ŠTÍTEK: Komárno

Volejbal Brno (v černém) vstoupí do nové extraligové sezony v sobotu s pražskými Lvy.
Brněnští volejbalisté se v předčasně ukončené sezoně kvůli pandemii koronaviru nacházeli na třetím místě, což byl jeden z nejlepších výsledků za poslední roky. V nové extraligové sezoně se na něj pokusí navázat, ovšem spoléhat se musejí pouze na české hráče. „Máme vlastní širokou základnu, proto si nechceme v současné době komplikovat život zahraničními hráči. Nemáme takové ekonomické možnosti, abychom za každou cenu posilovali,“ uvedl předseda brněnského klubu Martin Gerža.
20 fotografií

Volejbal Brno zapojí do hry mladíky, chystá se i na odchod opor

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Útok ze dna vzhůru. Fotbalisté Břestu podruhé za sebou bodovali, když v domácím prostředí v rámci 5. hraného kola okresního přeboru OFS Kroměříž o víkendu vyprášili pěti góly kožich Počenicím. V čele je stále tandem Zborovice – Němčice, přičemž prvně jmenovaný lídr ještě bodově neklopýtl.

Okresní přebor: Hubr ze Střílek dal hattrick a pomohl ke skalpu Rymic

Okresy
Ilustrační foto
Nejvyššího vítězství na úvod Okresního přeboru OFS Kroměříž dosáhli o víkendu fotbalisté Zborovic, kteří nasázeli Záhlinicím osm branek. Největší obrat ale předvedly Střílky, které čtyřmi góly ve druhé půli nakonec přetlačily Počenice. Utkání Kvasice B – Břest byl odložen na 28. října.

OP Kroměříž: Hanus hattrickem pomohl převálcovat Záhlinice

Okresy
Malý dětský den spojený s kácením máje.
V pátek 29. května se konala v Komárně tradiční květnová akce při příležitosti kácení máje. Na místním hřišti uspořádali místní hasiči spolu s fotbalisty pro děti malý dětský den spojený s kácením máje. V pěkném pátečním odpoledni se mohly děti vyblbnout ve skákacím hradu, vyzkoušet si discgolf, zastřílet si ze vzduchovky na terč a nebo si vyzkoušet trénink s místními fotbalisty na připravených překážkách. Celá akce se konala za krásného počasí, i když přes den panovaly obavy z deště. 
5 fotografií

Malý dětský den spojený s kácením máje v Komárně. Tahákem byla střelnice

Čtenář reportér
Ilustrační foto.
Těsná vítězství udržela vedoucí dvojici okresního přeboru OFS Kroměříž v čele i po víkendovém 8. kole. Nadřely se hlavně vedoucí Němčice, které rozhodly o svém úspěchu ve Střílkách až v samém závěru.  

Okresní přebor: fotbalisty Němčic spasil Kadlec

Okresy
Ilustrační foto.
Černého Petra okresního přeboru po víkendu drží fotbalisté Zborovic, kterým jej přepustil Kostelec, jenž doma urval bod s Žalkovicemi. Lídrem po šesti kolech dál zůstávají Němčice s náskokem tří bodů.

Okresní přebor: černého Petra drží Zborovice

Okresy
Lomnický štít ve Vysokých Tatrách.
Poslední neštěstí ve Vysokých Tatrách, kde blesky zabily nejméně pět lidí a dalších 89 bylo zraněno, znovu připomnělo, jak zrádné umí nejmenší velehory světa být. Přestože řada cestovatelů vnímá jejich vrcholy a hřebeny jako turisticky přívětivé a snadno dostupné, není radno je podceňovat. Tatry už mnohokrát dokázaly, že umí i nemilosrdně zabíjet.
17 fotografií

Když Tatry zabíjejí. Dějiny nejmenších velehor světa lemují tragédie

Svět
Ilustrační foto
Střední Čechy – Ke středočeskému krajskému soudu přišel vazebně stíhaný cizinec jako obžalovaný z pokusu o vraždu, za což trestní zákoník stanoví tresty od deseti let vězení výš – a po důkladném dokazování, jež započalo již v polovině dubna, ho trestní senát Stanislava Černeckého v pondělí uznal vinným z těžkého ublížení na zdraví. Vyměřil mu pětiletý trest odnětí svobody, který by si podle zatím nepravomocného verdiktu měl odpykat ve věznici s ostrahou, a také rozhodl o vyhoštění na dobu deseti roků.

Za bodnutí v potyčce během popíjení soud vyměřil pět let

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Mírnou komplikaci zvládli. Lídr fotbalového okresního přeboru z Těšnovic v Kvasicích musel téměř hodinu hrát v oslabení, přesto situaci ustál a zápas vyhrál a udržel minimální náskok na rivala Zdounek. Ten doma po boji udolal Počenice, se kterými otočil výsledek.

OP: Lídr z Těšnovic bral i v deseti výhru

Okresy
Fotbal OP Kroměříž. Ilustrační foto
Sice prohráli, přesto navýšili vedení. Fotbalisté Těšnovic doma padli po penaltovém rosztřelu, ale protože jejich rival Zdounky vůbec nebodoval, mají v čele jednobodový náskok. Klopýtnutí vedoucího dua využili jejich rivalové a tak se situace v popředí tabulky okresního přeboru po víkendovém 16. kole ještě více vyrovnala.  

OP: fotbalový lídr z Těšnovic i přes prohru navýšil v čele vedení

Okresy
Výprava mladoboleslavských bojovníku uspěla na republikovém šampionátu v Jablonci nad Nisou.
Jablonec nad Nisou – O víkendu se v Jablonci nad Nisou uskutečnilo mistrovství České republiky v capoeiře juniorů a dospělých, na němž samo sebou nechyběl ani mladoboleslavský tým, který opět bodoval. Může se chlubit rovnou dvěma medailemi!

Boleslav má mistra republiky

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Fotbalisté Těšnovic se stali půlmistry okresního přeboru OFS Kroměříž. Zda ovšem naskočí do odvetné části z prvního místa není jasné, neboť druhé Zdounky mají dohrávku s Němčicemi týden před startem jara k dobru a aktuálně ztrácí na lídra jen dva body.

OP: fotbalisté Těšnovice jsou půlmistry

Fotbal
Ilustrační foto
Kralupy – Už v pátek odpoledne budou v Kralupech na sídlišti Na Cukrovaru slavnostně vysazeny stromy přátelství, přičemž každý tento strom se stane symbolem spolupráce mezi městem Kralupy a jejich partnerskými městy nejen ze zahraničí. Jeden strom tedy připadne Hennigsdorfu, druhý bude pro Banyuls sur Mer, třetí pro Komárno, další pro Šabac, Hrádek nad Nisou a Środa Wielkopolska.

V Kralupech vysadí stromy přátelství

Mělnicko
Ilustrační foto
Vedoucí kvarteto fotbalového okresního přeboru o víkendovém 8. kole nezaváhalo a dál drží přední pozice. Střelecky se o víkendu dařilo němčickému Darebníčkovi, jenž čtyřikrát překonal kvasického gólmana a těšnovickému Pluhařovi, jenž zaznamenal hattrick.

Okresní přebor: střelecky zářili Darebníček a Pluhař

Fotbal
Policie zadržela osm podezřelých z vraždy novináře Kuciaka
Všichni čtyři obvinění z vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové pocházejí z jižního Slovenska, z okolí Komárna. Prokuratura tvrdí, že vraždu objednala Alena Zsuzsová, zprostředkovatelem byl Zoltán Andruskó, střelcem Tomáš Szabó a řidičem jeho bratranec Miroslav Marček. Slovenský deník SME se vydal po stopách údajné objednavatelky vraždy.
14 fotografií

Kdo je údajná objednavatelka vraždy Kuciaka? Tlumočnice, kterou nikdo nezná

Svět
Policie zadržela osm podezřelých z vraždy novináře Kuciaka
Specializovaný trestní soud v Bratislavě v neděli rozhodne o tom, zda skupina obviněných v případu vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně půjde do vazby. Jednání začalo hodinu po poledni a rozhodnutí by podle deníku SME mělo padnout ve večerních hodinách. Obviněná Alena Zsuzsová je podle televize JOJ objednavatelkou, nebo zprostředkovatelkou objednavatele.
14 fotografií

Kauza Kuciak: Mezi obviněnými je údajná objednavatelka vraždy

Svět
Ilustrační foto.
Vyšetřovatelé obvinili v případu vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové také 44letou Alenu Zs., kterou zadrželi během včerejšího zásahu v Komárně. Podle deníku SME pro ni policie požaduje uvalení vazby, stejně jako pro trojici, kterou zadržela již během čtvrteční razie. O jejich osudu rozhodne v neděli Specializovaný trestní soud v Banské Bystrici.
14 fotografií

Slovenská policie v kauze Kuciak obvinila i ženu. Soud v neděli rozhodne o vazbě

Svět