ŠTÍTEK: kočka domácí

Ilustrační foto
Údajným týráním zvířat v královéhradeckém Útulku pro opuštěná zvířata se zabývá policie. Podle některých bývalých zaměstnanců docházelo v městském zařízení například k drastickému utrácení koček. Vedení útulku to odmítá, město chystá změny v jeho fungování.

Zbavoval se hradecký útulek zvířat? Věc prověřuje policie

Hradecko
Kočkám, které se nemají kam vrátit, mohou teplo poskytnout motory aut, které po jízdě ještě nevychladly
Když venku teploty klesají k nule i pod bod mrazu, kočky vyhledávají místa, kde by se mohly ohřát. Těm, které se nemají kam vrátit, takový komfort mohou poskytnout motory aut, které po jízdě ještě nevychladly. Kočky se pod kapotami mohou uvelebit, některé je považují za vhodný úkryt i pro svá koťata. Netuší však, že jejich život visí na vlásku. 
3 fotografie

Úkryt pod kapotou. Kočky v zimě hledají teplá místa, může je to stát život

Zvířecí deník a chovatelství
Hasiči vyháněli kočku z motoru.
/FOTOGALERIE/ Netradiční problém řešili pražští hasiči ve čtvrtek večer. Do jednoho ze zásahových vozidel se jim nastěhoval čtyřnohý nájemník. „Kočka v motoru v ulici Košická zaměstnala hasiče z centrální stanice. Když jsme se snažili kočku zachránit, utekla do motoru jiného auta, později někam úplně pryč,“ popsal úsměvnou situaci Martin Kavka, mluvčí pražských hasičů.
4 fotografie

Hasiči vyháněli kočku z motoru. Před jízdou poklepejte na kapotu, radí odborníci

Praha
Hasiči vyháněli kočku z motoru.
Netradiční problém řešili ve čtvrtek večer pražští hasiči. Do jednoho ze zásahových vozidel se jim nastěhoval čtyřnohý nájemník. „Kočka v motoru v ulici Košická zaměstnala hasiče z centrální stanice. Když jsme se snažili kočku zachránit, utekla do motoru jiného auta, později někam úplně pryč,“ popsal úsměvnou situaci mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.
4 fotografie

Hasiči vyháněli kočku z motoru. Před jízdou poklepejte na kapotu, radí odborníci

Zvířecí deník a chovatelství
Vranitzký nezemřel!
V sociálním výboru Národní rady drželi v úterý minutu ticha za kancléře ve výslužbě Franze Vranitzkého, ačkoliv ten pořád žije. Jak zaznamenal Der Standard, falešnou zprávu mohl vyvolat fake-account na twitteru. Poslankyně SPÖ Gabriele Heinisch-Hoseková, která sociální médium Twitter sama aktivně nevyužívá, se o "skonu" dozvěděla z chatu od známého a iniciovala poctu. Poslanci minutou ticha Vranitzkého uctili…

Od sousedů: Rakouští poslanci "naletěli" na lživou zprávu

Českobudějovicko
Obžalovaná Hana Š. u Okresního soudu v Ústí nad Labem 29. listopadu 2022.
Starala se o toulavé kočky, její sousedi si mysleli, že je mezi nimi i 14letá mourovatá kočka Kačenka, kterou několik měsíců postrádali. Seniorka se s nimi ale o tom odmítla bavit. Kvůli následné hádce skončili loni manželé V. až u ústeckého krajského soudu. Za později neprokázané vydírání a těžké ublížení na sousedčině zdraví jim hrozilo až 12 let vězení. Soud je ale viny zprostil. A před tím okresním v Ústí v úterý 29. listopadu naopak stanula 70letá kočičí pečovatelka Hana Š. kvůli křivé výpovědi.
4 fotografie

Já ne, to policie. Žena u soudu odmítá, že by v sousedském sporu o kočku lhala

Zločiny a soudy
Prezidentka spolu Feliti Alena Pávková (zleva). Patronka dražby herečka Anna Polívková a autorka obrazu Mourinka Romana Štryncl
Internetová dobročinná aukce obrazu kočky Mourinky, který namalovala bývalá účastnice Miss Romana Štryncl z Brna, skončí o půlnoci 1. prosince. Částka z prodeje obrazu bude směřovat do kastračního programu Feliti. Obraz je nyní vystaven v rámci výstavy v Městské knihovně na pražském Břevnově. Obraz Mourinky je o rozměru 40 krát 40 centimetrů a je namalován na plátně technikou olejem.
4 fotografie

Dobročinná aukce. Obraz Mourinky pomůže toulavým kočkám a kocourům

Hobby
Odběr krve u psa. Ilustrační snímek
Nejeden psí život skončil nečekaně po tragické události, kdy byla potřeba krev. Zatímco u lidí jsou hned po ruce krevní konzervy, pro psy byla situace dlouho složitější a často bezvýchodná. I v České republice už ale existuje registr dárců psí krve a více než tisíc majitelů psů ochotných pomáhat druhým. A stále přibývají.
5 fotografií

Zachraňují životy druhých. Psích dárců krve přibývá, pomáhají po celé republice

Zvířecí deník a chovatelství
Kočičí kavárna v Třebíči.
Na počátku byl bláznivý nápad, popisují kamarádky Nikola Bobková a Simona Chládková. Inspiraci k otevření své Chlupaté kavárny v Třebíči získaly v Brně, kde už kočičí kavárny existují. Kavárnice zároveň chtěly kočkám pomoci. A proto spojily síly s třebíčským spolkem Kapka pro tlapky, který pomáhá čtyřnohým mazlíčkům najít nový domov.
37 fotografií

VIDEO: Kočičí kavárna v Třebíči nabízí kousance, škrábance a netradiční zážitek

Třebíčsko
Umělkyně vytváří osobní portréty čtyřnohých mazlíčků
Máte v okolí někoho, kdo nedá dopustit na svého čtyřnohého mazlíčka? Přemýšlíte, co mu letos nadělit pod stromeček? Tak přesně pro vás máme skvělý tip, jak brnknout na správnou notu a skutečně potěšit někoho, kdo žije pro svého chlupáče. Víme totiž o ženě, která vám vytvoří portrét zvířete jakožto slavného velikána přímo na míru. A nechce za to majlant.
24 fotografií

Vánoční dárek pro milovníky psů a koček? Umělkyně vytvoří portrét i za 250 korun

Zvířecí deník a chovatelství
Následky požáru způsobeného kočkou domácí.
/FOTO/ Překvapivé vysvětlení má páteční požár kuchyně rodinného domu ve Starém Mateřově u Pardubic. Způsobila ho zvědavá kočka, kterou přilákal obsah hrnce odloženého na vypnuté plotně. Kočce se tlapkami podařilo sklokeramickou desku pod hrncem zapnout navzdory dětské pojistce, kterou je sporák vybaven. Rodina byla tou dobou pryč, o ničem nevěděla, takže výsledkem nečekaného ohřívání pokrmu je shořelá digestoř a zdevastovaná kuchyň, hasiči škodu odhadli na 250 tisíc korun.

Kočka zapnula tlapkami sporák. Požár způsobil v kuchyni škodu za čtvrt milionu

Požáry
Majitelé psů si často neuvědomí, že volný pohyb jejich zvířete způsobí úhyn divokých zvířat
Jdete přírodou, telefonujete a váš pes pobíhá kolem. Idylka. Ovšem až do té doby, kdy kvůli vaší nepozornosti přinese v zubech matku malých zajíčků, která má prokousnutou páteř a jejichž osud je rázem nejistý. Kvůli nezodpovědnému venčení přijdou ročně o život stovky zvířat, o čemž nám vyprávěli vedoucí a ošetřovatelé ze záchranných stanic Makov a Vlašim.
25 fotografií

Útoků psů a koček na divoká zvířata přibývá. Nezodpovědní majitelé dělají chyby

Zvířecí deník a chovatelství
Mrtvola kočky, kterou chovatelka několik dní přechovávala vedle své maringotky.
Svérázná babička, která zachraňuje nechtěné kočky. A nebo pološílená stařena, která jich za svůj život utýrala přinejmenším stovky..? Až natolik se liší pohledy na devětašedesátiletou chovatelku koček Janu Kaprálovou. V polorozpadlé maringotce na pokraji Chýnova jí bylo v úterý odebráno několik desítek koček.
70 fotografií

Komentář Jiřího Dintara: Tak trochu divná láska

Táborsko