ŠTÍTEK: koncert

Vimperská parkbouda.
Nemáte prázdninové plány pro příští dny a prodloužený víkend? Podívejte se do přehledu akcí, které pro vás připravili redaktoři Prachatického deníku a inspirujte se. Volno můžete strávit cvičením, divadlem nebo procházkou po městě. O prodlouženém víkendu připravili Husinečtí koncerty a Stachy chystají pouť. Tak si vyberte, kam se podíváte v týdnu od 3. do 10. července!

Tipy pro příští dny: HusFest, divadlo nebo Osecký dřevo

Volný čas
Ewa Farna
Blížící se dvojice koncertů britské hvězdy Eda Sheerana v Hradci Králové láká nejen na hlavní hvězdu, ale i bohatý program, který bude Sheeranovým koncertům předcházet. V úterý oznámili organizátoři další novinku. Jako předskokan se na velkolepém pódiu v Parku 360 představí populární zpěvačka Ewa Farna. Potvrdila to pořádající agentura Ameba Productions v tiskové zprávě.

Ewa Farna bude předskokanem na koncertech Eda Sheerana v Hradci Králové

Volný čas
Hudební léto na zahradě restaurantu Dačický odstartovala Zimnice
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Tradiční seriál koncertů pořádaných kutnohorským spolkem Kultura do města na zahradě restaurantu Dačický začal v pátek 28. června. O úvodní koncert se postarala Kateřina Göttlichová, spoluzakladatelka cenami Anděl ověnčených BraAgas, které si mnozí jistě dobře pamatují z vystoupení na Stříbření. U Dačického představila svůj sólový projekt Zimnice.
26 fotografií

Hudební léto na zahradě kutnohorského restaurantu Dačický odstartovala Zimnice

Volný čas
Četnická stanice Lobkovice pořádá další den otevřených dveří.
/FOTO, VIDEO/ Poslední červnový víkend nabízí na Mělnicku opět spoustu akcí. Vydat se můžete za folkem i jazzem, na promítání pod širým nebem, do časů první republiky prostřednictvím četnické stanice nebo na náměstí nejhezčího městečka na Kokořínsku na koncerty, trh i jízdy na kolotoči. U sousedů ve středních Čechách se koná třeba čtyřiadvacetihodinový závod fichtlů, koncert Krausberry, festival s punkovými E!E a dalšími kapelami, jízdu veteránů nebo svatojánskou noc ve skanzenu. 
17 fotografií

Kam o víkendu: na Mělnicku do letňáku, mezi četníky nebo na čaje v retro stylu

Volný čas
Ed Sheeran potěší své fanoušky v Hradci Králové.
Dva obří koncerty britské hvězdy Eda Sheerana, které se v Parku 360 na hradeckém letišti uskuteční 27. a 28. července, budou velkou zátěží pro dopravu po městě. Magistrát proto společně s dalšími subjekty finalizuje strategii, která by měla tyto dva náročné dny pomoci zvládnout a dopravu zkrotit. Zahrnuje mimo jiné desítky příjezdových i odjezdových koridorů, speciální vlaky z Prahy, Brna a Ostravy, zvláštní linky autobusů hromadné dopravy, sofistikovaná digitální navigace pro návštěvníky či pohotovostní operační dopravní tým. 

Město se chystá na zvýšenou dopravní zátěž spojenou s koncertem Eda Sheerana

Hradecko
49. ročník plavby kuriózních plavidel ve Vyšším Brodě.
Už jen pár dnů zbývá do startu jubilejního padesátého ročníku Plavby kuriózních plavidel ve Vyšším Brodě. Pořadatelé připravili na sobotu bohatý program pro celou rodinu, až do půlnoci jsou naplánované koncerty, dílničky a soutěže pro děti. Hlásit se stále mohou i posádky, a to i ty, které by se pro účast rozhodly doslova na poslední chvíli, jelikož se mohou přihlásit i na místě.
78 fotografií

Už v sobotu. V Brodě jsou jubilejní plavidla, program s koncerty bude do noci

Českokrumlovsko
Májovák.
Městský dům kultury Karviná podobně jako v minulých letech využívá příležitosti letních prázdnin k tomu, aby svůj program „vyvedl“ ven ze sálů kulturních domů a nabídl jej kolemjdoucím, přihlížejícím či relaxujícím spoluobčanům zdarma, venku, v ulicích města, pod širým nebem a čistě ke zpestření letních podvečerů ve městě.

Karvinské kulturní léto 2024. Jaký bude program

Karvinsko
S myšlenkou na nezvyklý koncert přišel Martin Németh.
/VIDEO/ Hodně nezvyklý benefiční koncert nazvaný Ruce, které zpívají, se chystá v budově kina Vesmír v Ostravě. Ve spolupráci s Janáčkovou filharmonií se na pódiu představí děti se sluchovým postižením. Koncertu se zúčastní formou tichého zpívání ve znakové řeči. Doprovodí zpěváka, jehož jméno zatím organizátoři neprozradili. Vyloučeno dokonce není ani to, že interpretů bude více.
9 fotografií

Zpívající ruce. Ostrava se chystá na unikátní koncert sluchově postižených dětí

Ostravsko
Dokumentarista Jiří Vondrák (vlevo) s Bulatem Okudžavou v šatně před koncertem v pražském Divadle komedie (rok 1995).
Letošní sedmdesátník Jiří Vondrák je především skvělý dokumentarista. Natočil filmy s písničkářskými legendami Bulatem Okudžavou, Donovanem, Huguesem Aufrayem, Gilbertem Bécaudem nebo Ianem Andersonem. Stál také za filmovými portréty Jiřího Suchého, Bolka Polívky, Michala Prokopa či skupin Progres 2 a Synkopy 61. Napsal knížky o Frantovi Kocourkovi a Milanu Donutilovi. Teď vydává vzpomínkovou knihu o setkáních se všemi těmito osobnostmi. Nazval ji Můj laskavý objektiv a doprovodil spoustou unikátních snímků.
17 fotografií

Dokumentarista Jiří Vondrák: Režisérem jsem se stal náhodou

Film a televize
Kapela Los Utřinos zahrála na terasách za společenským domem v Kolíně.
/FOTOGALERIE,VIDEO/ Stejně jako před loňským koncertem kapely Schodiště, i tentokrát stálo před pořadateli pátečního koncertu skupiny Los utřinos rozhodnutí, zda vyslyšet varování meteorologů a přesunout jej do vnitřního komorního sálu Městského společenského domu v Kolíně, anebo jej nechat v původně plánovaném krásném prostředí teras za ním.
24 fotografií

Kapela Los Utřinos zahrála na terasách za společenským domem

Volný čas