ŠTÍTEK: Karel IV.

Bývalý mělnický starosta Ctirad Mikeš. Zastupitelstvo opustil, aby mohl pracovat jako šéf odboru životního prostředí. Nyní se jeho místo ruší.
/ROZHOVOR/ Radnici opouští definitivně. Bývalý mělnický starosta Ctirad Mikeš má za sebou turbulentní rok. Po ztrátě postu starosty a následném opuštění zastupitelstva odchází i z městského úřadu, kde působil jako vedoucí oddělení životního prostředí. Stávající koalice totiž tuto pracovní pozici zrušila. Jaké budou jeho další kroky? „Pánové z úřadu šlápli na ocas lvice a naštvali celou džungli,“ říká.

Politický důchod? Po propuštění s ním už mělnický exstarosta Mikeš nepočítá

Mělnicko
Karlštejnské vinobraní.
/FOTO, VIDEO/ První podzimní víkend nabízí na Příbramsku i v jiných místech v kraji řadu akcí. Pod širým nebem i pod střechou. Vyrazit lze ve volných dnech například na vinobraní, dožínky, košty a posvícení, ale například i na noční bojovku, mistrovství ve vaření guláše, koncerty nebo velkou přehlídku koní. Stačí si vybrat - a vyrazit za zážitky. 
79 fotografií

TIPY DENÍKU: Kam vyrazit? Víkendová nabídka na Příbramsku i u sousedů je pestrá

Cestujeme
Karlštejnské vinobraní.
/FOTO, VIDEO/ První podzimní víkend nabízí na Berounsku i v jiných místech v kraji řadu akcí. Pod širým nebem i pod střechou. Vyrazit lze ve volných dnech například na vinobraní, dožínky, košty a posvícení, ale například i na noční bojovku, mistrovství ve vaření guláše, koncerty nebo velkou přehlídku koní. Stačí si vybrat - a vyrazit za zážitky. 
79 fotografií

TIPY DENÍKU: Kam vyrazit? Víkendová nabídka na Berounsku i u sousedů je pestrá

Cestujeme
Slavnosti ve Slaném.
/FOTO, VIDEO/ První podzimní víkend nabízí na Kladensku i v jiných místech v kraji řadu akcí. Pod širým nebem i pod střechou. Vyrazit lze ve volných dnech například na vinobraní, dožínky, košty a posvícení, ale například i na noční bojovku, mistrovství ve vaření guláše, koncerty nebo velkou přehlídku koní. Stačí si vybrat - a vyrazit za zážitky. 
70 fotografií

TIPY DENÍKU: Kam vyrazit? Víkendová nabídka na Kladensku i u sousedů je pestrá

Cestujeme
Průvod je pěknou podívanou. Cestu městem mívá volnou, náročnější je to ale v centru, kde jsou davy lidí. Snímek pochází z jednoho z předchozích ročníků slavností.
/FOTOGALERIE/ Davy lidí, hluk, různé pachy linoucí se od stánků. Je v takovém prostředí bezpečné, aby v průvodu Karla IV. na mělnickém vinobraní byli i koně? Takovou otázku vyvolalo letošní bloudění koně vezoucího vladaře. Zvíře bylo podle herce ztvárňujícího Karla IV. neklidné. „Není žádná záruka, že se kůň nedostane do stavu paniky, byť má sebelepší výcvik,“ vysvětlil Deníku zkušený chovatel koní z Mělníka.
40 fotografií

Nebezpečí v průvodu na vinobraní? Bloudící kůň Karla IV. byl mezi davy neklidný

Mělnicko
Tudy vede trasa letošního ústeckého půlmaratonu, tedy stejně jako v letech minulých.
/FOTO/ Rekordní počet běžců, nebo vysoké známkování závodu, jaké získalo ve světě jen málo měst. Prestižní akce, na kterou přijedou sportovci z celého světa. Závod, na kterém každoročně padne řada rekordů. Přitom není jen akcí profesionálů. Ekonomický, mnohamilionový přínos díky vysoké návštěvnosti. PR ve světových médiích. To je jen část důvodů, proč by Ústí nad Labem mělo každé září hostit Mattoni 1/2Maraton.
21 fotografií

VIDEO: Na půlmaraton nadává hlavně Střekov. Přitom je jen jednou v roce

Ústecko
Také takto by mohlo do budoucna podle architektů vypadat náměstí Karla IV. v brněnské Líšni.
Oprava náměstí Karla IV., nový park Houbalova i nové cyklostezky. Vedení městské části Brno-Líšeň nechalo vytvořit strategický plán rozvoje na příštích deset let. Plánované projekty dalo k připomínkám obyvatelům městské části. Ti na středeční debatě chválili především zelené střechy, vadí jim ale, že se nepočítá s nabíječkami pro elektromobily.
4 fotografie

Debata o plánu rozvoje brněnské Líšně: návrh zrušení obchodu vyvolal pobouření

Brněnsko
Záchranný archeologický výzkum v centru Hroznové Lhoty
Do období vrcholného středověku až raného novověku se se svými objevy dostávají archeologové v centru Hroznové Lhoty. Odborníci z hodonínského Masarykova muzea tak při záchranném výzkumu vyvolaném opravou a přestavbou hlavní křižovatky v obci hlásí nálezy z období před uváděnou první písemnou zmínkou o vesnici, která se ve svém znaku honosí dvojicí hroznů odkazujících na zdejší tradici vinařství starou několik staletí.
12 fotografií

Vzácný objev v Hroznové Lhotě. Archeologové odhalili středověkou pec i příkop

Objevy
Záchranný archeologický výzkum v centru Hroznové Lhoty.
/FOTO, VIDEO/ Do období vrcholného středověku až raného novověku se se svými objevy dostávají archeologové v centru Hroznové Lhoty. Odborníci z hodonínského Masarykova muzea tak při záchranném výzkumu vyvolaném opravou a přestavbou hlavní křižovatky v obci hlásí nálezy z období před uváděnou první písemnou zmínkou o vesnici, která se ve svém znaku honosí dvojicí hroznů odkazujících na zdejší tradici vinařství starou několik staletí.
12 fotografií

Středověkou pec i příkop odhalili archeologové v Hroznové Lhotě, podívejte se

Hodonínsko
Zastavení první v Trentu.
Motto: „Cesta do ráje začíná v pekle.“ (Dante Alighieri). První zastavení při Italském toulání jsem se rozhodl udělat po zdolání Brennerského průsmyku v městě, které má od středověku politické a náboženské styky s českými zeměmi, králem Janem Lucemburským a budoucím císařem Karlem IV. Za příspěvek a krásné fotky děkujeme Karli Kafkovi.
11 fotografií

Toulky Itálií: Zastavení první v Trentu

Čtenář reportér