ŠTÍTEK: John Lennon

Ivan Hoffman
Koncem září vyjde s velkou slávou reedice gramofonové desky Abbey Road. Beatles ji natočili před padesáti lety jako své 11. studiové album. Žádný mejdan se pravda tenkrát bez té desky neobešel, ale že zrovna ji si v příštích padesáti letech budou od Beatles lidé nejvíc kupovat, to by mne nenapadlo.

Týden Ivana Hoffmana: Nějak to uteklo

Komentáře
The Backwards v Jaroměřicích nad Rokytnou.
Jaroměřice nad Rokytnou - V dešti vydrželi poslouchat nestárnoucí písně Beatles lidé na sobotním koncertě v zámecké zahradě v Jaroměřicích nad Rokytnou. Slovenští The Backwards v kombinaci s Moravskou filharmonií Olomouc se publiku předvedli v dokonalých kostýmech a dokázali, že hudba Beatles je nesmrtelná plným právem.  
20 fotografií

OBRAZEM: The Backwards alias Beatles hráli v dešti

Volný čas
Lennonova zeď láká především mladé turisty
Historické centrum Prahy poslední dobou navštěvují organizované skupiny turistů, kteří pod vlivem alkoholu nehledí na slušné vychování. V nabídce některých cestovních agentur se objevují kromě oblíbeného putování po barech i výlety k Lennově zdi na Malé Straně. Cizinci pak pod vlivem alkoholu sprejují a kreslí na zeď vulgarity. „Organizovaný vandalismus” má však skončit.
12 fotografií

Alkohol, turisté a sprej. Organizovaný vandalismus u Lennonovy zdi skončí

Praha
Lennonova zeď v Praze.
Řád maltézských rytířů, vlastník Lennonovy zdi na pražské Kampě, podal trestní oznámení kvůli nelegálnímu sprejerství. Duchovní řád tvrdí, že průvodci některých organizovaných skupin rozdávají na místě spreje zahraničním turistům, kteří pak na zeď kreslí nesmyslné či sprosté nápisy a symboly. Sdělila to Hedvika Čepelová z agentury AMI Communications, která řád mediálně zastupuje. Praha 1 chystá kampaň, která má turisty upozornit na chování, jímž mohou místní obyvatele obtěžovat, uvedla mluvčí radnice Kateřina Písačková.
12 fotografií

Lidé dostávají spreje a kreslí na Lennonovu zeď sprosťárny, tvrdí řád

Zločiny a soudy
Léčebna se připojuje ke Dni fascinace rostlinami
Kvetoucí Hamzova léčebna v Luži se připojuje ke Dni fascinace rostlinami 2019, probíhajícímu pod záštitou Miroslava Tomana, ministra zemědělství České republiky, a Asociace soukromého zemědělství ČR, vyhlášeného Evropskou organizací rostlinné biologie (European Plant Science Organisation), Ústavem experimentální botaniky AV ČR, Českou technologickou platformou rostlinných biotechnologií „Rostliny pro budoucnost“ a Českou společností experimentální biologie rostlin.

Léčebna se připojuje ke Dni fascinace rostlinami

Chrudimsko
Třicet let svobody. Slavnou malostranskou Lennonovu zeď v Praze pomalovalo 18. března 2019 novými obrázky a nápisy několik umělců z Česka i zahraničí.
/FOTOGALERIE/ Nevšední podívanou zažili během pondělí turisté, kteří se procházeli uličkami Malé Strany v historickém centru Prahy. Cestou přes Kampu se zastavovali u slavné Lennonovy zdi, kterou zrovna umělci z Česka i zahraničí přemalovávali novými obrázky a nápisy. Akce s názvem Meet Art připomíná letošní 30. výročí od pádu komunistického režimu.
5 fotografií

Třicet let svobody. Lennonovu zeď nově zdobí láska a Václav Havel

Praha
Rodinné vazby. A vzácné chvilky štěstí (vpravo Timothée Chalamet)
Beautiful Boy. Hrdina stejnojmenného amerického snímku, jenž vstoupil do kin, je vskutku pohledný. Ale život s ním je trnitý. Osmnáctiletý Nic je totiž závislý. Od nevinné marihuanové cigarety dospěl k tvrdým drogám ničícím jeho fyzickou i duševní schránku. Jak se to stalo, když žije v dobré rodině a do vínku dostal krásu, talent a slibné vzdělání?  

I Beautiful Boy se může prát se životem

Film a televize
Automobil Škoda Scala v maskování u Lennonovy zdi v Praze.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Automobilky běžně nové modely při testech speciálně zahalují, tak aby nebyly poznat skutečné tvary vozu. Můžete je často potkat na českých silnicích. Škoda Auto ovšem zvolila před oficiálním představením vozu s názvem Scala originální způsob - nástupce modelu Rapid přestříkala v graffiti a umělec pak 3D model zasadil do Lennonovy zdi na pražské Kampě.
10 fotografií

Kamufláž Škody. Nový model Scala zamaskovala v graffiti na Lennonovu zeď

Podnikání
Slavní Beatles na snímku z roku 1963
V průběhu devíti dnů uvede ČT art několik výjimečných premiér. Z filmů (vedle známé Vláčilovy Markety Lazarové) to bude například britsko-americký snímek Sid a Nancy (1. 9. ve 21.30) v hlavní roli s Garym Oldmanem, který mapuje zničující vztah baskytaristy Sex Pistols Sida Viciouse s americkou heroinovou groupie Nancy Spungenovou.

ČT art slaví. S Callas, Beatles i Vzkříšením

Film a televize
Ilustrační foto.
Benešov – V novém školním roce 2018 – 2019 se děti v Benešově budou vzdělávat jen ve čtyřech základních školách. Přitom ještě na jaře Benešovský deník informoval, že od letošního podzimu přibude v centru města další ZŠ. Soukromá. Zvonková.

Nabídku základních škol soukromá letos nerozšíří

Benešovsko
Eddie Howell a Freddie Mercury.
Pardubice – Hlas Freddieho Mercuryho bude znít ze (staro)nové písně Man From Manhattan. Postará se o to pardubická kapela Pirate Swing Band, která songu dá nové hudební aranžmá. Výtěžek věnuje nadaci pro boj proti AIDS. „Ta nahrávka je úžasná, obsahuje nezaměnitelné Mercuryho čtyřhlasé vokály, zní to hodně jako Queen, ale nejsou to Queen,“ říká frontman Jiří Ševčík.
2 fotografie

Téměř zapomenutá píseň s vokály Freddieho Mercuryho ožívá ve východních Čechách

Volný čas
Skupina Pearl Jam.
Jedna z nejslavnějších grungeových kapel se po šesti letech vrátí do Prahy. V neděli zahraje ve vysočanské areně. Loni vstoupila do Rock'n'rollové síně slávy. V březnu překvapili Pearl Jam politickým songem Can't Deny Me, ve kterém protestují proti vládě amerického prezidenta Donalda Trumpa.
14 fotografií

Pearl Jam vezou grunge i politiku

Volný čas
Ivan Hlas
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/  - Po dvou letech se do Ústí vrací rockový písničkář Ivan Hlas. Předloni zahrál se svým triem na benefici ústecké skupiny The Boom Beatles Revival Band. V sobotu se objeví na festivalu Mezi dvorci na ústeckém Střekově v parku TGM.

Ivane, dávej si na benefice pozor, radil Smoljak Hlasovi

Volný čas
Brána dětského domova Strawberry Field
Areál někdejšího dětského domova v Liverpoolu, který inspiroval člena britské skupiny Beatles Johna Lennona k napsání slavné písně Strawberry Fields Forever, bude otevřen pro veřejnost. Až dosud byl nepřístupný. Teď dochází k bourání starých budov, na jejichž místě má vzniknout multifunkční centrum.

Strawberry Field, oblíbené místo Johna Lennona, po letech znovu ožívá

Svět
Před čínskou ambasádou v Praze se sešly zhruba dvě stovky lidí na podporu lidských práv v Tibetu.
Před čínskou ambasádou v pražských Dejvicích se dnes sešly zhruba dvě stovky lidí na podporu lidských práv v Tibetu. Happening se konal v rámci každoroční akce Vlajka pro Tibet, kdy je úřady a školy vyvěšují na podporu Tibeťanů. Součástí byla možnost podepsat petici za propuštění Číňany vězněného Tibeťana Tašiho Wangčuka.
5 fotografií

Před čínskou ambasádou se konal happening na podporu Tibetu

Z okolí
Před čínskou ambasádou v Praze se sešly zhruba dvě stovky lidí na podporu lidských práv v Tibetu.
Před čínskou ambasádou v pražských Dejvicích se dnes sešly zhruba dvě stovky lidí na podporu lidských práv v Tibetu. Happening se konal v rámci každoroční akce Vlajka pro Tibet, kdy je úřady a školy vyvěšují na podporu Tibeťanů. Součástí byla možnost podepsat petici za propuštění Číňany vězněného Tibeťana Tašiho Wangčuka.
5 fotografií

Před čínskou ambasádou se konal happening na podporu Tibetu

Česko