ŠTÍTEK: kojení

Ilustrační foto.
Německo - Kde se vzal rituál líbání a jak se měnil v průběhu věků? To je jen několik tajemství, jimiž se zabývají i vědci. Podle nich se dřív líbalo víc než dnes. Velké rozdíly ve vnímání a potřebě polibků jsou mezi ženami a muži. Experti to připomínají při příležitosti Mezinárodního dne líbání, který připadá na příští úterý.

Líbání vnímají muži a ženy odlišně

Svět
Ilustrační foto
Šumperk – Darovat nejcennější tekutinu chodí v odběrovém středisku v Šumperku častěji muži než ženy. Mezi muži je zhruba o třetinu více dárců než mezi ženami. Před prázdninami navíc středisko shání i nové dárce.

Krev darují častěji muži než ženy

Šumpersko
Dálniční passaty a policejní radary v předprázdninové akci.
Pardubicko – Blížící se konec školního roku neznamená polevení práce policistů. Možná naopak. Zatímco si děti budou společně se svými rodiči užívat letních prázdnin, pořádková a dopravní policie rozhodně zahálet nebude!

Dopraváci s passaty: Žena jela rychle kvůli kojení

Nehody
Ilustrační foto.
Pardubice – Policisté z obvodního oddělení Pardubice 4 se během několikaleté služby setkali s řidiči, kteří za jízdy telefonují, jedí, pijí, kouří… Některé z těchto uvedených skutků po zásluze již potrestali, avšak nevšední přestupek v dopravě zaznamenali v průběhu uplynulého víkendu.

Kojení za volantem přišlo řidičku na 2 tisíce korun

Nehody
Ilustrační foto.
Pardubice – Policisté z obvodního oddělení Pardubice 4 v Rožkově ulici se během své mnohaleté služby setkali s řidiči, kteří za jízdy telefonují, jedí, pijí, kouří… Na tom by, řečeno s trochou nadsázky, nebylo nic divného.

Řidička během jízdy kojila dítě, dostala pokutu

Regiony
Lenka Čermáková z Jaroměře darovala v rámci akce „Kdo miluje, daruje krev“ v náchodské transfúzní stanici nejcennější lidskou tekutinu doslova s úsměvem.
Náchod –Na pracovišti transfuzní stanice náchodské nemocnice se ve středu 17. února uskutečnila valentýnská akce „Kdo miluje, daruje krev.“ Tato akce si klade za cíl připomenout především mladým lidem důležitost spolupodílet se na záchraně lidských životů a získat takzvané prvodárce do registru dárců krve.

Kdo miluje, daroval na transfuzní stanici krev

Náchodsko
Jednou ze zájemkyň, jenž absolvovala analýzu těla byla i Ivana Kubáčová (na snímku vlevo).
Česká Lípa - Podrobnou analýzu složení těla přístrojem Inbody provedla Eva Bláhová (na snímku vpravo) z českolipského Centra pro výživu a estetiku maminkám na mateřské dovolené v Mateřském centru Pumpkin.

Ženy na mateřské pečují o své zdraví

Českolipsko
Novorozenecké oddělení - ilustrační foto
Krnov - Lékaři na dětském oddělení krnovské nemocnice díky novému sonografickému přístroji včas najdou vrozené vady ledvin a mozku u novorozenců. Pojišťovny bohužel tato důležitá vyšetření neproplácejí.

Nový přístroj odhalí vady ledvin a mozku

Bruntálsko
Ilustrační foto.
Blansko – Nový klub Mimináček otevřou ve středu v blanenském Klubu Ratolest. Přicházet do něj můžou rodiče s kojenci ve věku od dvou do šesti měsíců.

V Blansku otvírají Mimináček

Blanensko
Ilustrační foto
Přerov - Kurzy, které mají připravit nadcházející maminky na porod a vše, co s touto radostnou událostí souvisí, zahájila od října přerovská nemocnice. Setkání se koná každý týden ve čtvrtek v areálu Pavilonu pro matku a dítě v Přerově.

Nemocnice připraví maminky na porod

Hranicko
Ilustrační foto
Přerov - Kurzy, které mají připravit nadcházející maminky na porod a vše, co s touto radostnou událostí souvisí, zahájila od října přerovská nemocnice. Setkání se koná každý týden ve čtvrtek v areálu Pavilonu pro matku a dítě v Přerově.

Nemocnice připraví maminky na porod

Přerovsko
Ilustrační foto
Frýdek-Místek -Moderní porody v epidurální analgézii a další informace poskytnou zdravotníci budoucím rodičům novorozenců v rámci dne otevřených dveří, který pro velký zájem pravidelně pořádá dětské a gynekologicko-porodní oddělení frýdecko-místecké nemocnice.

Den otevřených dveří připravili v porodnici

Frýdecko-Místecko