ŠTÍTEK: kojení

Ilustrační foto
Praha – Kojit, nebo nekojit? Pro některé maminky je to jasné, kojit do té doby, co to jde. Jiné matky své mléko dítěti dávají jen v šestinedělí a poté přecházejí na umělou výživu a příkrmy. Týden kojení, který už dvacet let vyhlašuje UNICEF ve spolupráci se Světovou aliancí na podporu kojení a dnes začíná v Česku, to chce změnit. Výlučné kojení totiž podle odborníků přináší hned několik výhod.

Jak kojí Češky? Nejvíc v porodnici

Česko
Ilustrační foto
Berlín - Vzešlo snad z kojení? Anebo od dávných Řeků, kteří se navzájem krmili z úst do úst? Nebo je snad líbání biologickou pomocí při výběru partnera – způsobem, jak prověřit jeho imunitní systém? Ať tak nebo tak, polibek je pevně vetknutý do historie člověka, napsal list Die Welt.

Evoluce nám darovala romantický polibek, tvrdí vědci

Svět
Ilustrační foto.
Východní Čechy - Maminky, hlavně prvorodičky, bývají v mnoha případech úzkostlivé a často děťátko oblékají příliš. Přitom se stačí řídit jednoduchým pravidlem: „Miminku toho obléknu tolik jako sobě, maximálně o vrstvu víc!"

Návody a tipy pro letní pečování o nejmenší děti

Miminka
Ilustrační foto
Náchodsko - Maminky, hlavně prvorodičky, bývají v mnoha případech úzkostlivé a často děťátko oblékají příliš. Přitom se stačí řídit jednoduchým pravidlem: „Miminku toho obléknu tolik jako sobě, maximálně o vrstvu víc!"

Letní pečování o nejmenší děti

Miminka
Ilustrační foto
Maminky, hlavně prvorodičky, bývají v mnoha případech úzkostlivé a často děťátko oblékají příliš. Přitom se stačí řídit jednoduchým pravidlem: „Miminku toho obléknu tolik jako sobě, maximálně o vrstvu víc!"

Letní pečování o nejmenší děti

Miminka
O nejkrásnější miminko měsíce
Trutnovsko, Pojizeří – Svým hlasováním můžete rozhodnout o nejhezčím miminku měsíce Krkonošského deníku. Měsíčně odměníme hned dvě miminka. Hlasovat je totiž možné nejen prostřednictvím originálních kuponů vystřižených z novin, ale také přes internet.
7 fotografií

Právě jsme se narodili - červenec 2012

Miminka
Ondřej a Anna Čadovi jsou dvojčátka, která se 29. června v 7.54 a 7.57 narodila manželům Jaroslavě a Lukášovi z Lanškrouna. Děti vážily 2,7 a 2,44 kg.
Orlickoústecko /FOTOGALERIE/ - Maminky se rozhodly poslat rodině, přátelům a známým fotografii svého miminka prostřednictvím Orlického deníku. Redakce se připojuje ke všem gratulantům.
17 fotografií

Miminka z Orlickoústecka

Miminka
Mary Fewtrellová z výzkumného centra pro výživu dětí na University College London Institute řekla, že na ostrovech sice přibylo žen, které prvního půl roku života děti výhradně kojí, ale zdaleka to není většinové chování.
Velkou Británií hýbe spor o kojení. A podobný by se klidně mohl odehrát i v Česku. Skupina britských pediatrů totiž před několika týdny přišla s tvrzením, že výhradní půlroční kojení, které mimo jiné doporučuje i Světová zdravotnická organizace, není tak zdravé, jak se dosud soudilo.

Dlouhé kojení? Může přispět k alergii, varují odborníci

Zdraví
KOMERČNÍ PREZENTACE-Prostřednictvím unikátní putovní výstavy představující soubor snímků na téma kojení napříč kontinenty si její organizátoři, firma Bayer, Laktační Liga a RC Heřmánek kladou za cíl zvyšovat povědomí o významu kojení pro zdraví matky, dítěte a vlivu kojení na stav veřejného zdraví společnosti.

Výstava „Veřejné zdraví začíná kojením" se představuje v Olomouci

Reklama
Zavřít pusu, otevřít oči, tak zní  příkaz při focení dětí na pas. U těch nejmenších to může být značný problém. I to je jistě jeden z důvodů, proč se vydávání pasů tolik protahuje. Čekárny před přepážkami bývají plné.
Netrpělivé děti pobíhají po chodbě, sem tam se dokonce ozve dětský pláč, na první pohled rozladěné maminky unaveně čekají, až konečně bude zdlouhavá procedura za nimi. Místnost je přeplněná lidmi, všechny židle jsou obsazeny. Tak to v současných dnech vypadá na oddělení pasů na plzeňském magistrátu.

Cestovní pas pro dítě? Noční můra rodičů

Cestujeme
Zavřít pusu, otevřít oči, tak zní  příkaz při focení dětí na pas. U těch nejmenších to může být značný problém. I to je jistě jeden z důvodů, proč se vydávání pasů tolik protahuje. Čekárny před přepážkami bývají plné.
Plzeň - Netrpělivé děti pobíhají po chodbě, sem tam se dokonce ozve dětský pláč, na první pohled rozladěné maminky unaveně čekají, až konečně bude zdlouhavá procedura za nimi. Místnost je přeplněná lidmi, všechny židle jsou obsazeny. Tak to v současných dnech vypadá na oddělení pasů na plzeňském magistrátu.

Cestovní pas pro dítě? Noční můra rodičů

Plzeňský kraj
Zavřít pusu, otevřít oči, tak zní  příkaz při focení dětí na pas. U těch nejmenších to může být značný problém. I to je jistě jeden z důvodů, proč se vydávání pasů tolik protahuje. Čekárny před přepážkami bývají plné.
Plzeň – Netrpělivé děti pobíhají po chodbě, sem tam se dokonce ozve dětský pláč, na první pohled rozladěné maminky unaveně čekají, až konečně bude zdlouhavá procedura za nimi. Místnost je přeplněná lidmi, všechny židle jsou obsazeny.

Pas pro dítě? Noční můra rodičů

Plzeňsko
Tajná zpráva z planety matek brněnského HaDivadla
Brno /FOTOGALERIE/  - Kojení na veřejnosti, otcové na mateřské dovolené, dětské koutky v restauracích, ale i poporodní deprese a móda starších rodiček. Tyto a další současné fenomény spojené s mateřstvím zpodobní nová premiéra brněnského HaDivadla. Autorskou hru Anny Saavedra s názvem Tajná zpráva z planety matek doprovodí celodenní program v Alfa pasáži ke Dni matek.
4 fotografie

Poslední premiéra sezony v HaDivadle zavede diváky na planetu matek

Divadlo
HaDivadlo - ilustrační foto.
Brno - Kojení na veřejnosti, otcové na mateřské dovolené, dětské koutky v restauracích, ale i poporodní deprese a móda starších rodiček. Tyto a další současné fenomény spojené s mateřstvím zpodobní nová premiéra brněnského HaDivadla. Autorskou hru Anny Saavedra s názvem Tajná zpráva z planety matek doprovodí celodenní program v Alfa pasáži ke Dni matek.

Poslední premiéra sezony: HaDivadlo zavede na planetu matek

Volný čas
Ilustrační foto
Pamatujete? Rohlík, který jste mohli v samoobsluze a nejen tam vrazit do ruky řvoucímu dítěti, býval jakousi potravinou poslední záchrany. Zatímco dítko spokojeně žužlalo a patlalo rohlík po kočárku, matka mohla dokončit nákup.

Ožužlaný rohlík slaví návrat

Bydlení
Zdravý život dětí
KOMERČNÍ PREZENTACE - Unikátní putovní výstava představující soubor snímků na téma kojení napříč kontinenty je zacílena na nutnost zvyšování povědomí o významu kojení pro zdraví matky, dítěte a vlivu kojení na stav veřejného zdraví společnosti. Organizátorem výstavy, která bude až do 16. dubna k vidění v Jihlavě, na Vysoké škole polytechnické, je firma Bayer ve spolupráci s Laktační ligou. 

Výstava „Veřejné zdraví začíná kojením“ se představuje v Jihlavě

Reklama
Nové výzkumy ukázaly, že čím dříve se dítě s lepkem setká, tím spíše se s ním dokáže bez potíží vyrovnat.
Pamatujete? Rohlík, který jste mohli v samoobsluze a nejen tam vrazit do ruky řvoucímu dítěti, býval jakousi potravinou poslední záchrany. Zatímco dítko spokojeně žužlalo a patlalo rohlík po kočárku, matka mohla dokončit nákup.

Ožužlaný rohlík slaví návrat

Zdraví
Vyrábění srdíček pro maminky nedonošených dětí v ústeckém mateřském centru Medvídek.
Ústí n. O. – Těžké chvilky prožívají ženy po předčasném porodu, jejichž nedonošená miminka musí zůstat v nemocnici. Maminky z mateřského centra Medvídek pro ně pravidelně vyrábějí srdíčka. Tyto malé dárečky ve tvaru srdce je mají potěšit a zároveň předat vzkaz, že na své trápení nejsou samy…

Srdíčka pomáhají překonávat těžké chvíle

Orlicko
Třetina britských matek po pár měsících s kojením skončí, zjistil průzkum.
Londýn - Kojené děti jsou rozmrzelejší a pláčou častěji než děti živené sušeným mlékem. Odborníci ale doporučují matkám, aby i přesto v kojení vytrvaly, protože pláč nemusí vždy znamenat, že má dítě hlad. Britská rada pro lékařský výzkum zjistila, že ačkoli většina matek v Británii začne své dítě kojit, třetina s tím po několika měsících skončí.

Kojené děti více pláčou. Nenechte se odradit, radí matkám odborníci

Zdraví
V letošním roce přišlo na svět v mělnické porodnici více jak osm set dětí.
Mělník– Rekordní počet dětí se v letošním roce narodil v porodnici Nemocnice v Mělníku, kde přišlo na svět přes osm set dětí. Už před vánočními svátky se tam odehrál osmistý porod, po kterém byl počet narozených miminek 819.

Mělnická porodnice hlásí přes osm set dětí

Mělnicko
Milena Dominiková rodí děti už 32 let.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR, AKTUALIZUJEME/ - Už více než patnáct let nabízí Uheskohradišťská nemocnice, a.s., těhotným ženám předporodní profylaktické kurzy. Pokud si „rozkliknete“ tento termín na webových stránkách, dočtete se, že kurzy se konají přímo v areálu nemocnice.

Do Hradiště jezdí rodit také Pražanky

Volný čas
Miloslava Jurášová a Miloslava Bláhová.
Strakonice – Ve strakonické nemocnici pracuje Miloslava Bláhová už 32 let. Od roku 2007 je vrchní sestrou gynekologicko – porodnického oddělení. Funkci staniční sestry porodních sálů zastává Miloslava Jurášová. Ta nastoupila do Nemocnice Strakonice v roce 1979, tedy zde pracuje také 32 let.

Dneska už chce být u porodu zhruba polovina tatínků

Strakonicko
Ilustrační foto
Prostějov – Celkem 525 miminek přivedli na svět během šesti měsíců letošního roku zdravotníci z Prostějovské nemocnice. Po letech se tak projevil pokles porodnosti i na Prostějovsku. „Minulý rok se nám za stejnou dobu narodilo o 36 dětí více,“ potvrzuje Hana Szotkowská, tisková mluvčí Prostějovské nemocnice.

Kevin, Fabricio i Thea! To jsou nyní jména pro miminka

Prostějovsko
Alena Faflíková
Plzeň /ROZHOVOR/ - Velký smutek zavládl v plzeňské zoo poté, co tu kvůli cukrové vatě uhynul malý tamarín. O opičku se do poslední chvíle starala ošetřovatelka primátů Alena Faflíková.

Opičku nezachránil ani mátový čaj

Regiony