ŠTÍTEK: Karel Havlíček Borovský

Kdepak asi je?
Havlíčkův Brod - Přesně taková otázka, jako je v titulku, vyvstane na mysli nejen občanům Havlíčkova Brodu, ale i návštěvníkům města Havlíčkova, kteří zavítají do sadů Budoucnost.

Kdepak jsi, Karle Havlíčku?

Havlíčkobrodsko
Odhalení nové busty J. B. Foerstera bylo stanoveno  na  16. dubna 2013 v 17 hodin. Je umístěna opět na Čeřovce.
Jičín – Před několika měsíci se neznámý vandal vyřádil na bustě Karla Havlíčka Borovského, která zdobila skulpturu Prométhea v lipové aleji. Shodil ji a při pádu došlo k poškození. Nyní je spisovatel v péči restaurátorské firmy.

O sochy se město Jičín umí postarat

Královéhradecký kraj
Odhalení nové busty J. B. Foerstera bylo stanoveno  na  16. dubna 2013 v 17 hodin. Je umístěna opět na Čeřovce.
Jičín – Před několika měsíci se neznámý vandal vyřádil na bustě Karla Havlíčka Borovského, která zdobila skulpturu Prométhea v lipové aleji. Shodil ji a při pádu došlo k poškození. Nyní je spisovatel v péči restaurátorské firmy.

O sochy se město Jičín umí postarat

Volný čas
Změna startu.  Ten byl vloni ještě na okraji městyse (na snímku), nyní však budou běžci startovat z divácky velmi atraktivního místa na borovském náměstí pod sochou Karla Havlíčka.
Havlíčkova Borová – Už potřetí vyběhnou zanedlouho – přesně v sobotu 27. července – do okolí Havlíčkovy Borové desítky nadšených sportovců, kteří se tak zapojí do dalšího ročníku běžeckého závodu Borovská desítka, na jehož organizaci se podílí většina místních spolků.

Běžecký závod slibuje atraktivní podívanou

Ostatní sporty
Zemská výstava, snímek z expozice v Bad Leonfeldenu, kde je mnoho cenných předmětů, ale také mnoho chyb, stereotypů a výstředností.
Jižní Čechy /RECENZE/ - Zemská výstava jižní Čechy – Horní Rakousy je plná zajímavostí, ale také chyb. Nejlepší je expozice v Regionálním muzeu Český Krumlov… Spolupráce dvou regionů, stamiliony korun, oprava hodnotných staveb na obou stranách hranice. Zemská výstava Dávné stopy – nové cesty slibovala výjimečnou událost.

Zemská výstava: Rozvařená kaše, která chutná po medu

Ostatní
Patnáctiletý Michal Klíč získal třetí místo v celorepublikové soutěži Komenský a my.
Moravské Prusy /MLADÉ TALENTY VYŠKOVSKA/ – Ve své kategorii skončil třetí v celorepublikové literárnědějepisné soutěži Komenský a my. Svou silnou stránku vidí jasně jednoznačně je to sloh. I když pro soutěž musel ten svůj trochu mírnit, jeho úvahy jsou prý někdy dost radikální. Patnáctiletý Michal Klíč z Moravských Prus, který navštěvuje devátou třídu vyškovské Základní školy v Nádražní ulici, se teď představuje v pravidelném seriálu Vyškovského deníku Rovnosti Mladé talenty.

Patnáctiletý mladík obdivuje Karla Havlíčka Borovského

Vyškovsko
Zdeněk Rotrekl na fotografii Richarda Fuksy.
Brno - V 92 letech zemřel v neděli 9. června brněnský katolicky orientovaný básník, spisovatel a literární historik Zdeněk Rotrekl. Oznámilo to brněnské nakladatelství Atlantis. Rotrekl patřil k nejvýraznějším osobnostem katolického proudu v české poezii druhé poloviny 20. století.

V 92 letech zemřel v Brně katolický básník Zdeněk Rotrekl

Volný čas
Básník Zdeněk Rotrekl.
Brno - V 92 letech zemřel v neděli 9. června brněnský katolicky orientovaný básník, spisovatel a literární historik Zdeněk Rotrekl, oznámilo to brněnské nakladatelství Atlantis. Rotrekl patřil k nejvýraznějším osobnostem katolického proudu v české poezii druhé poloviny 20. století. Strávil 13 let v komunistickém vězení a čtyřicet let nemohl veřejně publikovat. Prezident Václav Havel v roce 1995 ocenil Rotreklovu činnost Řádem T.G.Masaryka. Rozloučení s básníkem se uskuteční v sobotu 15. června v 11:00 v kostele sv. Tomáše na Moravském náměstí v Brně.

V 92 letech zemřel v Brně katolický básník Zdeněk Rotrekl

Česko
Malá Vaneska z Chlumce trpí takzvanou nemocí "motýlích křídel".
Jičín – Jičíňáci pod záštitou Oblastní charity Jičín pilně sbírají plastová víčka ve sbírce pro podporu nemocné Vanesky. Dívenka, která se narodila v dubnu 2012 v Jičíně, trpí vzácnou vrozenou vadou kůže tzv. nemocí motýlích křídel.

Sbírejte víčka pro nemocnou Vanesku

Jičínsko
Provozovna holičství a kadeřnictví Veřejných služeb města Bruntálu. Adresu měli lazebníci v budově náměstí Míru 1.
Bruntál /FOTKY Z HISTORIE/ - Kvalitní střihy odpovídající módě šedesátých a sedmdesátých let vytvářeli na hlavách bruntálských obyvatel i přespolních holiči a kadeřníci na náměstí Míru v Bruntále.

Starali se o vzhled mužů i žen

Bruntálsko
Ilustrační foto.
Jičínsko – K výročí vzniku československé republiky (28. 10.1918) se v pátek v 10 hodin koná v Hořicích tradiční kladení věnců u Masarykovy věže samostatnosti za přítomnosti členů Svazu bojovníků za svobodu.

Blíží se oslavy k výročí vzniku republiky

Volný čas