ŠTÍTEK: Karel Zeman

Festival oživlého pravěku v Křivolíku.
Česká Třebová – Ti, které zajímá, jak žili naši předkové a chtěli by se vydat, podobně jako hrdinové dnes již kultovního filmu režiséra Karla Zemana, alespoň na chvíli do pravěku, měli o víkendu jedinečnou možnost.
34 fotografií

Víkendová cesta do pravěku

Orlicko
PTZ B - Postřižín
Mělnicko – Kdo je zatím opravdovým pánem fotbalové III. B třídy? Čtvrté kolo nenechalo nikoho na pochybách, že jsou to Vojkovice. V souboji do té doby stoprocentních celků totiž nasázely Jeviněvsi na jejím hřišti čtyřku.

III. B: Vojkovice ukázaly, kdo je ve skupině pánem

Fotbal
Ilustrační foto.
Mělník – Hlasitá kritika z úst předsedy Sokola Jeviněves Karla Zemana týkající se výše náhrady pro trojici rozhodčích po sobotním utkání fotbalové III. třídy s béčkem PTZ nezůstala bez odezvy.

Rozhodčí budou vracet peníze

Fotbal
Ve Švihově odnesl hradního pána Půtu čert
Hrady a zámky na Klatovsku chystají na blížící se víkend řadu zajímavých akcí. V sobotu 30. července začíná na vodním hradě Švihov 5. ročník letního divadelního festivalu. Na návštěvníky o víkendu čeká francouzká komedie Dva na kanapi.

Švihov zve na divadlo, Chudenice na oživené prohlídky

Cestujeme
Z utkání MLMF v Milovicích
Milovice – Dvanácté kolo nejvyšší ligy Milovické ligy malého fotbalu bylo bohaté na překvapení. Všichni tři adepti na zisk mistrovského titulu - FC Sebranka, FC Zoufalci a Pardálové své zápasy nezvládli, a tak se o titulu rozhodne až v posledním kole.

Překvapení: všichni tři adepti na titul prohráli

Fotbal
Jan Hřebejk
Zlín /ROZHOVOR/ - Jan Hřebejk je jednou z nejvýraznějších režisérských osobností české polistopadové kinematografie. Snad největší věhlas mu vynesly filmy Pelíšky a Musíme si pomáhat. V uplynulém týdnu se zdržoval ve Zlíně jako člen poroty zlínského filmového festivalu.

Hřebejk: Nemůžu odporovat lidem, kteří mě chválí

Volný čas
REŽISÉR Jan Hřebejk
Zlín /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ – Ve světě českého filmu se režisér Jan Hřebejk pohybuje už více než dvacet let a za tu dobu už stačil natočit pěknou řádku snímků. Největší věhlas mu bezesporu vynesly filmy Pelíšky a Musíme si pomáhat. Druhý jmenovaný byl dokonce nominován na Oscara. Už z toho je patrné, že je Jan Hřebejk jednou z nejvýraznějších režisérských osobností české polistopadové kinematografie. V obsáhlém rozhovoru pro Deník mluvil nejen o své roli v porotě Zlín Film Festivalu, ale také o svém novém filmu, o hledání inspirace nebo kolezích, které obdivuje.

Jan Hřebejk: Přece nemůžu odporovat lidem, kteří mě chválí

Film a televize
Ilustrační foto.
Vyškov – Ozvěny zlínského Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Vyškově ve středu vrcholí. Pravou festivalovou atmosféru nabídne školní dopolední představení komediálního novozélandského snímku Boy, který se odehrává v roce 1984, kdy píseň Thriller od Michaela Jacksona mění životy dětí.

Vyškov navštíví známý herec

Vyškovsko
Karlštejn zahájil novou sezónu
Praha – Mezinárodní den dětí oslaví i Národní památkový ústav (NPÚ), správce českých hradů a zámků. Malí oslavenci se mohou těšit například na pohádková divadelní představení, královský průvod nebo rytířský turnaj. Informovala o tom mluvčí NPÚ Zdeňka Kalová.

Děti mohou svůj svátek strávit na hradech a zámcích

Česko
Hořín - Chvatěruby
Mělnicko – Fotbalistům Kralup se na čele III. B třídy zase o něco lépe dýchá. V 17. kole totiž došlo na jejich největšího pronásledovatele Dolany. Po jedenácti kolech, ve kterých jen vítězily a jedinkrát remizovaly, byl nad jejich síly nečekaný jarní suverén Horní Beřkovice.

III. B: Horní Beřkovice zatrhly pokračování dolanské série

Fotbal
Kralupští fotbalisté se dělí o radost se svými příznivci po vítězném utkání s Botafogem Mělník.
Mělnicko - Z prvních sedmi týmů III. B třídy nevybojovaly ve víkendovém kole tři body pouze Zálezlice, které tak musely přepustit místo v lepší polovině tabulky na jaře nadále vítězným Horním Beřkovicím.

III. B: Obrana Chvatěrub na jaře neprůstřelná

Fotbal
III. B: Horní Beřkovice - Chlumín
Mělnicko - Stejně divoký výsledek a podobná cesta k němu jako na podzim. Fotbalisté Všestud dokázali zopakovat remízu 3:3 s Kralupy také před výbornou diváckou návštěvou na svém hřišti a připravili tak lídra skupiny o dva body náskoku na druhé Dolany.

III. B: Kralupští vstoupili podruhé do stejné řeky

Fotbal
Ilustrační foto
Krnov – Kino Mír 70 v Krnově připravilo další průlet pozoruhodnou érou sedmdesátimilimetrových filmů, které se promítají na speciálním zakřiveném plátně a díky tomu přináší maximalistickou ostrost a kvalitu obrazu.

Evropa se sjíždí do Krnova na festival KRRR!

Volný čas
Zálezlice - Dřínov
Mělnicko /III. B TŘÍDA/ – Bez výraznějších problémů zvládli úvodní zápasy odvetné části fotbalisté Kralup i Dolan. Oba nejlepší podzimní týmyskupiny si tak upevnily své postavení, protože třetí Hořín pouze remizoval a nechal se dostihnout Chvatěruby.

Hořín nechal v Zálezlicích ležet dva body

Fotbal
Ilustrační foto
Čtvrteční plán vládní koalice na postupné změny daně z přidané hodnoty je pro tuzemské stavitele bytů dobrou zprávou. Výkyvy v poptávce nebudou podle nich tak silné, stejně jako nebude tak výrazný růst cen nového bydlení. Přesto je možné očekávat, že nové byty zdraží.

Nové byty zdraží, ale nijak dramaticky

Bydlení
Lešetínský fašank
Zlín – Medvěd, žid nebo obávaná smrtka. Nejen tyto, ale řadu dalších masek můžete spatřit už v sobotu ráno, pakliže vyrazíte na tradiční Lešetínský fašank. Letos se koná už podvanácté a jako vždy nabídne spoustu zábavy. Mediálním partnerem je Deník.

Lešetínský fašank letos patří Karlu Zemanovi

Zlínsko
Ilustrační foto.
Zlín – Medvěd, žid nebo obávaná smrtka. Nejen tyto, ale řadu dalších masek můžete spatřit už v sobotu ráno, pakliže vyrazíte na tradiční Lešetínský fašank. Ten se letos koná už podvanácté. Jeho mediálním partnerem je Deník.

Fašank letos patří Karlu Zemanovi

Zlínsko