ŠTÍTEK: Karel IV.

Přímo na nádvoří Plzeňského Prazdroje se bude v neděli vařit. Konat se tam bude další ročník Festivalu polévek.
S postupujícím jarem se rozšiřuje nabídka víkendových akcí v celém regionu. V Plzni se uskuteční Rock in Plzeň, Majáles, festival polévek či stepu i akce pro milovníky sektů a šumivých vín. Automobiloví fanoušci zase zavítají na Autosalón v Černících, sraz citroenů v Chotěšově nebo na závod offroadů do Dobřan. V Nepomuku se koná tradiční velká pouť, v Rokycanech oslaví výročí rozhledny na Kotli a ve Velhraticích narozeniny Karla IV.

Tipy na víkend: Rockové hvězdy, step, polévky, sekty, auta i příjezd Karla IV.

Cestujeme
Historický průvod Karla IV. a jeho družiny při zahájení 666. karlovarské sezóny.
Zahájení karlovarské lázeňské sezóny, které připadá na tento prodloužený víkend, se nemohlo obejít bez tradičního historického průvodu městem. V něm pochopitelně nemohl chybět zakladatel města Karel IV. na koni, kterého doprovázela početná družina. Karel IV. vždy při této příležitosti předává symbolicky klíče od města představitelům Karlových Varů.
38 fotografií

Karel IV. s družinou předal klíče od Karlových Varů. Průvod prošel městem

Karlovarsko
Zrekonstruované prostory hradu Karlštejn
Hrad Karlštejn se v pátek slavnostně otevřel po rozsáhlé rekonstrukci. Dělníci obnovili suterén Císařského paláce či gotická sklepení purkrabství, přibyly nové expozice a moderní návštěvnické centrum. Stavební akce za 164 milionů začala v roce 2020, památka zůstala při opravách přístupná. Podle kastelána Lukáše Kunsta tříletá rekonstrukce nepřinesla žádnou konfliktní situaci. Obnova hradu však zcela nekončí, podle kastelána je potřeba se zaměřit ještě na další části hradu.
10 fotografií

OBRAZEM: Rozsáhlá rekonstrukce skončila. Hrad Karlštejn se slavnostně otevřel

Regiony
Zrekonstruované prostory hradu Karlštejn.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Hrad Karlštejn se v pátek 21. dubna slavnostně otevřel po rozsáhlé rekonstrukci. Dělníci obnovili suterén Císařského paláce či gotická sklepení purkrabství, přibyly nové expozice a moderní návštěvnické centrum. Stavební akce za 164 milionů korun začala v roce 2020, památka zůstala při opravách přístupná. Podle kastelána Lukáše Kunsta tříletá rekonstrukce nepřinesla žádnou konfliktní situaci. Obnova hradu však dneškem zcela nekončí, podle kastelána je potřeba se zaměřit ještě na další části hradu.
10 fotografií

Podívejte se: Hrad Karlštejn se otevřel po rozsáhlé a nákladné rekonstrukci

Berounsko
Česká pošta v Českolipské ulici končí. Jak vypadá jedna z cest MHD na pobočku v centru města v Tyršově ulici?
/FOTOGALERIE/ Od července mají ze světa zmizet dvě mělnické pobočky České pošty, v ulicích Nemocniční a Českolipské. Ve městě tak zůstane jediná pošta, v Tyršově ulici. A to znamená pro řidiče pátrání po místu k parkování - a pro lidi bez aut snad ještě větší strasti. Deník zjišťoval, jaké možnosti se jim nabízejí v případě, že cestují na poštu do centra z Českolipské ulice.
32 fotografií

Jak od léta na poštu? Bez auta výstup do kopce nebo autobusem s přestupem

Mělnicko
Emil Boček v Třebíči 4. května 2006 při odhalení pamětní desky třebíčským rodákům, kteří stejně jako on bojovali v RAF. Tehdy si vzal slovo a do nejmenších detailů popsal svůj útěk z protektorátu do Maďarska.
Zemřel armádní generál Emil Boček. Poslední z našich pilotů, kteří za 2. světové války bojovali v řadách britského Královského letectva (RAF). A hlavně skvělý člověk, jenž svým bodrým moraváctvím a nepřebernou zásobou historek dovedl uchvátit posluchače všech věkových kategorií.
10 fotografií

Emil Boček nenahraditelný

Názory z regionu
Žena se vydala loupit i se dvěma nezletilými dětmi
Běžící prodavačka po třídě Karla IV. zaujala projíždějící hlídku pardubických strážníků. Neobvyklý sportovní výkon uprostřed pracovní doby měl dobrý důvod. Prodavačka se pokoušela dostihnout zákaznici, která před chvílí v obchodě kradla. Netrvalo dlouho a strážníci devětadvacetiletou ženu chytili. 

Zlodějka se pro lup vydala i s dítětem v kočárku. Navíc byla v podmínce

Krimi
Žena se vydala loupit i se dvěma nezletilými dětmi
Běžící prodavačka po třídě Karla IV. zaujala projíždějící hlídku pardubických strážníků. Neobvyklý sportovní výkon uprostřed pracovní doby měl dobrý důvod: Prodavačka se pokoušela dostihnout zákaznici, která před chvílí v obchodě kradla. Netrvalo dlouho a strážníci devětadvacetiletou ženu chytili. 

Zlodějka v podmínce se pro lup vydala i s dítětem v kočárku

Zločiny a soudy
Výstava orchidejí ve skleníku Fata Morgana v Botanické zahradě v Praze nabízí poslední příležitost.
Víte už, jak strávíte víkend? Zůstanete doma, nebo vás láká vyrazit za zábavou? Podívejte se níže, nabízíme vám pár tipů na zajímavé víkendové akce na Mělnicku i v dalších místech ve středních Čechách a v Praze. Na koncerty a divadelní představení, na karnevaly, bály, ale i turistické pochody, výstavu pestrých orchidejí, cestovatelský festival nebo den plný specialit ze Srí Lanky a Afriky. 

TIPY DENÍKU: Kam vyrazit? Nabídka posledního zimního víkendu je pestrá

Cestujeme
Setkání prezidenta Miloše Zemana s občany na Prokešově náměstí v centru Ostravy.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Hned sedmkrát coby prezident navštívil Miloš Zeman Moravskoslezský kraj, z toho šestkrát zamířil přímo do Ostravy. A nikdy přitom nešetřil svými pověstnými bonmoty, jako například: „Anna Karenina se dá zredukovat do jedné věty: Hysterka skočila pod vlak. Buďto si člověk Tolstého knihu přečte celou, nebo se spokojí jen s touto jedinou větou.“ „Tak, ještě zapózujeme pro fotografy, ty mám na rozdíl od novinářů alespoň trochu rád.“ „Hodně kuřte! To je první faktor, kouření přivodí nechutenství.“ A bylo jich mnohem více, podívejte se.
65 fotografií

Ohlédnutí Deníku: Při návštěvách Ostravy prezident Miloš Zeman nešetřil bonmoty

Ostravsko