ŠTÍTEK: Komárno

Prostějovští Orli. Ilustrační foto
Prostějov – S blížícím se podzimem se rozjíždí i basketbalová příprava. Prostějovští Orli budou letos obhajovat titul vicemistrů a na náročnou sezonu se už tři týdny připravují. Posílený tým má za sebou i soustředění a v pátek se poprvé ukáže na domácí palubovce v zápase s Prievidzou.

Orli se připravují na obhajobu loňského stříbra

Ostatní sporty
Ilustrační foto.
Kroměřížsko – Zborovice B v minulé sezoně ovládly III. třídu skupiny B, ale vzhledem k účasti A týmu v okresním přeboru nemohly postoupit. Hned v prvním kole potvrdili fotbalisté nastupující za rezervu Zborovic, že budou opět patřit mezi favority. V Dřínově vyhráli 14:1.

Čtrnáct gólů nastřílela v úvodním kole rezerva Zborovic

Fotbal
Daniel Štumpf
Zlín /ROZHOVOR/ – Chce prorazit do seniorského hokeje i nabitého kádru úřadujících vicemistrů extraligy ze Zlína. Slovenský hokejový útočník Daniel Štumpf se zkušenostmi s ruským i finským hokejem má měsíc na to, aby přesvědčil trenéry. Jedno je jisté. Musí uchvátit a být lepší než domácí hokejisté.

Štumpf si na zkoušce věří. Jinak bych do Zlína ani nejezdil, tvrdí

Hokej
Ilustrační foto.
Mrlínek – Mužstvo Domaželic zvítězilo ve 42. ročníku mezinárodního fotbalového turnaje O pohár zemské osy v Mrlínku. Celek z Přerovska porazil ve finále slovenský kolektiv z Horné Poruby. Třetí skončil Mrlínek, čtvrté místo obsadil Loukov, pátou příčku bral tým Komárna-Osíčka a šestá pozice zbyla na Ratiboř.

Pohár zemské osy zaslouženě putoval do Domaželic

Fotbal
Ilustrační foto
Kroměřížsko - Na jaře si nad obsypanými třešňovými stromy mnuli majitelé ruce, moc si jich ale neužili. Sotva totiž plody dozrály, stihly kvůli deštivému červnovému počasí shnít přímo na větvích. Třešňovice se tak letos vypálí málo: zato pravé slivovice bude na Kroměřížsku asi dostatek.

Švestky trhají rekordy

Kroměřížsko
Ilustrační foto.
Třebíčsko - Do obilných lánů se zakously první kombajny. Začaly žitem a ozimým ječmenem. Oproti loňské špatné úrodě očekávají mnozí zemědělci nadprůměrné výnosy. Počasí v průběhu sezony hodnotí dobře. Nemalé škody ale napáchaly choroby a prudké červnové deště.

Na pole na Třebíčsku vyjely první kombajny

Třebíčsko
Alžběta Tóthová
Zlín – Vedení zlínských interligových házenkářek to s návratem zpět na výsluní myslí zcela vážně. Potvrzuje to nejen nedávné nečekané angažování bývalého kouče slovenského národního družstva Petera Sabadky, ale i nákup dalších dvou zvučných posil.

Házenkářky Zlína získaly dvě reprezentantky

Ostatní sporty
Fotbalisté Ludslavic (v modrém). Ilustrační foto
Kroměřížsko – Až poslední kolo III. třídy skupiny A rozhodlo o postupujícím. Fotbalisté Ludslavic doma zvládli zápas s Rymicemi a zajistili si účast v okresním přeboru pro příští ročník. Druhé Komárno remizovalo v Hlinsku pod Hostýnem.

Ludslavice po sedmi letech vyhrály III. třídu

Fotbal
Letecký pohled na Přístavní most v Bratislavě a zaplavenou část přístavu.
Bratislava – Hlavní povodňová vlna pomalu opouští Slovensko. Podle dnešních informací slovenského tisku Dunaj kulminoval v sobotu večer v Komárně na výšce 8,89 metru a dnes ráno dosáhl maxima ve Štúrovu. Přestože řeka způsobila v okolí obou měst škody, obavy z katastrofických záplav se nenaplnily.

Slovensko opouští velká voda, další povodně ale přijít mohou

Svět
Ilustrační foto
Bratislava - Povodňová vlna na Dunaji se přesunula na jih Slovenska. Řeka na zhruba polovině svého slovenského úseku už kulminovala, hladina vody ale zůstává vysoká. Vodní živel rozsáhlejší škody na Slovensku dosud nezpůsobil. Naopak v Maďarsku úřady preventivně evakuovaly obyvatele obce Győrújfalu na severu země.

Povodně na Slovensku slábnou, ale v Maďarsku museli evakuovat obec

Svět
Kroměříž III. třída: Kvasice B - Kroměříž B
Kroměřížsko – Ve 26. kole III. třídy skupiny A překvapivě porazily Rymice na svém hřišti Rajnochovice bojující o postup do okresního přeboru. Nečekala se ani domácí ztráta Holešova B s Míškovicemi. Ve skupině B nedošlo k žádnému překvapení.
15 fotografií

O překvapení víkendu se postaraly Rymice

Fotbal
Potápěči u výletní lodě Bulgarija, která se potopila na řece Volze v centrálním Rusku.
Moskva - Jako „opilá sebranka" se podle očité svědkyně chovala posádka ruské výletní lodi Bulgarija, která se před dvěma lety potopila na Volze. Nejhorší neštěstí na ruských tocích od poloviny 80. let tehdy nepřežilo 122 osob. Pozůstalí po obětech neštěstí teď svědčí u soudu v Kazani.

Posádka potopené ruské lodi Bulgarija byla opilá sebranka

Svět
Rallysprint Kopná. Ilustrační foto
Komárno – Automobilová dvojice Adam Kobliha a Petr Chodura jun. s vozem Citröen C2 R2 Max opanovala třídu 6 ve 21. ročníku MIT Metal Rallysprint Kopná 2013 a vyhoupla se do čela průběžného pořadí.

Adam Kobliha je po Kopné v čele

Ostatní sporty
FOTBAL - ilustrační foto.
Kroměřížsko – Ve 23. kole III. třídy skupině A se hrál šlágr v Rajnochovicích, kde třetí domácí hostili čtvrtý Chvalčov. Rajnochovice zápas zvládly a zásluhou Topiče, který vstřelil všech pět branek svého týmu, zvítězily 5:1. Deštivé počasí ovlivnilo program v obou skupinách.

Kanonýr skupiny A Topič se trefil pětkrát

Fotbal
Ilustrační foto.
Kroměřížsko – Devatenácté kolo fotbalových III. tříd OFS Kroměříž příliš překvapení nepřineslo. Za zmínku stojí snad jen výhra Kvasic B v Ratajích. Ludslavice, které vedou skupinu A, nehrály. Jejich zápas v Mysločovicích byl odložen.

Rezerva Skaštic odstoupila ze soutěže

Fotbal
Třiapadesát umělců z Blanska a okolí vystaví koncem dubna svá díla v Podunajském muzeu v Komárně.
Blansko, Komárno – Obrazy, dřevořezby, umělecká litina, fotografie, keramika. Ale také sochy, kraslice, vizovické pečivo nebo výrobky ze slámy a šustí. To vše z dílen umělců z Blanska a okolí. Výstava jejich děl a výrobků zaplní na konci dubna při oslavách Komárňanských dní hned tři místnosti Podunajského muzea v Komárně.
10 fotografií

Umělci z Blanska zaplní muzeum ve slovenském Komárnu

Volný čas
Josef Pospíšil.
Brno /ZBROJOVÁK STOLETÍ/ - Devět let hrával Josef Pospíšil stabilně ve středu zbrojovácké obrany a nějaký čas dokonce nosil i kapitánskou pásku. Jenže právě v mistrovské sezoně ze základní sestavy vypadl. Vedle Václavíčka totiž začal nastupovat reprezentant Karel Dvořák, který přišel z pražské Dukly, a na Pospíšila zbylo jen místo na lavičce. „Nebylo to tak hrozné. Karel pořád marodil se zádama, na jaře měl nějaké zdravotní potíže i Rosťa, takže jsem toho odkopal celkem hodně," nestěžuje si.

Pospíšil vyrostl vedle legendárního Popluhára

Fotbal
Ilustrační fotografie.
Komárno /VIDEO/ - Obyvatelé místního domova důchodců natočili velmi úspěšné video ve stylu Harlem Shake. Za týden jej na kanálu Youtube zhlédlo více než 90 tisíc lidí. Autory myšlenky byli Jozef Múcska a Ivan Horský, kteří chtěli ukázat, že i senioři se dovedou bavit.

Důchodci z Komárna připravili šou, tančili ve stylu Harlem Shake

Svět
Zasněžená silnice, ilustrační snímek.
Zlín – Ve Zlínském kraji opět sněží, řidiči musí být opatrní, dohlednost je kvůli srážkám snížená. Na některých místech mohou silnice namrzat. Silničáři varují před náledím mezi Vizovicemi a Loučkou na Zlínsku, tradičně na kopci Petrůvka u Luhačovic či u Komárna na Kroměřížsku.

Ve Zlínském kraji opět sněží, silnice místy namrzají

Zlínsko
Ledovka. Ilustrační foto.
Zlín – Řidiči ve Zlínském kraji si dnes na některých místech musejí dávat pozor na námrazu. Podle silničářů se tvoří například na několika místech v buchlovských kopcích na hlavním tahu na Brno, v kopci Petrůvka směrem na Slavičín, na Syrákově na pomezí zlínského a vsetínského okresu nebo u obce Komárno na Kroměřížsku.

Silnice ve Zlínském kraji na některých místech namrzají

Zlínsko
Ilustrační foto
Istanbul – U tureckých břehů Černého moře se dnes za bouře potopila nákladní loď s dvanáctičlennou posádkou. Čtyři námořníky se podle agentury AP podařilo zachránit, jeden byl nalezen mrtvý a ostatní se pohřešují. V oblasti podle místních úřadů hrozí potopení dalšího nákladního plavidla.

U Turecka se potopila nákladní loď s dvanáctičlennou posádkou

Svět
Ilustrační foto.
Kroměřížsko – V posledním podzimním kompletním kole fotbalových III. tříd favorité nezaváhali. Ve skupině A Ludslavice zvítězily nad rezervou Holešova. Plný bodový zisk si doma připsaly i Rajnochovice a Komárno.

Ludslavice a Zborovice B přezimují na čele

Fotbal
Pravčice (v bílém). Ilustrační foto
Kroměřížsko – Ve třináctém kole fotbalové III. třídy skupiny B zaskočili hráči Pravčic favorizovaný Chvalčov. Svého soupeře obrali o body poprvé z posledních sedmi vzájemných zápasů. Třikrát se zrodily vysoké výhry. Ludslavice podeváté v řadě porazily Hlinsko p. H. Tentokrát vysoko 10:0.

O velké překvapení se postaraly Pravčice

Fotbal
FOTBAL - ilustrační foto.
Kroměřížsko – Polovina zápasů ve fotbalových III. třídách se vinou nezpůsobilých terénů neodehrála. Tři nejlepší týmy ve skupině B nasázely svým soupeřům dohromady šestadvacet branek. Vedoucí tým skupiny A Ludslavice zdolaly Tučapy a zvýšily svůj náskok.

Déšť výrazně ovlivnil program

Fotbal
Ilustrační foto.
Komárno – Těžkým zraněním skončila v sobotu ráno jízda pětadvacetiletého řidiče čtyřkolky u Komárna. Mladý muž s terénní motorovou čtyřkolkou nezvládl na mokré vozovce průjezd levotočivou zatáčkou.

Čtyřkolku řidič nezvládl, skončil v nemocnici

Nehody
KOPANÁ - ilustrační foto.
Kroměřížsko – Vedoucí tým III. třídy, sk. B Zborovice B vyhrál ve Skašticích 3:2 a ve dvanáctém zápase zaznamenal dvanácté vítězství. Kroměříž B rozdrtila Kvasice B 8:0 a po jedenadvacáté v řadě nenašla doma přemožitele. Radosti z vítězství na hřišti soupeře se konečně dočkali fotbalisté Hlinska pod Hostýnem. Po sedmnácti neúspěšných pokusech si odvezli všechny body z Pravčic.

Rezerva Zborovic je stále bez ztráty bodu

Fotbal
Rezerva Žalkovic (v modrém) doma nečekaně obrala o dva body Komárno.
Kroměřížsko – Po desátém kole fotbalové III. třídy, skupiny A je situace na čele tabulky neskutečně vyrovnaná. První Rajnochovice a šesté Míškovice dělí jenom dva body. Ve skupině B válcují své soupeře rezervní týmy Zborovic a Hanácké Slavie.

Komárno poprvé v historii zdolalo Rajnochovice

Fotbal
Ilustrační foto
Lucemburk – Slovensko mělo před třemi roky právo odepřít maďarskému prezidentovi Lászlu Sólyomovi vstup na své území. Rozhodl o tom dnes Soudní dvůr EU. Současně v plném rozsahu zamítl žalobu Maďarska, které krok slovenské strany kritizovalo a obrátilo se kvůli němu i na evropskou justici.

Soud: Slovensko mohlo odepřít maďarskému prezidentovi vstup

Svět
Vlajky partnerských měst Komárna.
Blansko /PARTNERSKÁ MĚSTA/ – Blanenští žáci jezdí do Rakouska, sportovci ze slovenského Komárna přijíždějí do Blanska závodit, Italové a Francouzi dorazí na Vítání svatého Martina. Obyvatelé Blanska mají díky partnerství spoustu možností, jak udržovat vztahy s lidmi ze zahraničí.
17 fotografií

Blansko má pět partnerských měst. Stačí to

Blanensko
Holešov B (v pruhovaném) doma porazil Zahnašovice 2:0.
Kroměřížsko – Ve skupině A III. třídy zvítězilo Komárno doma nad Rymicemi a prodloužili svou neporazitelnost na svém trávníku už na třináct utkání v řadě.Ve skupině B se nadále daří rezervě Zborovic, která porazila Lubnou B a už dvanáct zápasů nenašla přemožitele.

Komárno je doma suverénní

Fotbal