ŠTÍTEK: kojení

Takhle vypadá logo pro restauraci, přátelskou dětem, které uděluje babyweb.cz.
Praha - Kojící matky či rodiče malých dětí mnohdy jen těžko hledají restaurace, ve kterých by své ratolesti mohli nakrmit nebo přebalit. Pomoci jim má internetová databáze a samolepky s logem Dítě vítáno. Projekt Dítě vítáno spustil na počátku června na svých stránkách internetový portál www.babyweb.cz.

Restaurace, přátelské k dětem, budou mít logo

Česko
Ilustrační foto.
Ostrava - Pečovat o nově zrozenou matku. To je jeden z klíčových cílů takzvaných dul. Jde o starý řecký název používaný pro speciálně vyškolenou ženu, která poskytuje budoucím maminkám psychickou i fyzickou podporu během celého těhotenství i porodu a v období šestinedělí.

K porodu si ženy mohou přivést kromě tatínka i dulu

Ostravsko
Ilustrační foto
Praha /INFOGRAFIKA/ - Zatímco děti svůj dnešní svátek mohou v klidu slavit, jejich rodiče kromě svých ratolestí mnoho důvodů k radosti nemají. Rodinám s dětmi zatím nevychází vstříc ani většina společnosti, ani stát.

Český babyboom: nejsou školky ani peníze

Česko
Ilustrační foto.
Období těhotenství, způsob porodu i řada dalších aspektů hraje důležitou roli v utváření osobnosti miminka. Těhotenství a porod ale ovlivňují i samotnou nastávající matku. Zejména prvorodičkám mohou podat pomocnou ruku porodní asistentky i psychologové.

Stres u novorozence? Zmírní ho jen matka

Moje rodina
Ilustrační foto
Choceň - Bezmála půl roku pracuje ve městě Rodinné centrum Beránek. Návštěvnost se rozbíhala pomalu. „Postupně se přidávaly další a další maminky a jak se objevovaly a realizovaly okamžité nápady, začaly se vztahy prohlubovat,“ říká koordinátorka centra Jana Skalická.

Beránek slouží maminkám a dětem

Orlicko
Miminka.  Ilustrační snímek.
Ostrava - Nový projekt určený těhotným ženám, novopečeným maminkám a tatínkům zahájila Vítkovická nemocnice. Cílem kurzu je naučit rodiče správně manipulovat s novorozencem a předcházet tak celoživotním zdravotním potížím, které se mohou u dítěte objevit.

Zdravotníci učí rodiče, jak zacházet s miminkem

Ostravsko
Ilustrační foto
Ostrava - Nový projekt určený pro těhotné ženy, novopečené maminky a tatínky zahájila Vítkovická nemocnice. Cílem kurzu je naučit rodiče správně manipulovat snovorozencem a předcházet tak celoživotním zdravotním potížím, které se mohou udítěte objevit.

Zdravotníci učí rodiče, jak zacházet s miminkem

Novojičínsko
Mládě kosmana zakrsklého. Ilustrační obrázek.
Dvůr Králové - Návštěvníci místní zoologické zahrady mají v těchto dnech jedinečnou možnost vidět nejmenší opičky na světě. Kosmanům zakrslým se právě narodila dvě miniaturní mláďata, která neměří bez ocásku o mnoho víc než tři centimetry!

V zoo se narodily nejmenší opičky

Hradecko
Kosmani zakrslí z královédvorské zoo mají mláďata
Dvůr Králové - Návštěvníci dvorské zoologické zahrady mají v těchto dnech jedinečnou možnost vidět nejmenší opičky na světě. Kosmanům zakrslým se právě narodila dvě miniaturní mláďata, která neměří bez ocásku o mnoho víc než tři centimetry.
9 fotografií

V zoo se narodily nejmenší opičky

Volný čas
Kosman zakrslý, nejmenší opička na světě
Dvůr Králové - Návštěvníci dvorské zoologické zahrady mají v těchto dnech jedinečnou možnost vidět nejmenší opičky na světě. Kosmanům zakrslým se právě narodila dvě miniaturní mláďata, která neměří bez ocásku o mnoho víc než tři centimetry.
9 fotografií

V zoo se narodily nejmenší opičky

Hradecko
Ilustrační foto
Frýdek-Místek - Budoucí rodiče, kteří očekávají nebo plánují narození miminka, nyní mají jedinečnou příležitost se o porodu a péči o novorozence dovědět všechno, co je zajímá. Gynekologicko-porodní oddělení frýdecké nemocnice pořádá den otevřených dveří.

Rodiče mohou uslyšet zajímavosti o porodu

Frýdecko-Místecko
První Rychnováček, Michálek Gajda, se narodil v 8 hodin 41 minut ráno jako prvorozený syn Aleně a Milošovi Gajdovým, kteří bydlí v Rychnově.
Rychnov nad Kněžnou - Oscar Wilde v pohádce Sobecký obr praví, že děti jsou nejkrásnější květiny na stromě života. Dobře to ví každý, kdo poprvé pohlédne do tváře svému novorozenému potomkovi. Toto štěstí potkalo v první den roku 2009 v rychnovské porodnici hned dvě maminky.
3 fotografie

OBRAZEM: První Rychnováci roku 2009

Miminka
Čert a Mikuláš. Ilustrační snímek.
Rychnovsko - Řinčení řetězů, pekelný kouř, černá tvář a hrozivý jazyk. Obrovitá postava má ještě k tomu přes rameno velký pytel, z nějž dokonce čouhá holínka. Netvor si přišel pro nehodné děti, chodí s krutým smíchem nocí a zlobivé dítě pozná po čuchu. Mikuláš se tváří přísně, ďábel nosí děti do pekla s jeho požehnáním. – Malé děti pociťují z maskovaných postav naprosto reálný strach.
14 fotografií

Čerti jsou pro předškolní děti reálnou hrozbou

Rychnovsko
Ilustrační foto
Když se rozhodnete k odstavení dítěte od kojení, ať už je to z jakéhokoli důvodu, je třeba počítat s tím, že takový krok vyžaduje čas a trpělivost. Rychlé odstavení bude vždy svízelnější, neklid a rozladění dítěte větší.

Kojit přestávejte postupně

Moje rodina
Malá jubilantka s maminkou.
Prostějov - V prostějovské nemocnici v pátek v časných ranních hodinách zaznamenali už tisící letošní porod. Přirozenou cestou tak přišla na svět malá Viktorka, která měřila padesát centimetrů a vážila necelé tři a půl kilogramu.

Tisící porod: svět spatřila Viktorka

Prostějovsko