ŠTÍTEK: koncert

Z koncertu kapely Krucipüsk. Na snímku zpěvák Tomáš Hajíček.
/FOTO, VIDEO/ Jedna nepříjemná zpráva za druhou se valí na fanoušky kapely Krucipüsk. V sobotu 13. dubna museli z důvodu onemocnění několika členů skupiny oželet koncert v sokolovně v Křeseticích a o dva dny později se dozvěděli, že zpěvák Tomáš Hajíček měl jako motocyklista vážnou dopravní nehodu na Mělnicku a po převozu do jedné z pražských nemocnic musel podstoupit několikahodinovou operaci.
7 fotografií

Krucipüsk neprožívá šťastné období. Musel zrušit koncerty, i ten v Křeseticích

Volný čas
Velikonoční jarmark ve Volduchách.
V rokycanské knihovně se rozjel swap pokojovek, láká přednáška. Muzeum Dr. Bohuslava Horáka připravilo novou výstavu, Ve Zbiroze pořádají v sobotu Jarní trhy. Ve Volduchách se můžete těšit na koncert nejznámějšího českého elektrického smyčcového tria Inflagranti a v Lihohlavech máte šanci navštívit komentovanou prohlídku Kaple Navštívení Panny Marie na Vršíčku. 

Kam od čtvrtku do neděle? Trhy ve Zbiroze, prohlídka kaple, vernisáž i koncert

Volný čas
Z koncertu kapely Alband ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Jaroslav Albert Kronek, legenda devadesátých let československé rockové scény, frontman a zakladatel brněnské skupiny Kern, navštívil v sobotu 13. dubna Městský společenský dům v Kolíně. Společně s ostatními členy kapely Alband rozjeli koncert jako za starých časů. Vlastní novodobé pecky okořenili nejznámějšími hity.
73 fotografií

Legendy nestárnou. Pánové v letech rozjeli v Kolíně koncert jako za starých časů

Čtenář reportér
Walter Trout
Američan Walter Trout patří už přes čtyřicet let k nejlepším světovým bluesrockovým kytaristům a zpěvákům. Na kontě má více než třicítku sólových alb, za která byl odměněn řadou prestižních cen. Ale jeho nejlepší vizitkou jsou léta strávená v legendárních kapelách Canned Heat a Bluesbreakers Johna Mayalla. V březnu vydal novou desku Broken a 23. dubna vystoupí se vší parádou v pražském prostoru Archa+.
7 fotografií

Walter Trout: Blues se dá hrát, i když máš fajn život

Hudba
Ohňostroj, ilustrační snímek.
S hezkým počasím také začíná sezóna venkovních akcí. A ty se dost často konají po setmění. Účastníci festivalů, posluchači koncertů a účastníci všemožných dalších akcí se většinou dobře baví, někteří se ale chtějí vyspat. Zastupitelstvo Hradce Králové na svém zasedání 26. března schválilo vyhlášku, která určuje výjimky z dodržování nočního klidu. Podívejte se, ve které dny a v jakých městkých částech se vám v krajském městě bude hůře spát.
22 fotografií

Město zveřejnilo vyhlášku k nočnímu klidu. Víme, kdy se v Hradci nevyspíte

Hradecko
Festival je přehlídkou vynikajících interpretů v oblasti vážné hudby, a to jak z řad profesionálů, tak amatérů.
Včerejší zahajovací koncert XXVI. ročníku Festivalu Bennewitz představil patrona festivalu Jaroslava Svěceného ve znamení zpěvu, strun a slov. Mluveným slovem návštěvníky kulturního centra provázela televizní a divadelní herečka s kořeny v našem regionu Zdeňka Žádníková. Postupně zazněly slavné árie a instrumentální i verbální koncerty od Bacha, Vivaldiho, Händela, Mozarta a Belliniho.
12 fotografií

FOTO: Jaroslav Svěcený zahájil v České Třebové Festival Bennewitz

Orlicko
Vymetání výfuků mšenského veteran klubu.
/FOTO, VIDEO/ Nadcházející víkend slibuje opět letní počasí, a tak je skvělé, že se na Mělnicku i v dalších koutech středních Čech konají také četné akce pod širým nebem. Od trhů a jarmarků přes pochody až ke koncertům. I nabídka pod střechou je bohatá, vyrazit můžete třeba na festival romské muziky, burzu elpíček a cédéček nebo na taneční zábavy. 
39 fotografií

Kam o víkendu: na zahájení veteránské sezony, bál i festival romské muziky

Mělnicko
Koncert kapely Mňága a Žďorp v ostravském klubu Garage, archivní foto.
Jak si užít nastávající víkend? Na Frýdeckomístecku si můžete zajít na farmářské trhy do Třince nebo si zajet do Bystřice, kde proběhne festival cestovatelských a dobrodružných filmů. A jestli přemýšlíte, co podniknout dál, tak volné dny můžete strávit i ve společnosti dobré hudby. Koncertů je dost. Bohatý program proběhne i na dalších místech regionu. Více v tipech Deníku.
37 fotografií

Tipy na víkend: plno koncertů, v Bystřici cestovatelské filmy, v Třinci trhy

Volný čas
Z koncertu Báry Basikové a kapely Blue Cimbal ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Dva bubeníci, basový kytarista, cimbalista a zpěvačka. Tak vypadal ve středu 10. dubna netradiční koncert ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně. Oním hráčem na cimbál byl Roman Veverka, který svým projektem Blue Cimbal tento nástroj proslavil, a zpěvačkou nikdo menší než rockerka Bára Basiková, která v úvodu večera neskrývala své zklamání ze zaplněného sálu.
71 fotografií

Roman Veverka s Bárou Basikovou vystoupili v Kolíně s cimbálem. Na kroje nedošlo

Volný čas
Ve Starém Plzenci se uskuteční druhý Železniční víkend
Nadcházející víkend přinese na Plzeňsku Železniční víkend ve Starém Plzenci, do OC Plaza zamíří milovníci stavebni Lego a Duplo, v Papírně pak bude možné poznat něco z arabské kultury a kuchyně. V plzni zahrají Visací zámek a Monkey Business, v neděli pak akce Tuta krásná kultura podpoří handikapované děti.

Tipy na víkend: Železniční víkend, Kostičkománie a arabská kultura

Volný čas
Komentovaná prohlídka výstavy Oko za oko, zub za zub! se koná v sobotu 13. dubna od 14 h na Hluboké v Alšově jihočeské galerii.
Kulturní nabídka na další dny je pestrá. Seniorské taneční večery pořádají v Borku, festival Porta a muzikantské Večery S se konají v budějovickém Divadle U Kapličky a u Lavičky Václava Havla v areálu Jihočeské univerzity představí knihu rozhovorů s jihočeskými vědci. V Alšovce chystají komentovanou prohlídku a v Nových Hradech výlety i koncerty. V Budějovicích pak můžete zajít i na debatu o EU.

Senioři zvou k tanci, Porta a Večery S do divadla a univerzita na novou knihu

Českobudějovicko
Hosty Jihočeské Porty bude Jan Nedvěd mladší.
Několik novinek přinese hudební přehlídka Jihočeská Porta 13. dubna v budějovickém Divadle U Kapličky. Jde o soutěžní festival zaměřený na mladé muzikanty, kapely i písničkáře hrající folk, country a příbuzné žánry. Kapelám a muzikantům nabídne rekordní počet odměn jako recitály na spřátelených festivalech nebo natáčení ve studiu. Formát poroty bude podobný soutěžím StarDance či SuperStar. Jako host zahraje Jan Nedvěd mladší a jeden z letošních vítězů bude mít recitál.

Jihočeská Porta nabízí rekordní počet odměn. Ozdobí ji Jan Nedvěd mladší

Českobudějovicko