ŠTÍTEK: Komárno

Na velké ceně se zápasníci Lokomotivy Krnov mezi soupeři z Polska a Slovenska neztrazili, s dvaceti šesti medailemi byli suverénně nejúspěšnější.
V sobotu 30. dubna uspořádal krnovský zápasnický oddíl mezinárodní turnaj Velkou cenu Krnova v zápase řecko-římském kategorie přípravek a žáků. Turnaje se zúčastnilo sto čtyřicet pět zápasníků ze čtrnácti oddílů tří států.

Velká cena Krnova v zápase

Ostatní sporty
Hra Kniha o hřbitově ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Slovácké divadlo čeká v sobotu další premiéra a bude to velká sláva. Nejvíc se na ni těší především ti, kteří objevili kouzlo Knihy o hřbitově. Tento slovenský bestseller vyvolal u našich východních sousedů doslova pozdvižení. Dojemné, vtipné, ale i kruté a bezprostřední vyprávění mírně retardovaného Samka Táleho si získává čtenáře v mnoha dalších zemích a Slovácké divadlo je vůbec prvním, které je převede na jeviště. Hlavní roli vytvoří Zdeněk Trčálek. Co všechno před premiérou o novince prozradil?

VIDEO: Zdeněk Trčálek: Hulákal jsem jako strýček Pepin

Volný čas
Brněnský kapitán Michal Hrazdira.
Brno – Netradiční společnou zábavu zvolili brněnští volejbalisté před semifinále extraligy, které jim startuje ve středu od šesti hodin večer v Českých Budějovicích. Partu utužili i při návštěvě protiatomového krytu pod hradem Špilberk. „Vyzkoušeli jsme si dobovou uniformu s kulometem. Myslím, že nejvíc si to užili kluci z Ruska, našli tam totiž ruské noviny a spoustu nápisů v jejich jazyce," usmívá se blokař Martin Klapal.

Brněnští volejbalisté utužili partu na boj o finále také v protiatomovém krytu

Ostatní sporty
Ilustrační foto.
Bystřice pod Hostýnem – Čtveřice záložníků opustila přes zimu fotbalovou Bystřici pod Hostýnem. Jedenáctý celek krajského přeboru nemůže už počítat se službami Sadila, Habance, Dluhoše a Šindelka. „Nechtěli jsme nikoho ztratit a s žádným odchodem jsme nesouhlasili, ale nezáleží to na nás," uvedl smířeně předseda Roman Ondroušek.

Bystřice shání náhradu za čtyři fotbalisty

Fotbal
František Rón
Čtvrt století se pohyboval na basketbalových palubovkách jako trenér. Před touto sezonou řekl: Stačilo! Pětapadesátiletý František Rón, který úspěšně vedl Opavu a nechyběl ani na oslavě sedmdesátin opavského basketbalu, však u milovaného sportu, který ho tak dlouho provází životem, zůstává.

Trenér František Rón pracuje na Slovensku

Ostatní sporty
Michal Hrazdira z Volejbalu Brno.
Brno – Skončili sice poslední, ale dokázali si, že můžou hrát odvážnou partii s kterýmkoli celkem z nejvyšší soutěže. Volejbalisté druholigové brněnské Tesly obsadili v domácím novoročním turnaji čtvrté místo, extraligovému Zlínu a slovenskému Komárnu však vzali set. „Hodně záleží, v jakých sestavách týmy nastoupily. Třeba trenéra Zlína jsme po prvním vyhraném setu přinutili vrátit na palubovku nejlepší hráče," povídá kouč Tesly Marek Knoflíček.

Volejbalová Tesla vzala sety dvěma favoritům

Ostatní sporty
Volejbalisté Fatry Zlín. Ilustrační foto.
Zlín – Úspěšně zahájili nový rok extraligoví volejbalisté Zlína. Včera v konkurenci tří soupeřů ovládli turnaj v Brně, když vyhráli všechny duely. „Byla to spíš taková povánoční soutěž, ale první místo nám způsobilo potěšení," líčil s úsměvem hrající asistent a libero Fatry Přemysl Obdržálek.

Volejbalisté Zlína ovládli Novoroční turnaj v Brně

Ostatní sporty
Ilustrační foto.
Možnost cestovat zdarma ve státem dotovaných vlacích na Slovensku zaujala tisícovky obyvatel Česka. Češi jsou zároveň nejpočetnější skupinou cizinců, kteří se do slovenského systému bezplatného cestování vlakem zaregistrovali. Vyplývá to z údajů, které poskytl státní železniční dopravce Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).

Cestování ve vlacích zdarma na Slovensku zaujalo tisícovky Čechů

Cestujeme
Ilustrační foto.
Kroměřížsko – Nakoupit si pár desítek metrů od domu čerstvé pečivo, zeleninu a další potraviny? Pro obyvatele menších obcí na Kroměřížsku čím dál větší problém. Počet prodejen smíšeného zboží a potravin totiž v regionu v posledních pěti letech znatelně klesá: mnozí drobní živnostníci se momentálně potýkají s existenčními problémy a některé provozovny musely zavřít, případně je nahradily pobočky větších řetězců.

Malé obchody v obcích bojují i na Kroměřížsku o přežití

Kroměřížsko
Ilustrační foto.
Blansko, Bouloc – Sedm let. Tak dlouho fungovala partnerská spolupráce mezi jihofrancouzským Boulocem a Blanskem. Zástupci obou měst zasadili v zemi galského kohouta lípu přátelství. Pravidelně se například konaly družební turnaje v basketbale. Jednu z boulockých ulic navíc tamní pojmenovali Blansko. Ale už je to minulost.

Blansko přišlo o partnera. Jihofrancouzský Bouloc ukončil spolupráci

Blanensko
Padesáté výročí partnerství Blanska a italského Scandiana připomíná nový strom na náměstí Svobody.
Blansko – Od čtvrtečního dopoledne na blanenském náměstí Svobody připomíná padesáté výročí partnerství Blanska a italského Scandiana nový stromek. Zasadili ho společně starostové obou měst Alessio Mammi a Ivo Polák jako symbol pevného přátelství. „Ať je přátelství pevné jako kořeny stromů, ať vzájemná spolupráce roste a mohutní společně s mladou lípou," zaznělo v projevech starostů, ale i italské velvyslankyně Vandy Spataro. Aktu se vedle italské delegace zúčastnili i zástupci partnerských měst slovenského Komárna a polské Legnice. Odpoledne vzájemné setkání pokračovalo v muzeu konferencí Na cestě do Evropy – 50 let společně.
15 fotografií

OBRAZEM: V Blansku zasadili strom jako symbol 50 let přátelství se Scandianem

Blanensko
Ilustrační foto
Kroměřížsko – Blíží se topná sezona a některé obce opět potrápí lidé, kteří si přitápí vším, co jim přijde pod ruku, a obtěžují tím ostatní. Ve snaze ušetřit totiž mnohdy do svých kotlů hážou plasty, hadry, gumy a různé odpadky, prostě všechno, co hoří.

Lidé na Kroměřížsku stále topí třeba odpadky

Kroměřížsko
Ilustrační foto.
Brno – Jeho přání se plní. Na pátém ročníku memoriálu volejbalové legendy Karla Lázničky se v sobotu od devíti hodin dopoledne ve Šlapanicích střetnou celky z Brna, Prahy a Bratislavy. „V jeho době patřila tato družstva k domácí elitě a přál si, aby k jejich duelům docházelo stále dál. Jsme rádi, že se nám podařilo zajistit účast Komárna, dřív nám tým z Bratislavy scházel," přivítal účast vítěze Slovenského poháru předseda šlapanického Sokola Zdeněk Kadlc.

Šlapanický Memoriál Karla Lázničky splní sen zesnulé legendy

Ostatní sporty
Cyklovýlet
Opatovice – Stalo se již zvykem, že v červenci se vydávají staří páni Sokola Opatovice na cyklistický výlet. Letos se naskytla nová varianta, která hodně rozšířila možnosti cyklistiky nejen pro nás, ale i pro všechny vyznavače cyklistiky v okolí. Tou se stal cyklobus Sokola Ústí. Čtyřicet vyznavačů cyklistiky obsadilo celý cyklobus a nechalo se vyvést na Bumbálku.

Fotbalisté staří páni vyrazili na cyklovýlet

Ostatní sporty
Rychlostní kanoisté Spartaku na Trenčianské regatě
Trenčín, Přerov – Podruhé během dvou týdnů si přerovští rychlostní kanoisté odskočili zazávodit na Slovensko. Při 58. ročníku Trenčianské regaty o víkendu brázdili stejně jako při své minulé návštěvě vody mocného Váhu, tentokrát však nikoliv u soutoku s Dunajem, ale v půli jeho dlouhé cesty od pramene. Znovu se jim dařilo, kajakář Vojtěch Macháček a kanoista Martin Večerka si dovezli zlaté medaile.
7 fotografií

Kajakář Macháček a kanoista Večerka přivezli z Trenčína zlaté

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Komárno, Přerov – Ke spanilé jízdě na jih Slovenska se o víkendu vydali přerovští rychlostní kanoisté. U maďarských hranic se na Váhu utkali o cenné kovy v konkurenci 22 klubů ze Slovenska, Čech, Maďarska a Slovinska při 57. ročníku Velké ceny Komárna. Zářili jak mezi nejmladšími, tak mezi veterány.

Kanoisté Spartaku přivezli medaile ze Slovenska

Ostatní sporty
Rychlostní kanoisté Spartaku Přerov
Kojetín, Přerov – Mezi jednotlivé díly Českého poháru v rychlostní kanoistice se o víkendu 30. a 31. května vklínily na první pohled regionální závody v Kojetíně. Na letošním Moravském poháru a současně třetím pokračování Velkomoravské ligy se však kromě všech moravských klubů sešly i oddíly ze slovenského Trenčína, Moravan nad Váhom, Nováků a Komárna a z polského Slasku, které znatelně zvýšili konkurenci. Přerovanům se ale zadařilo skvěle.

Kanoisté Spartaku sbírali triumfy na Moravském poháru v Kojetíně

Ostatní sporty
Fanoušci PSG Zlín.
Zlín – Naděje umírá poslední. Už v pondělí si zlínští berani podle mnohých fanoušků mohou vylepšit skóre, a napravit tak to, že nedělní utkání mezi nimi a brněnskou Kometou skončilo pro fanoušky PSG Zlín zklamáním. Přesto věří, že z čtvrtfinálového boje play off vyjdou, stejně jako vloni, žlutomodří finálově. „Samozřejmě vyhrajeme, mistrovský titul opět obhájíme," doufala před nedělním utkáním Barbora Šnáblová, která Zlínu fandí už deset let.

Fanoušci: Věříme, že Zlín nakonec vyhraje

Hokej
Úspěšní zápasnicí Tiché. Zleva: Jan Mičulek, Jakub Konvička, Ondřej Trinkewitz a Václav Petr.
Tichá – Své první vystoupení v novém roce mají úspěšně za sebou. Členové oddílu zápasu TJ Sokol Tichá se představili na otevřeném Mistrovství jihomoravské oblasti pro přípravku, mladší, starší žáky a žákyně ve volném stylu, které pořádal Těžkoatletický klub Hellas Brno.

Tichavský zápasník Petr vybojoval titul přeborníka

Ostatní sporty
Manželé Třeťákovi oslavili kamennou svatbu, 65 let společného života.
Valašské Meziříčí - Takzvanou kamennou svatbu ve středu oslavili Alenka a Rudolf Třeťákovi z Valašského Meziříčí. Své „ano" si Třeťákovi řekli před pětašedesáti lety 21. ledna 1950 v rodné Ostravě. Deset dnů nato pan Rudolf narukoval na vojnu k ženistům do slovenského Komárna.

Manželé Třeťákovi oslavili kamennou svatbu

Valašsko
Ilustrační foto
Bratislava - Český soukromý železniční dopravce RegioJet oznámil, že v první den provozu svých expresních souprav na lince mezi Bratislavou a Košicemi uspěl v konkurenci vlaků vyšší kategorie InterCity (IC) slovenského státního dopravce ZSSK. Na rozdíl od IC vlaků ZSSK byla kapacita spojů RegioJetu v dopravní špičce vyprodána, sdělil RegioJet s odvoláním na vlastní údaje a na informace z rezervačního systému ZSSK.

RegioJet na nové lince na Slovensku prý uspěl proti státnímu dopravci

Ekonomika
ÚSPĚŠNÉ PLAVKYNĚ SPK LIBEREC. Krejzarová, Matošková a Burešová, medailistky z Litoměřic.
Liberec - Plavci Sportovního plaveckého klubu Liberec mají za sebou vydařený začátek nové sezony. Po kvalitním letním soustředění, které proběhlo ve slovenských Patincích u Komárna, a následné nezbytné dřině na začátku školního roku, se konečně rozjela nová závodní sezona.

Plavci SPK Liberec vstoupili do nové závodní sezony

Ostatní sporty
Ilustrační foto.
Kroměřížsko – Silničáři během začátku podzimu dokončili na Kroměřížsku několik staveb. Řidiči tak mohou bez semaforů a objíždění užívat hned několik opravených úseků. Investice dosahují hodnoty zhruba 61 milionů korun. Všechny mají přislíbenou dotaci ve výši asi osmdesát procent uznatelných nákladů.

Řidiči jezdí v regionu po nových silnicích

Kroměřížsko
Ilustrační foto
Kroměříž – Až o polovinu nižší bude letošní úroda švestek na Kroměřížsku. Pálenice tak letos počítají s kratším provozem, lidé zase s menším množstvím slivovice a domácí buchty s povidly se také prodraží, úroda je totiž špatná od Bystřicka až po Koryčansko.

Trnek se v regionu letos urodilo málo

Kroměřížsko
Ilustrační foto
Kroměřížsko – S koncem prázdnin pomalu spějí do finále s opravami i silničáři na Kroměřížsku. Ještě v těchto dnech však řidiči musejí v regionu počítat hned s pěti uzavírkami: ve Zdounkách, v úsecích Osíčko – Komárno a Koryčany – Jestřabice, a také v Cetechovicích a Pačlavicích.

Opravy silnic se chýlí ke konci, pět uzavírek ale trvá

Kroměřížsko