ŠTÍTEK: jízdní řád

Derby Litvínov – Liberec se bude hrát ve 4. kole, už 24. září na litvínovském stadionu Ivana Hlinky.
Bílí Tygři z Liberce i hokejisté litvínovské Vervy se už pilně připravují na nadcházející ročník extraligy, která zveřejnila svůj jízdní řád. „V tréninkovém procesu je teď sedmnáct hráčů, ostatní jsou na mistrovství světa nebo mají individuální tréninkový program,“ uvedl kondiční trenér litvínovského mužstva Petr Švehla. Nejvyšší tuzemská soutěž začne v pátek 15. září.

Hokejová extraliga zná jízdní řád. Derby je už v září, Litvínov přivítá Liberec

Hokej
Vlaky, které jedou Českých Budějovic přes Český Krumlov na Šumavu, v letní sezóně ještě zpomalí. Na ilustračním snímku nádraží v Českém Krumlově.
Špatnou zprávu pro ty, co v letní sezóně rádi využívají vlaky na Šumavu, přináší Jihočeský kraj. Správa železnic totiž označila jako havarijní technický stav tratě č. 194 z Českých Budějovic do Černého Kříže. Chce proto přes léto na některých úsecích snížit rychlost „Šumavské střely“ až na 20 km/h, což vyvolá zpoždění všech vlaků a současně to zhorší kvalitu dopravní obslužnosti. Změny kvůli tomu doznají i jízdní řády, část vlaků bude končit už na Černém Kříži a u některých nebudou rychlíkové přípoje.
8 fotografií

Vlaky na Šumavu ještě více zpomalí. Některé nedojedou ani do Nového Údolí

Českokrumlovsko
Nové jízdní řády začnou platit ve Znojmě od 1. května. Odrážejí připomínky cestujících.
/VIDEO/ Cestující ve Znojmě si od začátku ledna zvykají na nový systém dopravy ve městě. Radnice sbírala podněty a nyní hodlá na nejčastější stížnosti lidí reagovat. Plánuje zabránit zpoždění páteřních linek  802 a 804 nebo změnit doby odjezdů autobusů od nemocnice. Přibude i nový víkendový spoj do Mramotic. Změny se od prvního května promítnou do jízdních řádů.  
35 fotografií

Znojmo čeká změna. Autobusy MHD pojedou podle nových jízdních řádů

Znojemsko
Odbočka ze silnice mezi Jihlavou a Třebíčí na Puklice bude od čtvrtka šestého dubna uzavřená.
Velké problémy mají lidé v Puklicích na Jihlavsku. Ještě ve čtvrtek 30. března dopoledne nevěděli, kdy přesně se uzavře cesta vedoucí na silnici z Jihlavy do Třebíče. Tušili jen, že to bude začátkem dubna. Kraj ještě tentýž den odpoledne rozhodl, že silnice bude uzavřená přesně za týden, tedy 6. dubna. V Puklicích ale stále netuší, jak bude fungovat autobusová doprava.

Termín uzavírky Puklice už znají. Chtějí ale vědět, jak budou jezdit autobusy

Jihlavsko
Autobus, MHD, cestující - ilustrační foto.
Město Kladno od 1. dubna zavede přímé spoje MHD mezi Švermovem a Kročehlavy. Nová linka pojede v ranní a odpolední dopravní špičce na trase mezi Ronovkou a nákupním centrem Oaza. Mezi 18. a 19. hodinou bude posílena také linka 602, která nově vyrazí každých 15 minut. Celkově v tomto intervalu vyjede pět párů spojů oproti dosavadním třem.

Petice uspěla. Švermov a Kročehlavy spojí od dubna přímá autobusová linka

Kladensko
V Kámenu uspořádali kvůli uzavírce hlavní silnice setkání s občany.
Místo sedmi spojů zajede od pondělí 27. března do Bynovce do sedmé hodiny ranní pouze jeden autobus. S omezením musí počítat také lidé žijící v dalších vesnicích za Kámenem. Například ti, kteří jezdí z Labské Stráně na šestou hodinu do Děčína, si budou muset o hodinu přivstat, autobus jim totiž pojede už ve čtvrt na pět. Důvodem je uzavírka silnice v Kámenu, kde obec a Severočeská vodárenská společnost budou budovat a opravovat kanalizaci s vodovodem. Zároveň nově začne kvůli oběhu autobusů zajíždět do Jílového, kam spoje z Bynovce nebo Labské Stráně běžně jezdí, linka 437 z Benešova nad Ploučnicí.
7 fotografií

Méně spojů, delší cesta. Uzavírka v Kámenu zkomplikuje i cestování autobusy

Děčínsko
MHD ve Zlíně. Ilustrační foto
Od pondělí 20. února dojde k zjednosměrnění Pekárenské ulice a zrušení trolejbusových tras z točny Příluky na točnu Za Kapličkou. Cestující se musí připravit na to, že dopravu budou zajišťovat v pracovních dnech autobusy prodloužené linky 38, víkendové spoje budou mít přestup z trolejbusové linky 9 u Baťovy nemocnice-vozovny.

Ke kapličce v Přílukách od pondělí nepojedou trolejbusy

Zlínsko
Jizerská 50, hlavní závod. Ilustrační foto.
Už tento týden, od 9. do 12. února, se bude konat 56. ročník legendárního závodu ČEZ Jizerská 50. O tuto sportovní akci v Bedřichově a širokém okolí je každoročně velký zájem. Závodníci hlavního závodu letos pojedou pro podporu úpravy tras Jizerské magistrály. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý doprovodný program přímo v místě sportovního areálu v Bedřichově, ale také v Liberci nebo Jablonci nad Nisou. Policisté také připravili několik opatření, aby zajistili veřejný pořádek a bezpečnost na silnicích.

Jizerská 50 se blíží. Fanouškům zahraje Mirai a Pokáč

Jablonecko
Radim Rovner je předsedou představenstva v Dopravním podniku města Jihlavy.
/ROZHOVOR/ Začátek února je pro šéfa jihlavského dopravního podniku Radima Rovnera náročný. K revoluční změně jízdních řádů se přidaly rozmary počasí. V pátek 3. února v krátkém rozhovoru Rovner požádal cestující, aby se s případnými návrhy či připomínkami k novým jízdním řádům obrátili na dopravní podnik. Ideálně emailem a slušnou formou.
6 fotografií

Připomínky budeme řešit, říká k novinkám šéf jihlavského dopravního podniku

Jihlavsko
Od prvního února platí v jihlavské MHD nové jízdní řády. Cestující si na změny zvykli rychle, někteří ale dlouze studovali, jak nyní autobusy a trolejbusy vlastně jezdí.
/VIDEO/ Od prvního února platí v jihlavské MHD nové jízdní řády. Lidé proto od středy zjišťují, jak autobusy a trolejbusy v krajském městě jezdí. Některým cestujícím pomáhá digitální aplikace, jiní čtou nové řády na zastávkách. Od středy v nich chybí autobusové linky 3 a 5, omezený provoz má linka 12. Novinkou jsou naopak trolejbusy na lince G, H a autobusy na lince 2. Nová autobusová linka číslo 2 bude také jezdit mezi Velkým Beranovem a Zbornou.
11 fotografií

Kdy pojede: revoluce v MHD, nové jízdní řády čtou Jihlavané z cedulí i aplikace

Jihlavsko
Ve Znojmě jezdí od 1. ledna nové autobusy společnosti Karlovy Vary.
Vedení znojemské radnice reaguje na počáteční bolesti nového systému autobusové dopravy ve městě, o nichž Deník Rovnost podrobně informoval. Připomínky mohou cestující psát na nový e-mail radnice, který k tomu čerstvě zřídila. Představitelé města připustili možné změny spojů. „Připomínky budeme vyhodnocovat a budeme se snažit všechny relevantní podněty řešit. S úpravami jízdních řádů počítáme,“ potvrdila starostka Znojma Ivana Solařová. Chce také vyvolat nové jednání s velkými zaměstnavateli aby spoje vyhovovaly potřebám jejich zaměstnanců.
4 fotografie

Připomínky k nové dopravě ve Znojmě: Změny jsou možné, připouští radnice

Znojemsko
Od 1. ledna využívají lidé ve Znojmě nové autobusy nového dopravce
/FOTO, VIDEO/ S těžkostmi se potýkají obyvatelé Znojma při sžívání se s novým systémem autobusové dopravy. Mnozí si stěžují na nečitelné informační cedule i změny v odjezdech. Jiní cestující ale naopak chválí rozšíření tras linek, nové nízkopodlažní autobusy či možnost snadného zakoupení elektronické jízdenky přímo ve voze. Od neděle 1. ledna jezdí ve Znojmě sedmadvacet autobusů přepravce Autobusy Karlovy Vary, který vyhrál výběrové řízení.
35 fotografií

„Proč to změnili?“ Znojemští tápou nad novým systémem dopravy

Znojemsko
Předpoklad zahájení vlastních stavebních prací na stavbě obchvatu je na konci roku 2024.
/VIDEOVIZUALIZACE/ Dlouhé roky diskutovaná, očekávaná i kritizovaná stavba obchvatu Náchoda začne nabírat konkrétní obrysy už na začátku příštího roku. Prozatím ale jen v podobě vydání prvních demoličních výměrů na stavby v trase obchvatu. Vlastní demolice objektů proběhnou v druhé polovině roku. Projeďte se po obchvatu Náchoda už nyní ve videovizualizaci.
7 fotografií

Demoličními výměry odstartuje v lednu „jízdní řád“ výstavby obchvatu Náchoda

Náchodsko
Někteří se na novém terminálu tramvaje číslo 8 na zastávce Nemocnice Bohunice zatím příliš neorientují.
Za nepřehlednou považují mnozí Brňané dopravní situaci na novém terminálu na zastávce Nemocnice Bohunice. Do terminálu u Fakultní nemocnice Brno a univerzitního kampusu místo do Starého Lískovce totiž od neděle zajíždí tramvajová linka číslo 8, která má být nejrychlejším spojem z jiného dopravního uzlu, zastávky Hlavní nádraží, a největší změnou v jízdních řádech. Na terminálu o dvou kolejištích se dvěma páry obousměrných tramvají se však někteří cestující mají potíže zorientovat.
17 fotografií

Kritika nového terminálu v Bohunicích: Nevím, odkud mi to jede, říkají cestující

Brněnsko