ŠTÍTEK: Komárno

Prostějovští boxeři
Prostějov – Vítězové extraligy 2010 – 2011 a noví mistři České republiky, borci DTJ Prostějov odpočívali v květnu po získání mistrovského titulu pouze jeden týden a potom i nadále pokračovali v tréninkovém úsilí. Blížila se totiž evropská interliga 2011 a prostějovští vyznavači boxu chtějí být úspěšní i v této náročné soutěži. Po vzoru ostatních týmů si i Hanáci upravili název a v Boxing One Championship, jak se soutěž oficiálně jmenuje, budou vystupovat pod jménem Prostějov Bulls.

DTJ alias Bulls vstoupí do EL s polským Rybnikem

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Kroměřížsko – Ani porážka v Martinicích nezastavila fotbalisty Mrlínku v návratu do okresního přeboru. Dvě kola před koncem mají náskok šesti bodů a lepší vzájemné zápasy s druhými Martinicemi.

Prvním postupujícím se stal Mrlínek

Fotbal
Ilustrační foto
Kroměřížsko – Situace ve skupině A III. třídy se začíná vyjasňovat. První Mrlínek rozdrtil rezervu Míškovic, které nastřílel dvanáct branek. Druhé Martinice doma jen remizovaly s Ludslavicemi a v tabulce je přeskočilo Komárno.

Střílky se vrátily do čela

Fotbal
III. třída, Mrlínek (v oranžovém) - Loukov
Kroměřížsko – Fotbalisté Mrlínku na cestě do okresního přeboru doma klopýtli v derby s Loukovem, které skončilo 1:1. Druhé Martinice rozdrtily Pravčice. Ve skupině B bodovala naplno kompletní vedoucí trojice. Střílky mají k dobru šest bodů.

Fiala z Martinic se trefil šestkrát

Fotbal
Rafael Duchoň přispěl k vítězství Samsonu nad společenstvím Děčín a Most
České Budějovice – Položil základ k důležitému vítězství. Osmnáctiletá naděje boxerů Samsonu Rafael Duchoň v úvodním klání extraligového duelu ve váze do 54 kg proto Bartošovi ze společenství Děčín a Most suverénně vybodoval Bartoše a na konci se mohl spolu se svými kolegy z týmu radovat z vítězství 10:8, které znamená jisté stříbrné medaile v nejvyšší soutěži.

Duchoň opět potvrdil svůj talent

Ostatní sporty
Martinice (v oranžovém) zvládly domácí duel s Loukovem.
Kroměřížsko – Lídr skupiny A fotbalové třetí třídy Mrlínek snadno přehrál Břest. Domácí kanonýr Surý si připsal hattrick. Vyhrály i druhé Martinice, takže rozdíl na čele tabulky zůstal jednobodový. Zaváhalo čtvrté Komárno, které prohrálo v Žalkovicích.

První jarní výhru slaví rezerva Lubné

Fotbal
Mikulčické kování opasku náležejícího velmožské vrstvě.
Mikulčice /STŘÍPKY ARCHEOLOGIE/ - Minule jsme se hodně podrobně věnovali příkladům, které se dají považovat za velmi zajímavé, neboť svědčí o projevech nesoucích zřetelný význam vnější symboliky zaměřené směrem k velmožské elitě.

Podle zdobení lze poznat dřívější elitu

Hodonínsko
Odveta mezi vedoucími týmy je na programu až v předposledním kole.
Kroměřížsko – Už jen čtyři dny zbývají do startu jarní části fotbalových III. tříd. Podívali jsme se na aktuální situaci v klubech skupiny A, které mají nejblíže k postupu do okresního přeboru. Zítra se zaměříme na favority skupiny B.

O kanonýra Martinic Marka Hošťálka je zájem

Fotbal
Rezerva Kostelce (v modrém) získala jeden ze dvou bodů za remízu s Břestem.
Kroměřížsko – Trio mužstev na dně tabulky III. třídy skupiny A má mnoho společného. Rezervy Mysločovic a Kostelce u Holešova i Hlinsko pod Hostýnem mají mizernou koncovku, hodně branek inkasují a jen ojediněle bodují. Na třinácté příčce je rezerva Mysločovic, která ze třinácti bodů deset získala v domácím prostředí.

Rezerva Kostelce se nedočkala ani jedné výhry

Fotbal
Pravčice (v bílém). Ilustrační foto
Kroměřížsko – Na desátém až dvanáctém místě se po podzimní části fotbalové III. třídy – skupiny A seřadily Zahnašovice, Rymice a Pravčice. Zatímco hráči Zahnašovic a Pravčic navázali na výsledky z minulých třech sezon, pro Rymice je jedenácté místo ústupem z pozic.

Odchod Plhala srazil Rymice na jedenáctou příčku

Fotbal
Ilustrační foto
Bruntál - Vynikajícího úspěchu dosáhli mladší žáci Olympie Bruntál na XX. ročníku Mezinárodního Mikulášského halového turnaje v kopané mladších žáků ve Štúrově, kde v silné turnajové konkurenci obsadili třetí místo.

Olympia byla bronzová ve Štúrově

Bruntálsko
Marek Střeštík.
Brno – Jako naprostá bomba se zčistajasna objevila informace, že brněnského fotbalistu Marka Střeštíka testuje německý VFL Wolfsburg, loňský bundesligový šampion. Už spíš do ticha zašuměl výsledek námluv. Ve středu z přesunu na západ sešlo.

Námluvy Střeštíka a Wolfsburgu padly

Fotbal
Ilustrační foto
Kroměřížsko – První sníh, který ve čtvrtek buďto s obavami, nebo s nadšením očekával celý region, napadl pouze na Bystřicku. Technické služby už ale dávno připraveny a letos prý rozhodně zaskočeny nebudou. Některá města mají navíc lepší vybavení než v minulých letech.

Bystřicko zasypal první sníh

Kroměřížsko
Ilustrační foto.
Kroměřížsko – Šest let čekaly Ludslavice na vítězství nad Martinicemi. Dočkaly se ve 12. kole fotbalové III. třídy skupiny A. Loukov překvapivě ztratil dva body v Rymicích.

Mrlínek přeskočil Martinice

Fotbal
Střílky (v šedém) si odvezly tři body z Lubné.
Kroměřížsko – Ve vzájemném souboji nejlepších dvou týmů skupiny B zvítězili fotbalisté Střílek na hřišti rezervy Lubné 2:0. Vedoucí tým skupiny A Martinice si připsaly další tři body po domácí výhře nad Žalkovicemi B.

Cenné body si přivezly Střílky

Fotbal
Roman Surý (v modrém) přispěl jednou brankou k porážce Martinic.
Kroměřížsko – V dohrávaném utkání skupiny A Mrlínek doma jasně přehrál vedoucí Martinice a po výsledku 5:0 připravil hostům první prohru v sezoně.

Neporazitelnost Martinic skončila

Fotbal
Fotbalisté Mrlínku (v oranžovém) zvítězili v Loukově.
Kroměřížsko – Ve skupině A III. třídy Martinice podle předpokladů porazily Pravčice a navýšily náskok na druhý Loukov na čtyři body. Ve skupině B nezaváhal nikdo z vedoucího tria. Nejvíc práce měly Střílky, které vyhrály v Bařicích těsně 3:2.

V derby proměnil Loukov jen jednu penaltu

Fotbal
Střílky na domácím hřišti remizovaly s Počenicemi (v červeném).
Kroměřížsko – Vedoucí tým III. třídy skupiny B ze Střílek se rozešel s pátými Počenicemi smírně. Pro domácí to byl jedenáctý zápas v řadě bez prohry.

Už jen dva jsou neporažení

Fotbal
Ilustrační foto
Kroměřížsko – Pohled na tabulky obou skupin III. tříd naznačuje, které týmy budou patřit mezi favority na postup. Lubná B v pohodě rozstřílela rezervu Kyselovic a stejně jako Střílky ve skupině B ještě neztratila ani bod.

Lubná B rozstřílela Kyselovice B

Fotbal
Rezerva Žalkovic (v modrém) šťastně porazila Loukov.
Kroměřížsko – Oba vedoucí týmy ve III. třídách zvládly svá domácí utkání. Obě branky Martinic vstřelil Marek Hošťálek a pomohl tak svému týmu prodloužit sérii bez prohry na osm utkání.

Touhu Hlinska po výhře odnesly Zahnašovice

Fotbal