ŠTÍTEK: Karel Zeman

Delegace zlínských filmařů na čele se šéfem zlínských filmových ateliérů Zdeňkem Skaunicem ve středu 3. listopadu položili věnec k hrobu režiséra Karla Zemana. Ten by se dnes dožil 100 let.
Zlín /FOTOGALERIE/ – „Mým povoláním je myslet obrazem. Tak jako malíř má barvy, štětce, plátno, já mám optiku, světlo, technické prostředky. Věřím filmu a jeho schopnostem. Učaroval mi Méliès, který na počátku kinematografie vytvořil princip, jímž lze vyjadřovat nevídané věci. Plavat pod mořskou hladinou, létat vesmírem, prostě všechno, co mě láká…“ řekla kdysi filmová legenda Karel Zeman. Ve středu to bylo právě sto let, co se tento známý umělec narodil.
7 fotografií

Od narození Karla Zemana už uplynulo sto let

Volný čas
Galerie V kopci vystavuje po dobu jednoho měsíce obrazy malíře Jiřího Matuly.
Česká Lípa - V nenápadné galerii V kopci, na Mariánské ulici v České Lípě vystavuje svoje obrazy Jiří Matula. Výtvarník, jehož jméno najdete i ve Slovníku českých a slovenských výtvarných umělců.

Nenápadný půvab obrazů Jiřího Matuly

Volný čas
Hořín - Kaučuk Kralupy
Mělnicko – Dosud neporažení fotbalisté Kaučuku už mají na čele B skupiny III. třídy luxusní náskok čtyř bodů. Druhá Jeviněves totiž totálně zklamala v Horních Beřkovicích a vysokou porážkou se postarala o hlavní překvapení 10. kola.

III. B: Kaučuk nasadil k trháku, vede o čtyři body

Fotbal
V Razové žije řezbář a výtvarník s třicetiletou praxí Vlastimil Dvořák.
Bruntál - V Razové žije řezbář a výtvarník s třicetiletou praxí Vlastimil Dvořák. Náměty jeho děl jsou různí skřeti, mystické bytosti a bizardní postavičky. Náměty čerpá ve vlastní fantazii. I proto jej přibral k filmu režisér Karel Zeman.

Vlastimil Dvořák: Skřeti vznikají z fantazie

Volný čas
Cítov - Postřižín
Mělnicko /III. B TŘÍDA/ - Jako by role nového účastníka okresního přeboru svázala fotbalistům Cítova nohy. Na hřišti předposledního béčka PTZ totiž nečekaně jednoznačným způsobem přišli o vítěznou šňůru trvající do té doby patnáct zápasů.

Vítězná jízda Cítova skončila ostudným výpraskem

Fotbal
Hrdinové filmu Cesta do pravěku - zprava Josef Lukáš, Petr Hermann, Vladimír Bejval a Zdeněk Husták
Zlín /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ – Cesta do pravěku byla prvním z řady světově uznávaných filmů režiséra, výtvarníka, loutkáře, animátora a reklamního grafika Karla Zemana. Jubilejní padesátý ročník Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež ve Zlíně, který v pondělí oficiálně odstartoval, se letos nese v duchu tohoto velkého filmaře. Na první Balkon party zavítali vzácní hosté. Kluci, kteří se před pětapadesáti lety stali hlavními hrdiny slavného snímku Cesta do pravěku, dorazili do krajského města. Petr Hermann, Josef Lukáš, Zdeněk Husták a Vladimír Bejval zavzpomínali na dva roky strávené s proslulým režisérem. „Film mě jakýmsi způsobem provázel celý život. Moji kamarádi si nikdy nezapomněli přisadit a říkali, že jsem byl jeden z mála, který byl u toho, když vznikalo černé uhlí,“ vrací se do minulosti se smíchem jediný Zlíňák ze zmiňovaného kvarteta, Zdeněk Husták.

Jenda z Cesty do pravěku Zdeněk Husták: Karel Zeman byl skvělý člověk

Film a televize
Herec Christopher Lee, jeden z hostů festivalu, v pondělí odpoledne besedoval se studenty
Zlín – Osm světových, dvaadvacet mezinárodních a 138 tuzemských filmových premiér si letos pro zájemce připravili pořadatelé Mezinárodního festivalu pro děti a mládež ve Zlíně. Promítat se bude na čtrnácti místech převážně v regionu.

Sean Connery se omluvil, Spielberg snad příští rok

Volný čas
Z filmu Páni kluci
Zlín – Krajské město bude v příštích dnech hostitelem jubilejního padesátého ročníku Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež. Nejstarší a největší festival tohoto druhu na světě se bude konat od 30. května do 6. června a nabídne divákům okolo čtyř stovek filmů z různých zemí světa a možnost setkání s řadou významných osobností od nás i ze zahraničí.

Zlínský festival má za sebou už první den

Volný čas
Postřižín - Chlumín
Mělnicko - B skupina fotbalové III. třídy nabídla jedno z poklidnějších kol. Až na jedinou výjimku, kterou byl zápas béčka PTZ s Botafogem (2:1), si body zajistili papíroví favorité.

Zálezlická bodová šňůra skončila

Fotbal
Z filmu Páni kluci
Zlín – Přesně za deset dnů ožije Zlín jubilejním Mezinárodním filmovým festivalem pro děti a mládež (MFFDM). 50. ročník nejstarší a největší filmové přehlídky svého druhu na světě odstartuje 30. května a potrvá do 6. června.

Filmový festival nabídne na čtyři stovky snímků

Volný čas
Zahájení AniFestu bylo ve znamení Karla Zemana
Teplice /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Pouliční show s objekty inspirovanými animovanými filmy, ale také nadsázka a humor, to vše v podání Divadla V pytli Petra Stolaře, zahájilo 18. května odpoledne mezinárodní festival animovaného filmu AniFest 2010 v Teplicích. Přehlídka animovaného filmu potrvá do 23. 5.
41 fotografií

AniFest přiletěl vzducholodí!

Film a televize
Divadlo V Pytli
Teplice /KOMPLETNÍ PROGRAM/ – Pouliční show, neuvěřitelné objekty inspirované animovanými filmy, ale také mnoho nadsázky a humoru slibují pouliční akce, které chystá u příležitosti zahájení Mezinárodního festivalu animovaných filmů AniFest v centru Teplic Divadlo V pytli Petra Stolaře.

AniFest startuje. Těšte se na školičku animace, koncerty i divadlo

Teplicko
Postřižín - Chlumín
Mělnicko - Jedinou porážku v soutěži, která je pro vedoucí Cítov dosud poslední bodovou ztrátou, zařídili na podzim fotbalisté Dolan. A stejný tým byl v sobotní jarní odvetě blízko k tomu, aby vítěznou jízdu lídra znovu přibrzdil.

III. B třída: Dolany znovu málem obraly Cítov

Fotbal
Čestnou prezidentkou AniFestu bude ilustrátorka a animátorka Ludmila Zemanová, dcera režiséra Karla Zemana, jehož sté výročí festival v Teplicích připomene.
Teplice – AniFest 2010 je už v Teplicích cítit na každém kroku. Ve dnech 18. - 23. května se v lázeňském městě uskuteční jeho 9. ročník, jehož leitmotivem je 100. výročí režiséra Karla Zemana.

AniFest představí svět animace

Teplicko
Petr Stolař
Teplice – Pouliční show, neuvěřitelné objekty inspirované animovanými filmy, ale také mnoho nadsázky a humoru slibují pouliční akce, které chystá u příležitosti zahájení Mezinárodního festivalu animovaných filmů AniFest v centru Teplic známé Divadlo V pytli Petra Stolaře.

AniFest zahájí také Divadlo V Pytli

Volný čas