ŠTÍTEK: Karel Havlíček Borovský

Ilustrační foto.
Praha - Na zvelebení Olšanských hřbitovů půjdou peníze z Evropské unie. Jeden projekt za 12 milionů korun včetně DPH už je schválený, o druhý za stejnou cenu Správa pražských hřbitovů (SPH) požádala, řekl v rozhovoru její ředitel Martin Červený. Opraví se vzácné kaplové hrobky, obnoví zeleň a mobiliář, ale přibude i kamerový systém, který hřbitov ohlídá před vandaly a zloději.

Na zvelebení Olšanských hřbitovů půjdou peníze z Evropské unie

Praha
V Praze na Olšanských hřbitovech byl odhalen první QR kód, který propojuje reálné offline prostředí s tím online. Symbolicky se příjemcem QR kódu stal hrob muže, jenž je považován za otce české žurnalistiky - Karel Havlíček Borovský.
Praha – Prvním zesnulým Čechem, na jehož náhrobku byla umístěna destička s QR kódem, je od uplynulé soboty Karel Havlíček Borovský. Tělesné ostatky politika, novináře a básníka, rodáka z (Havlíčkovy) Borové jsou od jeho smrti v roce 1856 uloženy na pražských Olšanských hřbitovech.

První destička s QR kódem je na hrobě Karla Havlíčka Borovského

Česko
Radek a Vojta Zajícovi.
Jičín – Od dubna do října 2014 probíhala sbírka víček pro Juditku Kábrtovou, která je těžce zdravotně postižená. Díky podpoře obyvatel, kteří pečlivě sbírali víčka od PET lahví nebo přispěli i finančně, se podařilo vybrat téměř 14 tisíc korun.

Plastová víčka od PET lahví pomáhají další rodině

Jičínsko
V Praze na Olšanských hřbitovech byl odhalen první QR kód, který propojuje reálné offline prostředí s tím online. Symbolicky se příjemcem QR kódu stal hrob muže, jenž je považován za otce české žurnalistiky - Karel Havlíček Borovský.
Praha - První QR kód, který propojuje reálné offline prostředí s online, byl ve středu odhalen na Olšanských hřbitovech v Praze. Symbolicky se příjemcem QR kódu stal hrob muže, jenž je považován za otce české žurnalistiky je jím Karel Havlíček Borovský. Digitální náhrobek je drobná kamenná destička s takzvaným QR kódem, který po načtení do mobilního telefonu zobrazí v prohlížeči telefonu vzpomínkový profil zemřelého.
8 fotografií

OBRAZEM: Otec české žurnalistiky má digitální náhrobek

Praha
Rodiče a děti z Baby klubu ze slánské mateřinky U Divadla aktivně soutěží o Rákosníčkovo hřiště. O spolupráci požádali i Kladenský deník
Slaný – Jak vidno, pětatřicet roků starý text legendární kapely Katapult nezestárnul ani o den. Refrén jejich slavné písně Až s textem: Co děti, mají si kde hrát? platí stále. Aby slánští rodiče capartů nemuseli naříkat a klást si podobné otázky, rozhodli se být sami aktivní a reagovat na výzvu jedné obchodní společnosti, která vyhlásila soutěž 
o takzvané Rákosníčkovo hřiště. Čas na výhru se krátí. Kdo vícekrát klikne na webu Lidlu, ten zvítězí. Pravidla soutěže jsou taková, že z jedné e-mailové adresy lze hlasovat pouze jednou za den.

Slaňáci hrají o Rákosníčkovo 
hřiště. Pomoci může každý

Kladensko
Podle pověsti socha Karla havlíčka hrozí k Vídni, podle j. Hylišové dne smožná i autorům brožurky
Havlíčkův Brod – Letos v lednu se objevila v poštovní schránce brožura vydaná městem Havlíčkův Brod. Nemá název, pouze z titulní strany hrozí Karel Havlíček Borovský. Ani se nedivím. Kdyby ten chytrý pán, novinář Borovský, byl náš současník, tak bychom si mohli číst v místních novinách vtipné a výstižné epigramy o neschopnosti a plýtvání.

Skutečně v Havlíčkově Brodě "chcípl pes?"

Havlíčkobrodsko
Ilustrační foto
Nový obchvat kolem Hradce nad Moravicí je zatím hodně vzdálenou hudbou budoucnosti a kdo ví, jestli někdy vůbec zazní. Město se tak alespoň rozhodlo zapracovat na bezpečnosti v okolí hlavní silnice I. třídy s označením I/57.

V Hradci zvyšují bezpečnost v okolí hlavní cesty

Opavsko
České nebe v podání zárybských nadšenců.
Záryby – Poslední hrou geniálního českého dramatika Járy Cimrmana se stalo České nebe. Tento kus si ke své další premiéře zvolila parta divadelních nadšenců v Zárybech, kde už několik let pro potěchu svou, ale i svých spoluobčanů uvádějí právě Cimrmanovy divadelní hry. Těsně před začátkem další unikátní premiéry jsem hovořil s Tomášem Machem a Romanem Ročkem, dvěma členy zárybského divadelního spolku, o pohnutkách, které je vedly k inscenování právě výše zmiňovaných her.

Zárybská divadelní parta: Měla to být zábava pro pár lidí

Mělnicko
Ilustrační foto.
Havlíčkův Brod – K výstavbě nové budovy Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě v areálu tamní nemocnice nedojde. Rozhodli o tom krajští zastupitelé. Zároveň uložili příslušným odborům hejtmanství, aby našly jiný vhodný objekt, kam by se mohla knihovna přestěhovat.

Knihovna v klášteře. Proč ne?

Havlíčkobrodsko
Ilustrační foto.
Tři cyklostezky, které by navazovaly na páteřní městskou trasu, chystá město Sokolov. Dvě z nich připravuje společně s Místní akční skupinou (MAS) Sokolovsko, třetí pak město plánuje samo. Stavět je ale zřejmě bude, jen pokud se podaří na ně získat dotace, řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec (ODS).

Sokolov připravuje další trasy pro cyklisty, navážou na páteřní

Cestujeme
Ilustrační snímek.
Tachov – V pondělí začne rekonstrukce ulice Karla Havlíčka Borovského v centru Tachova. Ulice získá novou kanalizaci, vodovod, později nový povrch.Jedná se o poměrně důležitou ulici pro zásobování obchodů, restaurací, spojnici mezi centrem a zámkem, která ale bude v době rekonstrukce pro provoz úplně uzavřena.

Ulice bude rozkopaná a uzavřená

Tachovsko
Ilustrační foto
Svitavy - Rakovina. To je nemoc, která je nevyzpytatelná. Nikdo nevíme, koho z nás potká, co s námi udělá. Proto, aby se lidé s touto nemocí lépe vyrovnávali, je ve Svitavách onko klub. Letos už slaví patnácté narozeniny. Nemocní v něm přijdou na jiné myšlenky, najdou přátele.

Svitavský onko klub letos dostane občanku

Pardubický kraj
Ilustrační foto
Svitavy – Rakovina. To je nemoc, která je nevyzpytatelná.  Nikdo nevíme, koho z nás potká, co s námi udělá. Proto, aby se lidé s touto nemocí lépe vyrovnávali, je ve Svitavách onko klub. Letos už slaví patnácté narozeniny. Nemocní v něm přijdou na jiné myšlenky, najdou přátele.

Svitavský onko klub letos dostane občanku

Svitavsko
Novou pietu hřbitova u kostela sv. Vojtěcha vtiskne úsilí městské samosprávy o zachování a zvelebení nejstaršího havlíčkobrodského pohřebiště.
Havlíčkův Brod – Obdobně historickou a architektonickou hodnotu, jakou má pro hlavní město Prahu Malostranský hřbitov na Smíchově, na němž Jan Neruda napsal svoji básnickou sbírku Hřbitovní kvítí, má pro Havlíčkův Brod starý hřbitov u kostela sv. Vojtěcha na pravém břehu Sázavy.

Pokračuje zvelebování hřbitova u sv. Vojtěcha

Havlíčkobrodsko
Úklid listí. Ilustrační foto.
Ústí nad Labem – Úklidové čety a technika udělaly definitivní tečku za zimou už v únoru. Ústí vyslalo do ulic tři silniční a dva chodníkové samosběry, komunální vysavač a mimo to osm lidí. Díky teplé zimě začali s jarním úklidem i v městských obvodech.

V Ústí začal předčasně jarní úklid

Ústecko