Kvůli Vánočnímu poháru v rámci akce Karate nás baví, kterou zaštiťuje českolipský klub Sport Relax, se zaplnila stará sportovní hala Lokomotivy mladými závodníky bojového umění, kteří zde na tatami získávali cenné zkušenosti a zároveň bojovali o pěkné ceny.

Borci českolipského Sport Relaxu se nenudili

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Orlickoústecko, Svitavsko – Kapr s bramborovým salátem je vánoční klasika. Na kolik letos štědrovečerní večeře vyjde? Kilo šupináče v regionu koupíte pod 90 korun. Ulovit si ho můžete dokonce v „on-line rybníku", Plundrovo rybářství z Dlouhoňovic totiž nabízí on-line objednávku.

Kapra na Vánoce koupíte on-line

Svitavsko
VÝLOV V ZÁLŠÍ láká nejen širokou veřejnost, pro ryby tam jezdí i ústecký rybář Jiří Svoboda.
Orlickoústecko, Svitavsko – Kapr s bramborovým salátem je vánoční klasika. Na kolik letos štědrovečerní večeře vyjde? Kilo šupináče v regionu koupíte pod 90 korun. Ulovit si ho můžete dokonce v „on-line rybníku", Plundrovo rybářství z Dlouhoňovic totiž nabízí on-line objednávku.

Kapra na Vánoce koupíte on-line

Orlicko
Ilustrační foto.
České Budějovice - V neobvykle hojném počtu jsou v posledních dnech k vidění strážníci městské policie na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. a v přilehlých ulicích. Razie v centru krajského města má mimo jiné ukáznit řidiče a zejména vyhnat z ulic ty, kteří zde nesprávně parkují.

Razie v centru města má ukáznit řidiče

Českobudějovicko
Jiří Svoboda, předseda Klubu vojenské historie v Rakovníku, se zastal při pietě prezidenta Miloše Zemana
Praha, Rakovník – Nacistické symboly podle ministra obrany Martina Stropnického (ANO) k oslavám Dne válečných veteránů nepatří. Ministerstvo obrany se tak nakonec rozhodlo podat trestní oznámení na muže, který v nacistické uniformě SS stál u pamětní desky věnované pilotům Royal Air Force (RAF), česky Královského letectva britských ozbrojených sil při pietní akci v rámci oslav Dne válečných veteránů.

Ministerstvo obrany podalo trestní oznámení na muže v uniformě SS

Rakovnicko
Futsalisté UTB Zlín II. liga
Zlín – Tyče zastavily druholigové futsalisty UTB Zlín před boji o medaile na World Inter Universities Championships v Římě. Italská metropole ale výpravě z Baťova města přála. V silné konkurenci 57 univerzit z 28 zemí světa totiž brali jedno zlato a dva bronzy. „Nejlépe si vedli volejbalisté, kteří byli nejlepší, třetí skončili futsalistky a tenisté," potěšilo ředitele ÚTV na UTB Zlín Zdeňka Melichárka.
2 fotografie

Vysokoškoláci si vylámali zuby na Srbech

Ostatní sporty
Ilustrační foto.
České Budějovice - Chytré křižovatky, které budou umět změnou intervalů na semaforech reagovat na hustotu dopravy, by už dlouho nemusely být jen nesplněným snem budějovických řidičů. Radní plánují s pomocí dotace pořídit přes sto moderních detektorů a kamer, díky kterým by se měla zlepšit průjezdnost kritických bodů v ulicích města.

Dopravě pomůže přes sto nových detektorů

Českobudějovicko
Marta Kubišová
Na svém rozhodnutí nehodlá nic měnit – zpěvačka Marta Kubišová zakončí v příštím roce uměleckou kariéru. Její „korunou" je poslední studiové album Soul (vyšlo začátkem října u Supraphonu) obsahující dvanáct převzatých písní, které toužila zpívat a nahrát už ve své – jak sama říká – první kariéře, ale i ty, jež ji oslovily v nedávné době.

Soul je bonbónek, který jsem si dopřála na závěr

Hudba