ŠTÍTEK: Karel Havlíček Borovský

Dopravní značení vyhrazující parkování pouze pro vozidla městského úřadu a hygienické stanice zmizí, zákaz vjezdu do ulice K. H. Borovského ale zůstane.
Tachov – Skutečnost, že nelze v historickém centru Tachova zdarma zaparkovat, vede podle zdejších obchodníků k úbytku zákazníků. Dopisem, který iniciovalo Spotřební družstvo Jednota Tachov, proto požádali radnici o řešení stávající dopravní situace v ulicích K. H. Borovského a Rokycanova.

Zákazníků prý ubývá i proto, že není kde parkovat

Tachovsko
CIMRMAN V POLITICE. Sdružení Cimrmanův kšaft tvoří Stanislav Rožnovský (vlevo) a Dalibor Dvořák. Zasedání zastupitelstva komentují formou veršovaných cimrmanet, na kontě ale mají i vytvoření mapy černých skládek v okolí Hodonic – BordelMaps.
Hodonice – „Sešli se po páté, noví a zvolení. Vztahy jsou napjaté, u břicha bolení. Nervy a úzkosti, pohledy ve zlosti, vystouplé zarudlé lícní kosti. Ta volba ztrápená, proč jen se dělá? Všechno tak klapalo, copak se zpackalo? Výsledek volební usnout jim nedá.“

Zápis ze zastupitelstva? Formou cimrmaneta

Znojemsko
Ilustrační foto
Osek – Město Osek se rozhodlo vyřešit problém s nedostatkem míst v mateřských školách. Vyzvalo ke spolupráci rodiče předškoláků a v rámci zápisů do školky zmapovalo jejich skutečné potřeby na umístění dětí do školky.

Základní škola uvolní prostory předškolákům

Teplicko
Chata Švýcárna u Adamova
Blanensko - V soutěži O nejlépe opravenou kulturní památku Jihomoravského kraje za rok 2009 zvítězila Švýcárna u Adamova a socha svatého Jana Nepomuckého v Jedovnicích

Památky z Blanenska zabodovaly

Volný čas