ŠTÍTEK: Jude Law

LE HAVRE. André Wilms a Blondin Miguel – dva podivní hrdinové Kaurismäkiho filmu, jenž vybízí k porozumění pro všechny s nešťastným údělem na naší planetě.
Praha – První lednový týden si v kinech zřejmě vynutí ztišení. Možná je to dobře. Neškodí se po silvestrovských zábavách a odlehčení ke konci roku podívat do toho nového s nadějí, porozuměním pro ty slabší z nás a zamyšlením, jak jsme na tom. Do kin tedy ve čtvrtek vstoupily mnohoznačné Lurdy, Le Havre o potřebě empatie a přátelství a nudný detektiv…

Filmové premiéry: Kaurismäkiho přístav, úvahy nad štěstím a Holmes

Film a televize
Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech očima Tomáše Indreie
Karlovy Vary/Přerov /REPORTÁŽ/ – Nekonečné fronty na lístky, zanícené debaty až do brzkých ranních hodin, okázalá světla, červený koberec s hvězdami stříbrného plátna, nablýskané limuzíny a téměř padesátiletá tradice – to všechno je Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Účastnit se jej, a jen na chvíli přičichnout k pomíjivé slávě, chce zkusit snad úplně každý alespoň jednou za život. A pokud ne – neví, o co přichází…
14 fotografií

Festivalový var, aneb láska na první pohled

Volný čas
Jude Law se fotí s fanynkou před hotelem Pupp v Karlových Varech na MFF.
Praha – Čtyřicátý šestý ročník karlovarského filmového festivalu je zajištěn. S těmito slovy uvedl včera před novináři první novinky letošního ročníku MFF Karlovy Vary jeho prezident Jiří Bartoška. Rozpočet činí 135 milionů korun, výrazně jej podpořily kromě ministerstva kultury také ČEZ, RWE a další sponzoři. Mezinárodní filmový festival hledá český film do soutěže. Ozdobou znělky bude letos Jude Law.

Karlovarský festival se blíží

Film a televize
Jude Law s Cenou prezidenta festivalu
Karlovy Vary /EXKLUZIVNÍ REPORTÁŽ/ – Drobný, štíhlý, zdánlivě nenápadný. Svým chlapeckým úsměvem a jiskrnýma očima otvíral britský herec Jude Law na karlovarském festivalu srdce všech diváků. Podobně jako loni Antonio Banderas. Britský herec Jude Law zkrátka okouzlil na karlovarské přehlídce diváky. Sám se nechal okouzlovat náladou lázeňského města a lidí…

Jude Law: Máte moc krásný festival! Otevřený a mladistvý

Festivaly
V neděli večer dorazila do Varů nejzářivější letošní hvězda, Jude Law. Přivítal ho prezident Batoška a herec hned rozdal spoustu podpisů, v čemž pokračoval i v pondělí, kdy se konala tisková konference.
Karlovy Vary /FOTOGALERIE/ - Britský divadelní a filmový herec Jude Law, který je nejhvězdnějším hostem 45. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, oznámil, že začíná práci na novém snímku s proslulým režisérem Martinem Scorsesem. Film má být velkolepou podívanou ve 3D formátu. Law ale o snímku nic bližšího neprozradil s tím, že údajně zatím nemá bližší informace. Do dějiště karlovarského festivalu přijel slavný herec v neděli pozdě večer. Před Grandhotelem Pupp ho přivítal prezident přehlídky Jiří Bartoška. Bezprostředně po příjezdu rozdal sympatický herec první autogramy čekajícím fanouškům.
15 fotografií

Jude Law se chystá na natáčení nového filmu s režisérem Scorsesem

Festivaly
Prezident festivalu Jiří Bartoška s chotí Andreou při slavnostním zahájení
Karlovy Vary /FOTOGALERIE/ - Ve Velkém sále karlovarského hotelu Thermal začal v pátek večer 45. ročník mezinárodního filmového festivalu. Do 10. července uvede kolem dvou stovek celovečerních i krátkometrážních snímků. Z ohlášených hostů v průběhu vyznamená britského filmového a divadelního herce Judea Lawa, ruského režiséra, scenáristu, producenta a herce Nikitu Michalkova a také českého filmaře Juraje Herze. V kuloárech se špitá i o návštěvě slavného herce Richarda Gerea, ale to je zatím jen nepotvrzená fáma… Moderátor Marek Eben přivítal v zaplněném hledišti prezidenta Václava Klause s chotí i odstupujícího premiéra Jana Fischera. Představil členy mezinárodních porot; tu hlavní, v níž domácí kinematografii zastupuje režisér a scenárista Bohdan Sláma, vede americký filmový producent Ron Yerxa. S Alexandrem Paynem spolupracoval na komedii Kdo s koho, jež si získala karlovarské publikum v roce 2005, a s Judem Lawem produkoval drama Návrat do Cold Mountain.
28 fotografií

Začal 45. ročník filmového festivalu v Karlových Varech

Festivaly
Karlovy Vary se připravují na festival, kteý zahájí už v pátek večer
Praha, Karlovy Vary /FOTOGALERIE/ – Crazy Heart s Jeffem Bridgesem, to je film, který v pátek večer večer odstartuje 45. Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Slavnostní projekce se zúčastní osobně režisér tohoto oscarového filmu, Scott Cooper – další čerstvý host letošního ročníku.
6 fotografií

Karlovy Vary se otevírají filmovému svátku

Festivaly
Kryštof Mucha
Praha /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ – Největší hvězdou letošního karlovarského festivalu je bez diskuze Jude Law, známý mj. ze Světa zítřka, Mých borůvkových nocí, Sherlocka Holmese nebo Talentovaného pana Ripleyho, kterého ve Varech uvede. Jak prozradil výkonný ředitel karlovarského festivalu Kryštof Mucha, britské hvězdy jsou velmi populární, prý ale nijak náročné…

Jude Law je ohromně skromný a přirozený, říká ředitel karlovarského festivalu

Festivaly
MFF KV: tisková konference. Na snímku prezident Jiří Bartoška
Praha – Už jen pár hodin nás dělí od největšího domácího filmového svátku – Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. V pátek 2. července rozvinou technici před Thermalem červený koberec a lázeňské město otevře své brány hereckým celebritám, producentům, režisérům, a hlavně divákům. A prezident festivalu Jiří Bartoška pronese ve ztemnělém a ztichlém Velkém sále své: „Považuji mezinárodní filmový festival za zahájený!“

Vary přivítají Jude Lawa i digitálního Geparda

Festivaly
Prezident Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Jiří Bartoška 22. června na tiskové konferenci v Praze před letošním 45. ročníkem MFF.
Praha – Jude Law, dvanáct hlavních soutěžních filmů, zrestaurovaný Gepard či Nebeské dny a tradiční masterclass – to bude letošní mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, který začne 2. července. Slibované finanční navýšení od města Karlovy Vary sice organizátoři nedostali, program je ale přesto kompletní. V soutěži uvidíme mj. dva české filmy 3 sezóny v pekle a Kuky se vrací, ruské Jiné nebe o gastarbeitrech, belgický mystifikační dokument Hitler v Hollywoodu či španělskou Moskytiéru, o jejímž scénáři jedna z protagonistek Geraldine Chaplin prohlásila, že je jeden ze tří nejlepších, jaké kdy četla.

Varský festival je hotový, o jedné hvězdě se ještě jedná

Festivaly
Mezinárodní filmový festival se letos bude muset vyrovnat s problémem, který ovlivnit prakticky nemůže. Centrum lázeňské zóny je rozkopané a rekonstrukce Staré Louky a Tržiště má být dokončena až v prosinci.
Karlovy Vary – Karlovarská lázeňská zóna se změnila ve staveniště. Rekonstrukce by měla být dokončena až v prosinci letošního roku.

MFF bude. Mezi bagry

Karlovarsko
Jude Law navštívil 5. května newyorský hotel The Millennium Broadway, kde se konalo setkání nominovaných na prestižní cenu Tony Awards.
Praha – Loďař Dickie z Talentovaného pana Ripleyho, empatický barman z Mých borůkových nocí, stíhací pilot ze sci-fi Svět zítřka, dobrodruh Tony z Imaginária Dr. Parnasse či doktor Watson z nejnovějšího Sherlocka Holmese – to všechno jsou filmové tváře vynikajícího britského herce Judea Lawa, který přislíbil účast na letošním karlovarském festivalu.

Karlovarský festival ozdobí Jude Law

Film a televize
Imaginárium dr. Parnasse - režisér Terry Gilliam
Praha /EXKLUZIVNÍ RECENZE, FOTOGALERIE/ - Síla imaginace. To je, oč tu běží. V dlouho očekávaném filmu Terryho Gilliama tedy rozhodně. Autor i režisér v jedné osobě to signalizuje už názvem – Imaginárium dr. Parnasse. A také vlastní invenční silou – protože dokončit projekt, v němž v půli natáčení zemře jeden z hlavních protagonistů, to už chce hodně velkou představivost!
7 fotografií

Imaginárium Terryho Gilliama je barevnou pastvou pro oči

Film a televize