ŠTÍTEK: Karel Havlíček Borovský

Italské Dolomity
Filmová návštěva italských Dolomit je sestavena z celkem čtyřech cest. Dohromady skoro dvouhodinovou videoprojekci mohou milovníci nejkrásnějších evropských hor zhlédnout v úterý 4. února od 17:30 hodin v pardubickém Domě techniky.  

Čtyřikrát italské Dolomity

Čtenář reportér
Ledce zvedají laťku v počtu památně chráněných stromů. Nejnovější je Beránkův.
/FOTOGALERIE/ Areál bývalých lázní Šternberk u Ledců se pyšní velkým počtem památně chráněných stromů. Příznivé přírodní podmínky a šlechtická rodina Clam-Martiniců se zasloužily o to, že se zde do současnosti zachovalo velké množství mohutných stromů, které bývaly součástí lázeňského areálu. Zdejší duby a lípy jsou tak němými svědky doby, kdy se zde léčili Josef Jungmann, František Palacký či K. H. Borovský a další osobnosti.
3 fotografie

Ledce zvedají laťku v počtu památně chráněných stromů. Nejnovější je Beránkův

Kladensko
Pochod horníků.
Sokolov – Den horníků v Sokolově je největší pouť v našem regionu a letos chystá novinky. Budou to oslavy výročí založení města, odhalení sokolovského pokladu anebo promítání přímo na budovu Hornického domu. Novinkami však nebudou uzavírky pro řidiče.

Den horníků bude s řadou novinek

Sokolovsko
Letní žurnalistická škola.
Havlíčkův Brod – Už příští týden, v neděli 18. srpna, přijedou do Havlíčkova Brodu studenti nejen z České republiky, aby si vyzkoušeli práci novinářů. V pondělí 19. srpna začíná v pořadí už patnáctý ročník Letní žurnalistické školy (LŽŠ) Karla Havlíčka Borovského, díky které účastníci zažijí inspirativní týden, během nějž pochytí spoustu cenných informací, které jistě využijí i v budoucnu.
17 fotografií

Budoucí novináři se sejdou v Brodě. Začne další žurnalistická škola

Havlíčkobrodsko
Provizorní parkovací plocha u supermarketu Tesco v Pečkách.
Rozsáhlá rekonstrukce krajských silnic od autobusového nádraží až po konec Peček směrem na Poděbrady postoupila do další etapy. Aktuálně se pracuje v levém jízdním pruhu ve směru na Poděbrady od křižovatky ulic J. A. Komenského a 5. května po křižovatku na Masarykově náměstí naproti kostelu.

Práce na průtahu Peček přešly do další etapy

Kolínsko
Členové spolku Proledce! přivítali jaro a uklidili lázně.
Ledce /FOTOGALERIE/ - Proledce! je název spolku dobrovolníků v obci Ledce, který vznikl před dvěma lety, jako iniciativa okruhu přátel, kterým na Ledcích záleží. Členové spolku si za svůj cíl kladou ochranu kulturního a přírodního dědictví obce, její propagaci a poradenství v oblastech, ve kterých jsou znalí, a v neposlední řadě se snaží o prohloubení sousedských vztahů mezi novousedlíky a starousedlíky. 
6 fotografií

Členové spolku Proledce! přivítali jaro a uklidili lázně

Kladensko
Park u Benaru.
Slaný /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Slaňáci se radují. Po dlouhých letech a mnoha zdlouhavých jednáních se dočkali. Do svého majetku získali skvost prvorepublikové architektury. Je jím nyní velmi zanedbaný, avšak cenný park v sousedství památkově chráněného zámečku – Přibylovy vily v areálu někdejší přádelny Benar v ulici K. H. Borovského.
16 fotografií

Park u Benaru se po letech vrátil Slaňákům

Kladensko
Ilustrační foto.
Sokolov - Je to tady zas. Oteplení, které přináší oblevu a tající sníh, odhalilo každoroční nešvar takzvaných pejskařů. Někteří z nich totiž neuklízí po svém zvířeti psí exkrementy, kterých jsou plné chodníky. Chůze lidí pak připomíná slalom.

Začíná opět boj s psími exkrementy

Sokolovsko
Skvost prvorepublikové zahradní architektury se ukrývá ve Slaném.
Slaný /FOTOGALERIE/ - Park a vila továrníka Přibyla – takzvaný zámeček v areálu někdejší přádelny Benar v ulici K. H. Borovského ve Slaném, roky chátrají. Rozsáhlý komplex získali potomci továrníka po Sametové revoluci v restituci a posléze ho prodali Turkům. Území se mělo už před několika lety proměnit v rezidenční obytnou čtvrt, podnikatelský záměr ale dosud nebyl uskutečněn.
16 fotografií

Skvost prvorepublikové zahradní architektury se ukrývá ve Slaném

Kladensko
Volební sněm hnutí ANO, 17. února v Praze. Jaroslav Faltýnek, Andrej Babiš.
/FOTOGALERIE/ Andrej Babiš na dnešním sněmu v Praze obhájil post předsedy hnutí. Získal hlasy 206 z 238 přítomných delegátů. Jeho prvním místopředsedou bude dále Jaroslav Faltýnek, který nakonec neměl vyzyvatele. Podpořila ho jak středočeská hejtmanka Jaroslava Jermanová Pokorná, tak brněnský primátor Petr Vokřál, kteří o funkci uvažovali. Jermanová Pokorná i Vokřál se pak stali řadovými místopředsedy, společně s Richardem Brabcem, Petrem Vokřálem a nově Radkem Vondráčkem. Neuspěl Tomáš Macura.
33 fotografií

Babiš i Faltýnek dál ve vedení hnutí ANO. Neměli protikandidáty

Česko
Ilustrační foto.
Týnec nad Sázavou - Po zkrácení provozní doby v prvním měsíci letošního roku, zůstane nově nastavená otevíračka zachována také v únoru. Potvrdila to zpráva zveřejněná na webu Týnce nad Sázavou. Informace připomíná obyvatelům města, že za úpravou otevírací doby jsou provozní důvody. Zákazníkům České pošty tak i nadále zůstane méně času například na odesílání nebo přijímání doporučených listovních zásilek nebo vyřízení peněžních záležitostí.

KRÁTCE: Týnecká pošta se k původní otevírací době zatím nevrátí

Benešovsko
Ilustrační foto - uzavírka
Pelhřimov – V návaznosti na práce na parovodním potrubí firmy IROMEZ dochází od čtvrtka 7. června v Pelhřimově ke změně objízdných tras pro motorová vozidla.

Motoristé musí jinudy

Pelhřimovsko
Za Havlíčkem Borovským si vyšlápli v sobotu.
Slaný - Galerie Dobeška ve Slaném na Masarykově náměstí ve Slaném přivítala v sobotu na startu 37. ročníku pochodu Za Havlíčkem ze Slaného do Bílého Aujezdce i letos desítky pěších i účastníků na kole, kteří si nenechali ujít tradiční výlet do někdejších Lázní Šternberk v lesním prostředí u obce Ledce. 
12 fotografií

OBRAZEM: Za Havlíčkem Borovským si vyšlápli v sobotu

Kladensko
Start pochodu je stejně jako vloni v Galerii Dobeška na Masarykově náměstí ve Slaném.
Slaný – V sobotu 14. dubna se vydají turisté - členové Klubu českých turistů Slaný a ostatní zájemci na 37. ročník pochodu Za Havlíčkem ze Slaného do Bílého Aujezdce. Legendární pochod startuje z Galerie Dobeška na Masarykově náměstí (stará radnice, sídlo městské policie).

Za Havlíčkem Borovským vyrazí turisté už za týden

Kladensko