ŠTÍTEK: koncert

František Zykan (vlevo), majitel společnosti Area Four Industries, byl hostem videopodcastu Byznys kafe.
Obří pódia pro nejslavnější hudebníky z celého světa, ale i pro další významné akce, jako jsou olympijské hry nebo fotbalová mistrovství, mají původ v České republice. Vyrábí je totiž firma Area Four Industries z Roudnice na Labem. Před třiceti lety ji založil František Zykan, který vybudoval svou úspěšnou společnost doslova od nuly. Jak náročné je stavět velká pódia za miliony korun pro Metallicu či Rolling Stones? A jak se z firmy ze severu Čech stala světová jednička ve svém oboru? To a další zajímavosti prozradil František Zykan v pořadu Byznys kafe.

Vyrábí pódia pro hudební hvězdy. Česká firma je světovou jedničkou ve svém oboru

Byznys kafe
Koncert školní kapely ZUŠ Františka Kmocha Vyždímaný Mop.
/FOTO/ Konec školního roku je časem vysvědčení a rekapitulací toho, co se žáci a studenti ve svých třídách naučili. Nejinak je tomu i u těch uměleckých, žáci hudebního oboru Základní umělecké školy Františka Kmocha v Kolíně si už dávno dali dohromady školní kapelu, kterou nazvali Vyždímaný Mop a čas od času veřejně předvedou své hudební pokroky.
41 fotografií

Školní kapela Vyždímaný Mop se před Stap barem předvedla nejen příbuzným

Volný čas
Ed Sheeran
Do Hradce Králové v létě zamíří jedna z největších hudebních hvězd současnosti. Britský zpěvák Ed Sheeran zazpívá v Hradci Králové, a to v sobotu 27. a v neděli 28. července. České dráhy pro hudební fanoušky vypraví hned několik speciálních vlaků – z Prahy, Brna, Olomouce i Ostravy.

Vlakem na hradecký koncert Eda Sheerana

Z okolí
Sakura Akiyama z Japonska s nástrojem Erhu, 14. června 2024, Frýdek-Místek.
/VIDEO, FOTO/ Na festival Sweetsen Fest ve Frýdku-Místku dorazila i hudebnice z dalekého Japonska. Sakura Akiyama předvedla hru na tradiční čínský nástroj niko. Jak se vůbec ocitla na charitativním festivalu a co jí spojuje s frontmanem kapely Mirai? V rozhovoru pro Deník se také dočtete, co umělkyni nejvíce překvapilo ve Frýdku-Místku a v čem se liší hudební výuka japonských dětí ve srovnání s českými.
13 fotografií

Oproti Japoncům Češi na koncertech tančí, říká v rozhovoru hvězda Sweetsen festu

Frýdecko-Místecko
Ilustrační foto
Diakonie ČCE – středisko v Myslibořicích připravila na neděli 16. června 2024 jubilejní XV. Benefiční koncert „Odpoledne s dechovkou“. Je určen pro všechny klienty střediska, jejich rodiny, příznivce střediska a milovníky dobré dechové hudby. Začátek koncertu je v 14.30 hod a uskuteční se v krásném prostředí zámeckém parku. K poslechu zahraje krojovaná dechová hudba „Šarovec“ z Hluku. V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční v prostorách střediska.

Odpoledne s dechovkou: v Myslibořicích zahraje Šarovec

Čtenář reportér
Vlasta Redl.
Dovolenkový a prázdninový čas ve Valašských Kloboukách opět zpestří seriál akcí zarámovaný do Klobuckého kulturního léta. Letošní ročník nabídne více než čtyři desítky zážitků, nové žánry a myslí i na dětské diváky. Na programu jsou koncerty, letní kina, komentované prohlídky památek, akce pro rodiny, hudební festivaly, výstavy i setkání s řemesly a tradicemi.

Klobucké kulturní léto nabídne koncert Vlasty Redla, gastrofestival i kumštování

Volný čas
MInikoncert na Knížecí cestě.
Před pár dny se v Apartmánech Knížecí cesta u Lipna uskutečnil takzvaný improvizovaný Minikoncert. Nápad vznikl v hlavách resort managerky Martiny Ostrýžové a zpěváka a producenta Martina France. Martin oslovil resort Knížecí cestu v rámci spolupráce jiné akce v jižních Čechách, oni souhlasili a věnovali vouchery na víkendové ubytování. První rok si France jel resort obhlédnout a letos právě po domluvě s managerkou Aparthotelu vznikl nápad na již zmíněný koncert.
14 fotografií

Březinová s Francem a Baťkem zazpívali šumavským pocestným na Knížecí cestě

Volný čas
Rock For People 2024, 1. den
Ve středu začal další ročník festivalu Rock For People. Hudební program se rozjel už v brzkých odpoledních hodinách a areál se velmi rychle zaplnil návštěvníky. Kdo nevymetá koncerty, může trávit čas gastro ochutnávkami a nebo si jen užívat příjemného počasí. Headlinerem prvního dne se stali britští elektronici The Prodigy. Podívejte se do bohaté fotogalerie a na videa.
87 fotografií

FOTO, VIDEO: První den na Rock For People patřil hlavně The Prodigy

Hradecko
Notování Zábřehem 2024.
I letos Notování Zábřehem přilákalo na náměstí několik tisíc diváků. Ti si tak 8. června pod taktovkou pořadatele akce Dechového orchestru Zábřeh, měli možnost užít sedmnáct zbrusu nových originálních aranží z českých i zahraničních velkofilmů. Hudba byla doplněná o poutavou filmovou videoprojekci a světelné či pyrotechnické efekty. Sedmý ročník úspěšné akce tak symbolicky přispěl další sedmičkou k oslavám výročí 770 let města Zábřeh.
15 fotografií

Filmové melodie přilákaly tisíce lidí. Přispěly k velkolepým oslavám města

Čtenář reportér
Pozvánka na setkání s Vladimírem Salačem ve Vimperku.
Nemáte plány, kam vyrazit v příštích dnech nebo o víkendu? Inspirujte se tipy Prachatického deníku. Na Prachaticku je od středy 12. do úterý 18. června v nabídce několik koncertů, výstavy či promítání kina. O víkendu můžete vyrazit na trh do Vimperka, na parádní odpoledne do Zbytin nebo na koncert na prachatický pivovarský dvorek. A je toho mnohem víc, tak si vyberte!

Kam v příštích dnech: Koncertují ZUŠky, děti se ponoří do pěny

Volný čas
Den otevřených dveří.
České umění 20. století a výstava Vladimíra Nováka jako inspirace pro tvůrčí výtvarné dílny a hry. Komentovaná prohlídka, koncert, divadelní představení. Pořádáno ve spolupráci se ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary-Rybáře, ZUŠ Antonína Dvořáka a za podpory Statutárního města Karlovy Vary. Karlovarská galerie umění připravila na třetí červnovou neděli další Den otevřených dveří. 
5 fotografií

Den otevřených dveří

Čtenář reportér