ŠTÍTEK: Jiří Svoboda

Jiří Svoboda, předseda Klubu vojenské historie v Rakovníku, se zastal při pietě prezidenta Miloše Zemana
Rakovník /FOTOGALERIE/ - Pro mnohé nepochopitelné, zbytečné a naprosto nevhodné. Tak někteří účastníci pietní akce, která se konala v pátek v centru Rakovníka u pamětní desky věnované pilotům ve službách Royal Air Force (RAF), česky Královského letectva britských ozbrojených sil, hodnotili vystoupení Jiřího Svobody, předsedy Klubu vojenské historie v Rakovníku.
17 fotografií

Při pietě podpořil předseda Klubu vojenské historie v Rakovníku Miloše Zemana

Regiony
Jiří Svoboda, předseda Klubu vojenské historie v Rakovníku, se zastal při pietě prezidenta Miloše Zemana
Rakovník /FOTOGALERIE/ - Pro mnohé nepochopitelné, zbytečné a naprosto nevhodné. Tak někteří pozvaní účastníci pietní akce, která se konala v pátek odpoledne v centru Rakovníka u pamětní desky věnované pilotům ve službách Royal Air Force (RAF), česky Královského letectva britských ozbrojených sil, hodnotili vystoupení Jiřího Svobody, předsedy Klubu vojenské historie v Rakovníku. Ten se totiž během pietní vzpomínky pustil do odpůrců prezidenta Miloše Zemana.
17 fotografií

Při pietě podpořil Jiří Svoboda prezidenta Miloše Zemana

Rakovnicko
Katalog brochovských figur, představovaný celým souborem HaDivadla, se setkává v symbolických stínech Baru U konce dějin.
Brno – Všude samé imitace. Směřuje svět někam? Něco se musí stát! Náměsíčníky bloudící mezi fanatismem a nihilismem v hodnotovém prázdnu meziválečného Německa přenese na divadelní jeviště brněnské HaDivadlo. Legendární román evropského modernisty Hermanna Brocha divadelníci představí jako materiál pro průzkum střetů mezi lidmi. „Potřebujeme přece jistoty. Existují ale nějaké?" táže se režisér inscenace Ivan Buraj.

HaDivadlo na jeviště přenese Brochův román Náměsíčníci

Volný čas
Ilustrační foto
České Budějovice - Odborné přednášky, výstavu výrobků zdravé výživy nebo bezplatné měření glykemie a krevního tlaku mohli využít návštěvníci Dne zdraví, který v českobudějovickém DK Metropol uspořádala na konci září územní organizace Svazu diabetiků.

Vydařený den v Metropolu se Svazem diabetiků

Zdraví
Klicperovo divadlo v Hradci Králové.
Hradec Králové, Pardubice - Jak se vyrovnat s minulostí, na kterou byste nejraději navždycky zapomněli?Co dělat, když se křehká žena postaví do cesty někomu, kdo ji krutě týral a znásilňoval? Má právo na osobní pomstu? Má její trýznitel právo na spravedlivý soudní proces? Jak se zachová jeho advokát, který je manželem týrané ženy?

Jak se vyrovnat s minulostí, na níž chcete zapomenout?

Volný čas
Ilustrační foto.
České Budějovice - Až dvoutisícovou sankci by mohli daleko častěji cyklistům vyměřovat strážníci městské policie. Po dohodě s vedením města si strážci pořádku mají více všímat všech, kdo jezdí po chodnících na kole.

Cyklisté riskují nemalou pokutu

Cestujeme
Zahájení projektu Smart City parkování v Kolíně
Kolín – Blížíte se k centru a přemýšlíte, zda je na Karlově náměstí místo na zaparkování. Nově vás o tom informují tabule, na nichž svítí počet volných parkovacích míst, a v případě, že je toto číslo nula, pak i šipka ukazující směr k alternativní možnosti zaparkování. Toto a další vymoženosti včetně aktuálně vyvíjené mobilní aplikace je nový systém Smart city parkování, který v těchto dnech spustili v Kolíně.
12 fotografií

Kolín spustil nový systém parkování

Kolínsko
Českobudějovická radnice. Ilustrační foto.
České Budějovice - Změny v dopravě, nová výstavba, vhodné podmínky pro rozvoj firem, budoucí podoba systému školství, ale třeba i vznik vodního světa by měly být součástí nového dokumentu, jehož přípravu právě startuje českobudějovická radnice. Takzvaný strategický plán města bude v příštích deseti letech důležitým podkladem pro všechny zásadní změny v Budějovicích.

Budějovice plánují změny do roku 2027

Českobudějovicko
Volby. Ilustrační foto.
Střední Čechy - Několik dní před volbami do krajského zastupitelstva se ukázalo, že některé z volebních lístků ve Středočeském kraji jsou neplatné. Vada spočívá v tom, že text na lístku je vytištěn šikmo, takže některé údaje nejsou vidět. Obzvlášť chybí jména kandidátů na oboustranných lístcích.

Středočeským krajem kolují vadné volební lístky

Z okolí
Dřevotřískové desky a trámy zakryly větší část barokní Samsonovy kašny v Českých Budějovicích. Kašna je přístupná pouze chodbou z prvního patra Domu umění.
České Budějovice - Nečekaný zájem sklidil projekt Vnímání. „Ve čtvrtek v 15 hodin byl stav návštěvníků 30132," spočítal kurátor výstavy Michal Škoda. Může mluvit o rekordní návštěvnosti Domu umění, kam jinak ročně přijde kolem osmi tisíc návštěvníků. „Tato výstava ale neměla za úkol zvyšovat návštěvnost galerie," zdůrazňuje.

V zakryté kašně jedni viděli jinou dimenzi, druzí obludu.

Českobudějovicko
Českobudějovická radnice. Ilustrační foto.
České Budějovice – Netradičně brzy začne 3. října zasedat zastupitelstvo města České Budějovice. Určil to primátor Jiří Svoboda. Jednání bude zahájeno už v sedm hodin ráno místo obvyklých devíti.

Zastupitelé si přivstanou

Českobudějovicko
Z poutního kostela Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou se v neděli po 74 letech ozvaly zvony. Poslech si lidé zpestřili kulturním programem a procházkou kolem kostela.
Žďár nad Sázavou – Zvony se v neděli ozývaly z kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Kdo je uslyšel, má zážitek na celý život. V areálu zapsaném v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO se totiž naposledy vyzvánělo před neuvěřitelnými čtyřiasedmdesáti lety. Poslední zvony z kostela odvezli za druhé světové války Němci.
3 fotografie

Ze Zelené hory se po 74 letech ozvaly zvony

Žďársko
V sobotu odpoledne se vydali členové Spolku přátel hroznové kozy společně s dalšími příznivci vinařských tradic z Havraníků do Popic, aby uzavřeli vinohrady.
Havraníky – Strážci vinohradů zvaní hotaři v modrých zástěrách s vozíkem plným občerstvení, Hroznovou kozou a řadou příznivců vyrazili v sobotu odpoledne z Havraníků do Popic, aby uzavřeli vinice. K ochraně vinohradů slouží kůly, které hotaři tentokrát vztyčili hned na třech místech. Zdraví hroznů mají zajistit zejména kytice zavěšené na kůlech. „Svazky třezalky a pelyňku, bylin patřících mezi takzvané svatojanské, měly přispívat ochraně vinic před různými nemocemi, jež by mohly révu postihnout těsně před vinobraním. Protože je hotaři věšeli na vysoké kůly před vinicemi, měly také všem jednoznačně ukazovat, že viniční hora je zaražená a nikdo nepovolaný do ní nemá přístup," vysvětlil před časem Ivo Bílek ze Spolku přátel hroznové kozy.
17 fotografií

OBRAZEM: Do vinic vstup zakázán. Hotaři zarazili horu

Znojemsko
 TK SK Zlín
Zlín – Nováci svůj mateřský klub podrželi. Až úplně poslední zápas v Ostravě rozhodl o tom, že zlínský tenis bude dál hrát I. ligu družstev, již dvanáctý rok za sebou. „Hlavní cíl záchranu jsme splnili, třebaže na poslední chvíli," oddechl si nehrající kapitán celku z Baťova města Jiří Svoboda.

Jiří Novák výrazně přispěl k záchraně Zlína v I. lize

Ostatní sporty
Jiří Svoboda.
Příbram - Ve věku 64 let zemřel v úterý 23. srpna člen zastupitelstva Středočeského kraje za KSČM, předseda Výboru pro sociální věci a místopředseda Kontrolního výboru Středočeského kraje RSDr. Jiří Svoboda. Byl současně i členem městského zastupitelstva ve svém domovském městě Příbrami.

Zemřel příbramský zastupitel Jiří Svoboda

Příbramsko
Jitka Molavcová a Jiří Suchý.
Valeč /ROZHOVOR/ - Nemnoha lidem se přihodí, že se již za svůj život stanou legendou a objeví se dokonce v učebnicích. Jiří Suchý mezi ně patří. Má na svém kontě řadu evergreenů: Pramínek vlasů, Blues pro tebe, Klokočí, Dotýkat se hvězd, což jsou písně, které mimo jiné zazní na letošním ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského.

My už jsme prostě takoví. S Jitkou nám to ladí

Volný čas
Čtveřice kráčí do soudní síně
Ústí nad Labem - Mladistvý Jiří ze Šumperku jde do vězení na 4 roky, zletilého pachatele Jiřího Svobody z Úštěku na Litoměřicku poslal soud do vězení také na 4 roky. Dva další spolupachatelé byli odsouzeni ke 3 letům vězení.

Plánovali vraždu a znásilnění nezletilé

Zločiny a soudy
Asistenti prevence kriminality. Ilustrační foto.
České Budějovice - Nenosí zbraň ani nemají pravomoc někoho zadržet. Přesto asistenti prevence kriminality, kteří jsou „k ruce" budějovickým strážníkům, podle vedení města významně napomáhají k zajištění veřejného pořádku v ulicích.

Na asistenty policie shání město peníze

Českobudějovicko
Takto by mohlo vypadat náměstí Přemysla Otakara II. bez aut.
České Budějovice - Už roky se diskutuje o tom, zda a jak omezit provoz na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. O krok dál jsou v Praze, kde nedávno vystrnadili auta z Malostranského náměstí, čímž tento prostor otevřeli pro setkávání lidí.

Náměstí bez aut? To nejspíš nepůjde

Českobudějovicko
TRIALOVÝ reprezentant České republiky Jiří Svoboda (v zeleném) dělá v letošní trialové sezóně doprovod německému závodníkovi Franzimu Kadlecovi v seriálu Mistrovství světa.
Náchod – Když jsme spolu koncem loňského roku dělali rozhovor, tak nevěděl, jak bude jeho sezóna 2016 přesně vypadat. Netušil, zda bude trénovat či závodit. O půl roku později nebylo snadné domluvit se s ním na rozhovor, protože je v Česku jen velmi zřídka. „Jsem svým způsobem takový průkopník a jediný Čech, kterého v kolotoči MS můžete potkat," říká JIŘÍ SVOBODA, český trialový reprezentant a dnes doprovod německého závodníka v kolotoči Mistrovství světa.

Jiří Svoboda: Živit se milovaným sportem je vždy bezva

Ostatní sporty