ŠTÍTEK: koncert

Táta utekl hrobníkovi z lopaty, podzim odjedeme v plné palbě
/ROZHOVOR/ Vážnou nehodu má za sebou liberecký zpěvák Tomáš Hajíček z kapely Krucipüsk. Jak to zvládá jeho syn, který je současně bubeníkem skupiny? „O tátově nehodě jsem se dozvěděl z Facebooku,“ řekl v rozhovoru Tomáš Hajíček mladší. On sám v Liberci provozoval 10 let rockový klub Bunkr, který nyní vyměnil za kavárnu. A jeho snem je zápasit v kleci při zápase MMA.
4 fotografie

Táta utekl hrobníkovi z lopaty, přiznal syn zpěváka Krucipüsku Tomáš Hajíček

Liberecko
Přerovský park Michalov se v neděli odpoledne přenesl do minulosti. Parkem korzovali ctihodní občané, hrála dobová muzika, nechyběla ani taneční vystoupení.
FOTOGALERIE, VIDEO/ Stavitelé a továrníci korzující upravenou alejí, slavnostní proslov zakladatele věhlasného parku Františka Thomayera a výstava na počest významného jubilea. Přerovský park Michalov oslavil v neděli odpoledne sto dvacáté narozeniny ve velkém stylu. Do atmosféry z počátku dvacátého století přenesl přítomné tanečními vystoupeními přerovský Dance Club, o příjemnou náladu se během prosluněného odpoledne postarali účinkující, kteří vystoupili na letošním prvním promenádním koncertu. Parkem prošly stovky lidí.
64 fotografií

Parkem korzovali ctihodní občané, Michalov se vrátil o sto let zpátky

Přerovsko
Smetanovy Jabkenice - hudební festival pro slyšící i neslyšící
Hudební festival pro slyšící i neslyšící Smetanovy Jabkenice 2024 začíná již tuto sobotu 11. května. Jde o již 103. ročník festivalu a jelikož na letošní rok připadá 200. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany, program bude rozšířený. Netradičně se bude odehrávat po více dní, vyvrcholí 8. června. Nadcházející víkend nabídne v rámci festivalu hned několik zajímavých akcí.

Začíná festival Smetanovy Jabkenice. Vystoupí Varhan Orchestrovič Bauer

Volný čas
Ivan Mládek a jeho Banjo Band.
Jak si užít nastávající víkend? Frýdecko-Místecko bude dějištěm několika zajímavých akcí, Ivan Mládek zahraje v Jablunkově, Palo Habera v Třinci, den obce se koná v Bystřici. Na dalších místech jsou zase koncerty či projekty, v sousední Ostravě začíná Mistrovství světa v ledním hokeji. Bohatý program proběhne i na dalších místech regionu, více v tipech Deníku.
27 fotografií

Víkendové tipy: Majáles a Palo Habera v Třinci, rock v Hukvaldech a Ivan Mládek

Volný čas
Plzeňský Majáles v roce 2023
V Plzni se o víkendu uskuteční desátý Plzeňský festival stepu, který letos láká i na účast čvýcarského mistra světa Daniela Boraka, v pátek se při Monster Meetingu představí na ploché dráze kromě dalších Dymytry s novým zpěvákem Noidem Bártou, o den později na stejném místě vyvrcholí Plzeňský Majáles. Milovníci turistiky mohou vyrazit na pochod do Starého Plzence, koná se výstava železničních modelů, na koncert mohou zajít příznivci klasiky šansonů či undergroundu.

Tipy na víkend: Jubilejní festival stepu, Monster Meeting a Majáles

Volný čas
Vystoupení Culinky.
Na Rokycansku je naplánováno spousta zajímavých akcí a i počasí jim bude přát. Zveme vás na Slavnostní koncert k 50. výročí založení Dechového orchestru ZUŠ Rokycany, Tradiční Férovou snídani na podporu pěstitelů ve Zbiroze, okruh Karla IV. tamtéž, bleší trh ve Skomelně, divadelní přehlídku Radnický dráček, vystoupení Culinky Na Střelnici, Setkání nejen seniorů v Příkosicích, sportovní akci Atlet Rokycan a Pěvecký koncert nejen pro maminky v kostele sv. Vavřince ve Stupně.

Kam o víkendu? Radnický dráček i koncert nejen pro maminky ve Stupně

Volný čas
Ilustrační foto.
Slavnostní zahájení lázeňské sezóny, které má v Mariánských Lázních tradici již více než 200 let, se uskuteční tradičně druhý květnový víkend 10. – 12. května. Jeho součástí bude mimo jiné také svěcení pramenů, které vychází z prastarého zvyku našich předků, kteří na jaře vždy pečlivě čistili i malé studánky, natož pak vzácné a léčivé minerální prameny. V letošním roce to bude přesně 206 let od zahájení první lázeňské sezóny v Mariánských Lázních.

Slavnostní víkend v Mariánských Lázních. Zahájení sezóny s bohatým programem

Chebsko
V Pivovaru Olešná se chystá další kulturní léto plné hudby i divadla.
Poprvé byli s námi, když jsme otevírali sezónu v roce 2021 a stále platila covidová opatření. I letos si je můžeme užít, tentokrát již naplno, protože opět tato oblíbená kapela bude otevírat sezónu 2024 v Pivovaru Olešná! V sobotu 11.5 od 17:00 hodin zahraje Děda Mládek Illegal Band, legendární country rocková kapela, která má ve svém repertoáru hlavně country písně Ivana Mládka a jeho Banjo Bandu.

V Pivovaru Olešná zahájí sezonu koncert skupiny Děda Mládek a Illegal Band

Čtenář reportér
Kapela Elán s novým členem Pavolem Bartovicem (vpravo)
Novou skladbu Znova sa ma dotkni, podpořenou videoklipem, i nového člena představila v pondělí v Praze legendární slovenská kapela Elán. Fanoušky pozvala i na speciální koncert Elán 70 Rock Symphony, který se odehraje 7. února 2025. Ještě předtím se s nimi setká na čtyřech vyprodaných vystoupeních, přičemž se dvě z nich uskuteční v září v pražské O2 areně. „Každý koncert bude trochu jiný, ale vždy to bude Elán. Elán nikdy neskončí,“ prohlásil lídr Jožo Ráž.

Elán jede dál, nikdy neskončí. Místo po Vašu Patejdlovi zaplnil nový hráč

Hudba
Majáles UP Olomouc 2019
Nabitým a atraktivním programem Majálesu Univerzity Palackého ožije na tři dny centrum Olomouce. Kromě mnoha koncertů, hudebních vystoupení a tanečních párty, nabídne široké veřejnosti od pondělí 6. května do středy 8. května také spoustu kreativních workshopů, prezentací, přednášek, performancí a pohodové zábavy.

Olomoucký Majáles. Centrum ožije zábavou a koncerty. Tady je PROGRAM

Olomoucko
Chinaski slaví třicetiny
Třicet let v životě kapely už něco znamená. Právě tolik si připomínají Chinaski, držitelé několika ocenění a tvůrci téměř padesáti rádiových hitů. Své jubileum hodlají oslavit v plné parádě – kromě dvou prosincových koncertů v pražské O2 areně chystají spoustu dalších aktivit. Ke znovunahraným starším písním vzniknou i nové videoklipy.

Chinaski slaví třicetiny. Doufám, že ještě nekončíme, říká Michal Malátný

Hudba
Zpívající grafik Pavel Štědrý.
/FOTO, ROZHOVOR/ Recitál básníka, zpěváka a kytaristy Pavla Štědrého „Po pěti linkách za vlčím mákem“ připravila umělecká agentura ArcusGallery na sobotu 4. května od 17 hodin v kavárně Čert a Káča v Husově ulici v Kutné Hoře. Autor v podtitulu recitálu upřesnil: Písničky a verše, o tom, co v nás kvete, z makovice zpívajícího grafika Pavla Štědrého.
4 fotografie

Vlčí máky jsou pro zpívajícího grafika velkou inspirací. Předvede to v kavárně

Čtenář reportér
Třetí a čtvrtá sobota v srpnu bude v amfiteátru v Lokti patřit oblíbené akci Kryštof kemp 2024: Poslední výstřel.
Čtyři velké koncerty, řadu sportovních událostí a nových atrakcí nabídne návštěvníkům řada pořadatelů na Chebsku i Sokolovsku. Hrát, sportovat či relaxovat bude možné v areálu koupaliště, na náměstí, v parku či oblíbeném amfiteátru pod loketským hradem. Nabídka je opravdu pestrá a vybrat by si měl každý. Akcí je nespočet a Deník vybírá ty největší.

Lidé se mohou těšit na dračí lodě, Olympic, letecký den, dechovky, swing i rock

Volný čas