ŠTÍTEK: John Lennon

Noa
Ostrava - Nejúspěšnější izraelská zpěvačka současnosti. Představitelka kultivovaného etnopopu, naděje, že i mainstream může nabídnout nevšední zážitek. Noa bude dnes večer jednou z hlavních hvězd festivalu Colours of Ostrava.

Noa: Mým dárkem pro vás bude mé srdce

Volný čas
Plakát koncertu The Boom
Ústí nad Labem - Hudba slavných Beatles se v sobotu v 18.30 hodin po roce vrátí do zahrady ústeckého Dominikánského kláštera. Stane se tak v rámci dalšího benefičního koncertu, který má přispět na konto veřejné sbírky na obnovu klášterní zahrady – oázy zeleně a klidu v samém centru města.

The Boom se vrací do klášterní zahrady

Volný čas
ZABIJÁCI V BRUGGÁCH. Ken (Brendan Gleeson) a Ray (Colin Farrell) se v belgickém městě vždycky tak dobře nebaví. Divák ale bude.
Podle divadelních her Martina McDonagha, které se s úspěchem hrají i u nás, jako třeba Osiřelý západ, byste mohli předpokládat, že i jeho první celovečerní film bude psychicky náročné, strhující drama.

Osobitá filmová pohlednice z krásných Brugg

Umění
Ilustrační foto
Praha - Podle divadelních her Martina McDonagha, které se s úspěchem hrají i u nás, jako třeba Osiřelý západ, byste mohli předpokládat, že i jeho první celovečerní film bude psychicky náročné, strhující drama.

Osobitá pohlednice z krásných Brugg

Umění
Lennonovi vs. USA. Lennon tvrdil, že USA překonaly všechny rekordy v genocidě. Americké vládě se takové názory nelíbily
Pět dní po sedmadvacátém výročí smrti Johna Lennona přišel do našich kin dokument, který připomíná, proč bývalý Beatle i po takové době zůstává kultovní postavou - protože nám pořád má co říct. Takže snímek USA vs. John Lennon dokumentaristů Davida Leafa a Johna Scheinfelda sice vypráví o pokusech Nixonovy vlády umlčet Lennonovy protiválečné protesty. Ale popisem mocenské paranoie ze 70. let vlastně komentuje i současnost.

Jak chtěl Nixon umlčet Lennona

Umění
SVÍČKY, KVĚTINY, VZPOMÍNKY A LENNON. Příznivci Johna Lennona se včera sešli za podpory Mírového klubu Johna Lennona v Karlových Varech u Alžbětiných lázní.
KARLOVY VARY - V nastávajícím šeru pátečního podvečera se v době adventu, v den výročí tragické smrti zpěváka Johna Lennona, sešli jeho příznivci se svíčkami a květinami.

Mírový klub opět pozdravil Johna

Volný čas
Baskytarista Vratislav Aťa Lukáš.
BRNO - Žlutá ponorka se vynoří tento pátek na velké scéně Loutkového divadla Radost. Nezapomenout, že Beatles byli, a pozvat malé děti na cestu po zvláštních mořích doprovázenou hudbou slavné liverpoolské čtyřky.

Radost vzpomíná na Beatles

Volný čas
Slunce se protlouká skrze mraky nad hlavní katedrálou v Assisi.
ASSISI - Vyšplhal jsem se až nad Assisi. Tentokrát vlastnonožně. Slunko zpoza mraků spouští pásy světla támhle na ten bílej statek, utopenej v jakoby zaprášený zeleni olivovejch hájů, támhle na ty nakloněný řádky vinic i támhle na ten divoce zarostlej pahrbek, ale třeba tu silnici vpravo od něj nechává temně se šedivět. Umbrie.

Směr Itálie: Cesta pro jedno toulavé tělo X

Volný čas
Legenda hry se syntezátory Don Preston.
PRAHA - Jubilejní 50. pokračování průběžného festivalu Prague International Blue- Night uvede virtuózního klávesistu Dona Prestona, někdejšího spoluhráče Franka Zappy či Johna Lennona. Koncert proběhne ve čtvrtek 9. srpna od 21.00 hodin v pražském Lucerna Music Baru.

Přijede Zappův varhaník

Volný čas
Make Some Noise
PRAHA - Minulý víkend absolvovaly hudební celebrity aktivistický maraton proti globálnímu oteplování Live Earth, teď upozorňují na situaci v súdánském Dárfúru. A bojují nejsilnějšími zbraněmi mírového kalibru - repertoárem Johna Lennona.

Lennon znovu ožívá. Na desce pro Dárfúr

Hudba
Film Zavraždění Johna Lennona
KARLOVY VARY - V rámci sekce Jiný pohled byl na karlovarském festivalu promítán snímek Zavraždění Johna Lennona. Působivý filmdostal cenu poroty na letošní newyorské přehlídce Tribeca - azískal si i srdce karlovarského publika.

Zastřelil jsem Johna Lennona. Byl v žitě

Umění
Make Some Noise
PRAHA - Provincie Dárfur je místem genocidy a cíleného vyhladovění sta tisíců Súdanců, které arabským milicím Džandžávíd obětoval súdánský režim. Dárfur je tíživým svědomím západního světa a nyní i hvězd showbyznysu.

Bono, R.E.M. i Green Day zpívají pro Dárfur

Česko
Phillip Carter
LONDÝN - Čestný viceprezident fotbalové Chelsea a jeden z nejbohatších lidí v Anglii Philip Carter se zabil při pádu helikoptéry, kterou se vracel z úterního semifinále Ligy mistrů v Liverpoolu. O havárii, při níž zahynuli i další tři lidé, informovala britská média.

Čestný prezident Chelsea zahynul cestou ze zápasu

Fotbal
Beatles: Stg. Pepper´s Lonely Hearts Club Band
LONDÝN - Společnost Apple Corps zastupující legendární skupinu Beatles uzavřela s hudebním gigantem EMI Group spor o autorské poplatky ve výši 30 milionů liber (1,23 miliardy Kč). Uvedla to dnes Apple Corps bez bližších podrobností.

Písně Beatles zřejmě půjdou na web

Hudba