ŠTÍTEK: Komárno

Ilustrační foto.
Kroměřížsko – Ve skupině A III. třídy fotbalistů poutal pozornost souboj Komárna s Pravčicemi. O svém vítězství rozhodli hosté už v prvním poločase. Kanonýra marně hledají zatím v Roštíně.

Roštín ještě nedal gól

Fotbal
V utkání rezervy Míškovic (v zeleném) s Komárnem viděli diváci tři penalty.
Kroměřížsko – Po dvou kolech III. třídy fotbalistů jsou na čele skupiny A Ludslavice, které doma v zápase s rezervou Kostelce potvrdily tříbodový zisk z Mrlínku. Poměrně překvapivě zdolaly Žalkovice B na vlastním trávníku ambiciozní Břest.

Výtečně si počínají Ludslavice

Fotbal
Ilustrační foto.
Nový Jičín - Zatímco příprava basketbalistů Nového Jičína na nový ročník Mattoni NBL začíná, pod vedením trenéra Zbyňka Cholevy, až 11. srpna, proběhly v kádru během pauzy nemalé změny.

Basketbalisté hlásí první posily

Ostatní sporty
Úspěšné jičínské družstvo se po skončení turnaje radovalo z bronzových medailí. Zleva Marcela Vaňková, Adéla Zákoucká, Oleg Spirin, Eva Kulovaná (brunetka v brýlích).
Jičín – Po úspěšném tažení družstev v sezoně 2009 (postup A týmu mužů do 1. ligy, B družstva do 2. ligy a C družstva do krajské soutěže) se příznivci šachu těšili na vyvrcholení sezony, kterým byl silný turnaj Česko-Slovenské extraligy, kde chtěli opět zviditelnit jičínský šach.

Třetí místo šachistek není zklamáním

Ostatní sporty
Ilustrační foto.
Kroměřížsko – Nejblíže do okresního přeboru fotbalistů mají Morkovice B a Rataje, které zůstaly jako jediné v letošní sezoně neporaženy. Neporazitelnost Břestu, která trvala více než rok, ukončil na svém trávníku Loukov.

Loukov překvapil hráče Břestu

Fotbal
Lutopecny (v modrém) doma porazily v dohrávce rezervu Lubné.
Kroměřížsko – Opět se ve fotbalové III. třídě neodehrál kompletní program. Ve skupině o postup stihl Břest v páteční dohrávce vyrovnat náskok Morkovic B, ale v neděli už ho počasí na hřiště proti Rajnochovicím nepustilo.

Rezerva Morkovic dvakrát remizovala

Fotbal
Ilustrační foto.
Kroměřížsko – Stejně jako před týdnem nepříznivé počasí ovlivnilo program dalšího kola III. třídy fotbalistů. Kompletní program se hrál jen ve skupině o postup. Na hřišti se objevily ještě týmy Bezměrova, Bařic, Dřínova a Zlobic.

Hrálo se jen na pěti hřištích

Fotbal
Hráči Rajnochovic si do skupiny o postup přinesli šest bodů.
Kroměřížsko – O víkendu skončila zápasy 18. kola základní část fotbalových III. tříd. Na startu bylo 30 týmů rozděleno do tří skupin. Týmy se střetly dvakrát každý s každým a teď si to rozdají v jednotlivých skupinách o konečné pořadí.

V boji o postup zůstala nejlepší šestka

Fotbal
Ilustrační foto
Zlínský kraj – Kličkovat autem po silnici a vyhýbat se dírám je jistě nepříjemné každému řidiči. Naštěstí zahájilo krajské hejtmanství prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic Zlínského kraje (ŘSZK) jarní úklid a opravy nejvíce poškozených silničních úseků na území celého regionu.

Řidiči se dočkají obnovy poničených vozovek

Zlínsko
Zápas Pravčice – Lutopecny přinesl řadu osobních soubojů
Kroměřížsko – Patnáctým kolem pokračovaly III. třídy. Ve skupině A favorité nezaváhali. Rajnochovice vyhrály doma, Loukov v Mysločovicích. Ve skupině B si tři kola před koncem základní části zajistil Břest postup do finálové skupiny. Překvapením bylo vítězství rezervy Kostelce v Kyselovicích. Vedoucí týmy skupiny C bodovaly naplno. Morkovice B rozhodly o své výhře nad Střílkami už v prvním poločase. Počenice v Bařicích až po přestávce.

Druhým účastníkem finálové skupiny se stal Břest

Fotbal
Ludslavice vs. Žalkovice B. Ilustrační foto
Kroměřížsko – Dva kilometry a tři body dělí páté Ludslavice a šesté Zahnašovice v tabulce III. třídy skupiny A. Souboj odvěkých rivalů vyzněl na podzim překvapivě lépe pro Zahnašovice, které vyhrály v Ludslavicích 2:1. Bilance od roku 2003 však hovoří pro Ludslavice (5 – 2 – 2, 19:9).

Ludslavice zaostaly hodně za očekáváním

Fotbal
Fotbalisté Komárna (v modrém) zaznamenali obrovské zlepšení
Kroměřížsko /FOTO/ – Na třetím místě skupiny A fotbalové III. třídy je překvapivě tým Komárna. Klub, který v předchozích šesti sezonách obsazoval téměř pravidelně poslední nebo předposlední místo, v tabulce vyhrál osm zápasů.
2 fotografie

Komárno zažilo úžasnou podzimní část

Fotbal
Radek Chabiča s Kajmanem
Evropa /SERIÁL/ - Bylo to mé páté léto, osm hodin, pět a někdy šest dnů v týdnu obklopen čtyřmi stěnami lakovny, pod slepými a nánosem štiplavého prachu zažloutlými světly, v nepřetržitém hluku otáček silného elektromotoru a vibrací plechové sací kabiny, chodidly loudajícími se materiálem zaskládanými uličkami a halami fabriky, v agónii divoce pracujících strojů, ženoucích se za splněním hořících termínů objednaných zakázek.

Dunajem, řekou mnoha nálad a tváří

Hodonínsko
Tým Loukova je v tabulce druhý za rivalem z Rajnochovic.
Kroměřížsko - Na druhém místě tabulky skupiny A je odvěký rival Rajnochovic, tým Loukova. Fotbalisté Loukova inkasovali jenom jedenáct branek, což je nejméně ze všech týmů soutěže. Na druhý tým tabulky bylo doma zvědavo nejvíce diváků. Přitom lepších výsledků dosahoval na hřištích soupeřů.

Tým Loukova, odvěký rival Rajnochovic

Fotbal
Fotbalisté Rajnochovic (v tamvém) na podzim ztratili body jen v utkání s Ludslavicemi.
Kroměřížsko – Ve skupině A III. třídy jsou v čele po třinácti kolech fotbalisté Rajnochovic. Pět bodů ztrácí na druhém místě hráči Loukova. Oba tyto týmy by se tak kvalifikovaly do finálové skupiny o postup do okresního přeboru. O konečném pořadí bude rozhodovat úvodních pět jarních kol.

Rajnochovice splnily v první polovině roli favorita

Fotbal
Utkání skupiny B Břest - Žalkovice B skončilo remízou 1:1.
Kroměřížsko -Také fotbalisté hrající III. třídu ukončili podzimní část. Po 13. kolech mají ve skupině A nejblíže do finálové šestičlenné skupiny týmy Rajnochovic a Loukova. V posledních pěti jarních kolech se může do boje o postup zapojit ještě Komárno, které překvapivě ztratilo dva body na hřišti Rusavy B.

Derby v Lutopecnách rozhodoval školák

Fotbal
Druhý tabulky skupiny A Loukov (ve žlutém) vyhrál lehce v Míškovicích.
Kroměřížsko -Předposlední podzimní kolo fotbalové III. třídy přineslo největší překvapení v Lubné. Domácí rezerva jako lídr skupiny C prohrála na vlastním trávníku po sérii pěti zápasů. Hostům z Bařic stačilo dát ke třem bodům jeden gól. Ve skupině A si Rajnochovice připsaly sedmou výhru venku v řadě. Vedoucí tým skupiny B Břest natáhl sérii bez prohry už na patnáct utkání.

Rezerva Lubné nestačila na Bařice

Fotbal
Ilustrační foto.
Zlínský kraj /INFOGRAFIKA/ - Silnice II. a III. třídy Zlínského kraje jsou sice oproti loňskému roku v lepším stavu, přesto je ale ještě na pětině z nich se musí pořádně zapracovat. Tak se dají shrnout výsledky pravidelného hodnocení povrchu komunikací, které si každoročně zadává Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK).

Pětina silnic v kraji je v havarijním stavu

Slovácko
Ilustrační foto.
Zlínský kraj - Silnice II. a III. třídy Zlínského kraje jsou sice oproti loňskému roku v lepším stavu, přesto je ale ještě na pětině z nich se musí pořádně zapracovat. Tak se dají shrnout výsledky pravidelného hodnocení povrchu komunikací, které si každoročně zadává Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK).

Pětina silnic v kraji je v havarijním stavu

Zlínsko
Ilustrační foto.
Kroměříž - Komise rozhodčích si pozvala k podání vysvětlení rozhodčího Zdeňka Jelínka, který řídil utkání žáků Zlobice – Roštín. Vedoucí hostujícího družstva uvedl do zápisu o utkání pouze šest hráčů, u kterých navíc neuvedl celá rodná čísla.

U hráčů musí být uvedeno celé rodné číslo

Fotbal
Ilustrační foto.
Uherský Brod - Ve vlastní šampionát proměnili střelci uherskobrodské Zbrojovky víkendové mistrovství Slovenska v praktické střelbě. Team CZ Shooting v Komárně vyhrál, co se dalo, zlaté kovy posbíral ve všech třech divizích, do nichž vyslal své zástupce.

Střelci brodské zbrojovky na Slovensku brali zlato

Slovácko
Jaroslav a Petr Kunčíkovi vystavují své fotografie s přírodními motivy premiérově.
Slovácko - Mezi sedmi fotografy, kteří od čtvrtku 6. srpna prezentují v hradišťském Klubu kultury část své tvorby zaměřené na přírodní motivy, jsou i dva rodáci z Dolního Němčí, 47letý Jaroslav Kunčík, který se živí projektováním dopravních staveb, a jeho 41letý bratr Petr, jenž podniká v dřevovýrobě.

Bratři Kunčíkovi: K focení nás vedl zájem o přírodu

Slovácko
David Pazdera s trenérem V. Němečkem.
Děčín - Další úspěchy si mohou připsat na konto boxeři Sportovního klubu Městské policie Děčín, kteří úspěšně reprezentovali Děčín na několika turnajích v zahraničí. Zlatou medaili si děčínská výprava přivezla z turnaje, který se před dvěma týdny konal ve slovenském Komárně.

Boxeři reprezentovali Děčín v zahraničí

Ostatní sporty