ŠTÍTEK: John Lennon

Simpsonovi, kultovní americký seriál
Washington, Praha – Je jich pět, mají čtyři prsty na rukou a žlutou kůži. K tomu pěkně vykulená kukadla a je s nimi neskutečná legrace. Simpsonovi, americký animovaný sitkom o ztřeštěné rodině, který se na televizních obrazovkách drží nejdéle ze všech – rovných 20 let. Za tu dobu se změnil v nejslavnější kreslený seriál současnosti a také v kult a fenomén, který jen málokoho zanechá chladným. Poprvé klasická simpsonovská znělka rozsvítila americké obrazovky 19. prosince 1989.

Simpsonovi: žlutí animáci ze Sprigfieldu vítězně táhnou světem už dvacet let!

Umění
Legendární americký rock´n´rollový pianista a zpěvák Jerry Lee Lewis vystoupil v holešovické Tesla  Aréně.
Holešovice - Fenomenální pianista a zpěvák Jerry Lee Lewis, kterému se ne náhodou říká Killer čili Zabiják, po pěti letech znovu vystoupil před českým publikem. Na rozdíl od jeho první pražské návštěvy v roce 2004 už neměl pondělní koncert v holešovické Tesla Areně nádech splněného snu, přesto však potěšil všechny, kteří mají jen trochu rádi rokenrol, country a blues.
7 fotografií

OBRAZEM: Největší rokenrolová hvězda Lewis se vrátila do Prahy

Volný čas
Popřát Josefu Krajníkovi k 70. narozeninám přišel i legendární trombonista a kapelník Chris Barber z Velké Británie (vlevo).
Vinohrady - I bez příchodu legendy by se pondělní oslava sedmdesátin trumpetisty a kapelníka Metropolitan Jazz Bandu Josefa Krajníka ve vinohradském Divadle U Hasičů vydařila.Ale tím, že na ni jako jeden z gratulantů zavítal slavný britský jazzman Chris Barber, dostala punc jedinečné události.
5 fotografií

Vinohradská jam session s Chrisem Barberem

Volný čas
Radost fotbalistů Sigmy.
Liverpool -Stará dobrá Anglie přivítala fotbalové vyslance z Hané netradičně. Kdo by čekal déšť, který prorokovali meteorologové, nepochodil by. Na břehu řeky Mersey v hrabství Lancashire foukal vlažný vítr, ale mezi mraky sem tam vykouklo sluníčko.

Sigma dorazila do Liverpoolu, na senzaci si věří

Fotbal
Doksští hasiči.
Doksy - Letošní Dokská pouť, která se blíží mílovými kroky, rozhodně nebude záležitostí „tradiční“ spíše naopak. Srpnové oslavy jsou totiž věnovány významnému jubileu, jež slaví zdejší sbor dobrovolných hasičů, a tím je 140. výročí vzniku tohoto sboru.

Hasiči v Doksech připomínají založení sboru

Českolipsko
Fanoušci se ve čtvrti St John's Wood shromáždili přesně ve 12.35 hodin SELČ na místě, kde 8. srpna 1969 John Lennon, Ringo Starr, Paul McCartney a George Harrison improvizovali scénu.
Londýn – Stovky příznivců slavné skupiny Beatles proudily v sobotu k londýnskému studiu Abbey Road, aby si připomněli 40. výročí pořízení slavné fotografie obalu alba Abbey Road, které bylo poslední dlouhohrající nahrávkou skupiny.

Příznivci Beatles vzpomněli fota z alba Abbey Road

Hudba
Americký skladatel a zpěvák Moby, vlastním jménem Richard Melville Hall.
Kácov /ROZHOVOR/ - Největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Sázavafest, který se uskuteční od 30. července do 2. srpna v Kácově bude americký zpěvák a skladatel Moby. Přinášíme vám rozhovor s tímto světoznámým hudebníkem.

Moby: Začínal jsem klasikou

Hudba
Americký skladatel a zpěvák Moby, vlastním jménem Richard Melville Hall.
Kácov /ROZHOVOR/ - Největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Sázavafest, který se uskuteční od 30. července do 2. srpna v Kácově bude americký zpěvák a skladatel Moby. Přinášíme vám rozhovor s tímto světoznámým hudebníkem.

Moby: Začínal jsem klasikou

Volný čas
Happening na bohumínském náměstí
Bohumín /FOTOGALERIE/ - Jako výraz nespokojenosti se sílícím rasismem se studenti bohumínského gymnázia a další členové občanského sdružení Maryška připojili k celosvětové akci nazvané Bed-In. Koná se u příležitosti 40. výročí legendární protestu proti násilí, kterým prosluli John Lennon a Yoko Ono.
7 fotografií

V Bohumíně se konal happening proti násilí

Karvinsko
Návštěvníci vernisáže ve Stounu.
Frýdek-Místek – Mladá, ambiciózní a talentovaná Petra Gallová z Frýdku-Místku vyzdobila frýdecký klub Stoun svými kresbami uhlem.

Stoun má novou výzdobu

Volný čas
Kytarovou skladbu Yesterday od Johna Lennona zahrála žákyně šestého ročníku umělecké školy Veronika Kotýnková.
Pacov - Pacovští školáci zaplnili v úterý křesílka tamního kinosálu. Důvodem jejich návštěvy bylo vystoupení žáků základní umělecké školy.

Koncert pro spolužáky

Volný čas
Ministr sociálních věcí Petr Nečas.
Praha - Během pár měsíců budeme muset zavřít – tak vidí svoji nejbližší budoucnost někteří poskytovatelé sociálních služeb. Na svůj letošní provoz totiž od státu dostali často o více než polovinu méně peněz než loni. Ministerstvo práce a sociálních věcí je ale uklidňuje: peníze prý nakonec budou.

Nečas mění názor, ústavy zachrání státní peníze

Česko
Pracovníci sociálních služeb demonstrují před Ministerstvem práce a sociálních věcí.
Praha - Lidé vpyžamech uléhají do postele přímo na chodníku, diskutují vhloučku skolemjdoucími, mávají transparenty shesly typu „Nejsme důležití, dokud nás nepotřebujete“. Tak vypadal ve středu dopoledne happening neziskových a sociálních služeb před budovou ministerstva práce a sociálních věcí nazvaný Bed-In.
5 fotografií

OBRAZEM: Skomírající neziskovky stávkovaly v pyžamech

Česko
Ilustrační foto
Šumperk - Svou nespokojenost chtějí stovky lidí zaměstnaných v sociálních službách vyjádřit symbolickou stávkou. Celorepublikový protest nazvaný Bed in se uskuteční 10. prosince, v datum, které je připomínáno jako Den lidských práv. Také na Šumpersku se již ke stávce začínají přihlašovat zaměstnanci v sociální sféře.

Sociální pracovníci budou stávkovat. V pyžamu a posteli

Šumpersko
Ilustrační foto
Rychnov nad Kněžnou - Pokusme se představit si, jaké by to bylo, kdyby v jeden den nevstali z postele všichni sociální pracovníci, kteří pečují o ty, kteří se bez pomoci druhých neobejdou.

Do práce? Tentokrát v negližé

Rychnovsko
Ilustrační foto
Proslavila se díky snímkům známých lidí. Stejně tak ale její fotografie vynesly na výsluní do té doby anonymní tváře. Před objektivem Annie Leibovitzové by chtěl pózovat každý.

Z fotografky celebrit celebritou

Svět plus
Fotografie Annie Leibovitz
Praha - /FOTOGALERIE/ Vyskytnout se v blízkosti famózní americké fotografky Annie Leibovitz musí být obrovský zážitek. Věhlasná autorka fotografií, z nichž řada obletěla svět a za které byly ochotny barevné magazíny platit několikaciferné honoráře, má v sobě totiž něco magického.
14 fotografií

Annie Leibovitz: velká fotografická smršť

Umění