ŠTÍTEK: Karel Havlíček Borovský

Jedinečné prostranství parku u Benaru, chce valná většina Slaňáků zachránit.
Slaný - Rozsáhlý areál někdejší slánské přádelny Benar, včetně parku, rozprostírající se z velké části v ulici K. H. Borovského ve Slaném, který je od dob Sametové revoluce soukromým majetkem, je opět na programu dne. Situaci v lokalitě sleduje dlouhodobě také Kladenský deník. Lidé se bojí, že park bude muset ustoupit výstavbě.

Park u Benaru by výstavba zničila, Slaný proto vyjednává s majiteli

Kladensko
Pamětní deska K. H. Borovského v Brixenu
Brixen - Do jihotyrolského Brixenu, kde svého času pobýval ve vyhnanství slavný novinář a spisovatel Karel Havlíček Borovský, zavítaly během uplynulého víkendu hned dvě delegace z Havlíčkobrodska – jedna přímo z Brodu a druhá z Havlíčkovy rodné vísky.

V Brixenu uctili památku Karla Havlíčka Borovského

Z okolí
Pramen Bítova, tak se jmenuje obsáhlá sbírka poezie z let 1953-2010, z níž v pondělí v Horáckém divadle v Jihlavě četl její autor - Jiří Kuběna (na snímku).
Jihlava - Pramen Bítova, tak se jmenuje obsáhlá sbírka poezie z let 1953-2010, z níž v pondělí v Horáckém divadle v Jihlavě četl její autor - Jiří Kuběna.

Básník básníkovi

Volný čas
Jiří Kuběna spojil svůj život i tvorbu s hradem Bítov na Znojemsku.
Jihlava, Bítov – Pramen Bítova - tak se jmenuje obsáhlá sbírka básní Jiřího Kuběny z let 1953 až 2010, z níž bude číst a na otázky z publika odpovídat sám autor v pondělí večer v Divadelním klubu Horáckého divadla v Jihlavě.

Kuběna bude dnes číst v divadle

Volný čas