ŠTÍTEK: koncert

Minikoncert v Apartmánech Knížecí cesta v Bližší Lhotě u Lipna.
O tomto proběhlém víkendu se v Apartmánech Knížecí cesta u Lipna uskutečnil takzvaný improvizovaný Minikoncert. Nápad vznikl v hlavách resort managerky Martiny Ostrýžové a zpěváka a producenta Martina France. Martin oslovil resort Knížecí cestu v rámci spolupráce jiné akce v jižních Čechách, oni souhlasili a věnovali vouchery na víkendové ubytování. První rok si France jel resort obhlédnout a letos právě po domluvě s managerkou Aparthotelu vznikl nápad na již zmíněný koncert.
21 fotografií

Na Knížecí cestě u Lipna měli minikoncert. S legendou Marcelou Březinovou

Čtenář reportér
Ředitelka festivalu JKF, violistka Kristina Fialová a Igor Ardašef. Jihočeský komorní festival 2023.
Program v pořadí již 19. ročníku hudebního festivalu, v jehož čele stojí mezinárodně uznávaná česká violistka Kristina Fialová, bude v letošním roce skutečně pestrý. Osm koncertů včetně festivalového „prologu“ čeká posluchače v různých krásných prostorách napříč Jihočeským krajem a nabídne přední české umělce i zahraniční hosty z Estonska, Slovenska a Japonska.
7 fotografií

Jihočeský komorní festival přichystal pestrý program. Představí hudbu bez hranic

Táborsko
Jindra Polák z kapely Jelen s manželkou Kateřinou.
Muzikant Jindra Polák a jeho žena Kateřina jsou spolu čtyřiadvacet let a stále jim to klape, nejen ve vztahu. Lídr skupiny Jelen má za sebou velký koncert v O2 areně, úspěšné divadelní turné a s kapelou otevírá další dekádu na umělecké scéně. Kateřina se věnuje domácímu vzdělávání dcery Lucie, užívá si vnouče a pro manželovy písničky je první posluchačkou. Před pěti lety se z Prahy odstěhovali na jihočeský venkov a nelitují. Příroda a venkovský klid je inspirují ve všem.
4 fotografie

Jindra Polák z kapely Jelen: Nejradši máme s manželkou doma ticho

Společnost
Ze sobotního programu Kmochova Kolína.
Druhým dnem pokračoval v sobotu program devětapadesátého ročníku mezinárodního hudebního festivalu Kmochův Kolín. Ten otevřel již patnáct minut po deváté hodině ranní Dechový orchestr ZUŠ Horní Počernice a po dalších dvou mládežnických kapelách patřil polední koncert Kapele pětatřicátého plzeňského pěšího pluku – Foligno a před příchodem průvodu muzikantů a mažoretek městem na Karlovo náměstí koncertovali ještě mladí muzikanti z Chlumce nad Cidlinou a Uničova.
115 fotografií

Druhý festivalový den otevřel další koncertní prostory a přivítal Ewu Farnou

Volný čas
Noc kostelů v olomoucké katedrále sv. Václava
Noc kostelů, která každoročně otevírá brány desítek kostelů, kaplí, modliteben a sakrálních objektů, je opět tady. Přímo v Olomouci si návštěvníci v pátek 7. června od 18 hodin mohou vybrat z přibližně tří desítek atraktivních míst se zajímavým programem pro celé rodiny.

Noc kostelů v Olomouci láká na desítky míst. Tady je program

Olomoucko
Děkovný koncert pro Lidice a světla z oken lidických domů.
/FOTOGALERIE/ Tradiční Děkovný koncert Pro Lidice se uskuteční v neděli 9. června od 20 hodin na nádvoří muzea Památníku Lidice. U příležitosti 82. výročí vyhlazení obce Lidice zahraje Ústřední hudba AČR pod vedením Jaroslava Šípa, sólovým zpěvem letos oslní Hana Holišová, Lucie Silkenová, Dáša Zázvůrková a Tomáš Savka. Moderování se ujme Václav Žmolík.
99 fotografií

V Lidicích zazní jména zavražděných dětí. Rozsvítí se světla tam, kde stály domy

Volný čas
Vitějovický osulák.
Nemáte plány, kam vyrazit v příštích dnech nebo o víkendu? Inspirujte se tipy Prachatického deníku. Na Prachaticku je od středy 5. do úterý 11. června v nabídce několik koncertů, výstavy, promítání kina a na mnoha místech pak Noc kostelů. O víkendu můžete vyrazit na dětský den do Vlachova Březí nebo Stachů nebo si vyšlápnout přírodou z Vitějovic na Osuli či z Volar na Soumarský most. A je toho mnohem víc, tak si vyberte!

Kam v příštích dnech: V sobotu na pláž, v týdnu na koncerty nebo do kina

Volný čas
V Nostalgické myši v Šemanovicích vystoupil písničkář Jakub König.
/FOTOGALERIE/ Na programu posledního květnového večera v Nostalgické myši v Šemanovicích byl společný koncert písničkářů Jakuba Königa a Marie Kieslowski. Posluchači, kteří se nenechali odradit večerním deštěm a bouřkou, mohli kromě vlastních písniček obou interpretů v sólovém provedení slyšet i pár songů z Königova někdejšího projektu Zvíře jménem Podzim. 
11 fotografií

Písničkáře v Nostalgické myši výpadek proudu nerozhodil. Další bude Druhá tráva

Volný čas
Ředitel festivalu Rock for People Michal Thomes
Kapely The Prodigy, The Offspring, zpěvačka Avril Lavigne a mnohé další hvězdy hudebního nebe budou hosty letošního 29. ročníku festivalu Rock for People. V Hradci Králové, v parku 360, se odehraje od 12. do 15. června. „Nervozita stoupá, ale věříme, že vše dopadne podle našich představ, i když jsou věci, které nemáme pod kontrolou, jako třeba počasí,“ říká ředitel festivalu Rock for People Michal Thomes.

Chci přivézt Red Hot Chili Peppers, říká šéf Rock for People Michal Thomes

Hudba
Janáčkova filharmonie Ostrava hraje pro všechny, od mateřských školek po seniory
/FOTOGALERIE/ Janáčkova filharmonie Ostrava (JFO) patří v Česku k nejprogresivnějším filharmoniím vůbec. Vedle vysoce nastavené umělecké úrovně orchestru a pestré dramaturgie všech nabízených koncertních cyklů má však navíc ještě unikátně propracovaný systém edukačních aktivit určených návštěvníkům od mateřských škol po seniory, a také spolupráce s mladými nadanými muzikanty či skladateli. 
9 fotografií

Janáčkova filharmonie Ostrava hraje pro všechny, od mateřských škol po seniory

Ostravsko
Do Noci kostelů se zapojí mimo jiné i kostel Nanebevzetí Panny Marie v Bučovicích.
/PROGRAM/ Noc kostelů láká na koncerty, prohlídky a výstavy po celém Vyškovsku. Jedinečnou atmosféru křesťanských chrámů si v nočních hodinách lidé užijí už v pátek sedmého června. Vyškovský deník přináší souhrnný přehled zapojených svatostánků v regionu a jejich připravený program. Lidé je navštíví ve Vyškově, Bučovicích, Drnovicích, Rousínově nebo Lulči. Celkem se letos na okrese zapojuje dvanáct kostelů.
23 fotografií

Noc kostelů na Vyškovsku. Podívejte se, kde bude připravený program

Vyškovsko
Noc kostelů. Ilustrační snímek.
/PROGRAM/ Příležitost k večerní a noční návštěvě kostelů a modliteben dostanou zájemci v pátek 7. června. Atmosféru svatostánků si vychutnají prostřednictvím hudby, dětských programů, speciálních setkání, přednášek či prohlídek běžně nepřístupných míst. Noc kostelů je celorepubliková akce, ke které se na Znojemsku každoročně přidává několik desítek kostelů či modliteben. Deník si pro čtenáře připravil přehledný výběr z programu.
26 fotografií

Noc kostelů na Znojemsku pozve do věží i na koncerty. Ukáže pečení hostií

Znojemsko
Zpěvák David Koller se letos (2024) potřetí představí na Holešovské Regatě.
/ROZHOVOR/ Do třetice všeho dobrého. Toto rčení sedí na muzikanta Davida Kollera a jeho letošní návštěvu Holešovské Regaty. Jeden z nejuznávanějších českých muzikantů zavítá na tradiční hudební festival do zámeckých zahrad v Holešově už potřetí v jeho dvanáctileté historii. Tentokrát navíc jako čerstvý držitel Ceny Anděl jako Zpěvák roku 2023.
2 fotografie

David Koller míří potřetí na Holešovskou Regatu. Zahraju největší hity, slibuje

Volný čas