ŠTÍTEK: koncert

Majáles UP Olomouc 2019
Nabitým a atraktivním programem Majálesu Univerzity Palackého ožije na tři dny centrum Olomouce. Kromě mnoha koncertů, hudebních vystoupení a tanečních párty, nabídne široké veřejnosti od pondělí 6. května do středy 8. května také spoustu kreativních workshopů, prezentací, přednášek, performancí a pohodové zábavy.

Olomoucký Majáles. Centrum ožije zábavou a koncerty. Tady je PROGRAM

Olomoucko
Chinaski slaví třicetiny
Třicet let v životě kapely už něco znamená. Právě tolik si připomínají Chinaski, držitelé několika ocenění a tvůrci téměř padesáti rádiových hitů. Své jubileum hodlají oslavit v plné parádě – kromě dvou prosincových koncertů v pražské O2 areně chystají spoustu dalších aktivit. Ke znovunahraným starším písním vzniknou i nové videoklipy.

Chinaski slaví třicetiny. Doufám, že ještě nekončíme, říká Michal Malátný

Hudba
Zpívající grafik Pavel Štědrý.
/FOTO, ROZHOVOR/ Recitál básníka, zpěváka a kytaristy Pavla Štědrého „Po pěti linkách za vlčím mákem“ připravila umělecká agentura ArcusGallery na sobotu 4. května od 17 hodin v kavárně Čert a Káča v Husově ulici v Kutné Hoře. Autor v podtitulu recitálu upřesnil: Písničky a verše, o tom, co v nás kvete, z makovice zpívajícího grafika Pavla Štědrého.
4 fotografie

Vlčí máky jsou pro zpívajícího grafika velkou inspirací. Předvede to v kavárně

Čtenář reportér
Třetí a čtvrtá sobota v srpnu bude v amfiteátru v Lokti patřit oblíbené akci Kryštof kemp 2024: Poslední výstřel.
Čtyři velké koncerty, řadu sportovních událostí a nových atrakcí nabídne návštěvníkům řada pořadatelů na Chebsku i Sokolovsku. Hrát, sportovat či relaxovat bude možné v areálu koupaliště, na náměstí, v parku či oblíbeném amfiteátru pod loketským hradem. Nabídka je opravdu pestrá a vybrat by si měl každý. Akcí je nespočet a Deník vybírá ty největší.

Lidé se mohou těšit na dračí lodě, Olympic, letecký den, dechovky, swing i rock

Volný čas
Rytíři na hradě Sovinci.
Jak si užít nastávající víkend? Na Bruntálsku můžete vyrazit na dobývání hradu Sovince nebo na talkshow nekonvenční farářky Martiny Viktorie Kopecké. V kraji se můžete vydat hned na několik zajímavých koncertů, májových festivalů s množstvím vystupujících interpretů nebo můžete koštovat guláše při pohledu na silné motorky a kaskadérské kousky v rámci Gulášfestu Harley-Davidson. Více v tipech Deníku.
48 fotografií

Tipy na víkend: na Sovinci budou dobývat hrad, Ostrava láká na festivaly

Tipy na víkend
Koncert Mirai, ilustrační foto.
Jak si užít nastávající víkend? Na Ostravsku se můžete vydat hned na několik zajímavých koncertů, májových festivalů s množstvím vystupujících interpretů, nebo můžete koštovat guláše při pohledu na silné motorky a kaskadérské kousky v rámci Gulášfestu Harley-Davidson. A to pochopitelně není zdaleka vše. Bohatý program proběhne i na dalších místech regionu. Více v tipech Deníku.
48 fotografií

Víkendové tipy: Ostrava láká na festivaly, koncerty či Gulášfest Harley-Davidson

Ostravsko
Michalov slaví 120 let
Ve své době jeden z nejslavnějších tvůrců parků František Thomayer po sobě v roce 1904 zanechal dílo, na kterém se podílelo sedmdesát pět stavebních, zahradnických, projekčních a jiných dodavatelských firem. V projektu přerovského parku Michalov nechyběla francouzská květnice, součástí byl i hudební altánek s výletní restaurací, později přibyla botanická zahrada s palmovým skleníkem. Věhlasný park letos oslaví sto dvacáté výročí od svého vzniku. Oslavy začnou už příští neděli 12. května.
17 fotografií

Park Michalov oslaví 120 let. Chystá se módní přehlídka, koncerty i výstava

Přerovsko
V Chodovlicích na Lovosicku se začaly čarodějnice rojit v podvečer na návsi.
Poslední dubnový den patřil akcím spojeným s pálením čarodějnic. Tradici letos ovlivnila výstraha meteorologů, kteří kvůli suchu, teplému počasí a větru varovali před nebezpečím vzniku a šíření požárů. Například v Praze a Středočeském kraji tak platil zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech. S dohledem dobrovolných hasičů a se zajištěnou požární bezpečností však mohly čarodějnické vatry vzplát. Podívejte se na fotky redaktorů Deníku z různých koutů Česka, kteří o filipojakubské noci vyrazili do terénu.    
76 fotografií

Vatry s čarodějnicemi vzplály za přísnějších podmínek, bavily koncerty i drony

Česko
Jednou z hvězd čtvrtečního Balet Gala v plzeňském divadle bude Bianca Teixeira.
Dva mimořádné večery připravuje na první polovinu května plzeňské Divadlo J. K. Tyla. Nejprve ve čtvrtek vystoupí při Balet Gala ve Velkém divadle tuzemské i zahraniční hvězdy baletního světa, o týden později, 9. května, zde na velkolepém koncertě zazní zásadní sborová díla Bedřicha Smetany v podání několika desítek účinkujících z celé republiky.
4 fotografie

V plzeňském divadle se představí hvězdy baletu i pěvecké sbory

Volný čas
Zaplněný sál plzeňského Domu hudby zaslouženě odměnil dlouhým potleskem dechberoucí vystoupení jazzové zpěvačky Nicole Zuraitis.
Zaplněný sál plzeňského Domu hudby zaslouženě odměnil dlouhým potleskem dechberoucí vystoupení jazzové zpěvačky Nicole Zuraitis. Během jejího koncertu zazněla i většina skladeb z alba How Love Begins, které bylo na nedávných 66. výročních cenách Grammy vyhlášeno jako nejlepší počin v kategorii Best Vocal Jazz Album. Jejímu vystoupení předcházel i působivý koncert jazzového dua Mirka Novak & Kristina Barta.
10 fotografií

Sál plzeňského Domu hudby zpíval s čerstvou držitelkou Grammy

Volný čas
Devadesátičlenný orchestr malých velkých filharmoniků vystoupí v sobotu ve Zlíně.
Orchestr s unikátním zvukem, který se podaří dát dohromady jen jednou za pár let. Ve Zlíně se blíží do finále orchestrální projekt Malí velcí filharmonici. Zkušení členové orchestru Filharmonie Bohuslava Martinů (FBM) se opět ocitli v rolích mentorů a nejtalentovanější žáci veřejných ZUŠ Zlínského kraje si mohli vyzkoušet dráhu profesionálního hudebníka.
5 fotografií

Devadesátičlenný orchestr malých velkých filharmoniků vystoupí v sobotu ve Zlíně

Zlínsko
Billie Eilish s bratrem a jejich vítězná píseň z Barbie.
Americká zpěvačka Billie Eilish přijede se svou třetí deskou Hit Me Hard and Soft do Česka. V pražské O2 areně, kterou vyprodala už v roce 2019, zazpívá letošní držitelka hudební ceny Grammy 1. června 2025. Za produkční agenturu LiveNation to v úterý ČTK oznámil Ondřej Pojzl. Vstupenky půjdou do prodeje 3. května v 10:00, ty nejlevnější si zájemci pořídí za 1250 korun. Třetí album, které zpěvačka opět vytvořila se svým bratrem Finneasem, má vyjít letos 17. května.

Billie Eilish opět v Česku, přiveze nové album. Lístky na koncert už v květnu

Hudba
Iveta Bartošová
Na Ivetu Bartošovou zavzpomínal na křtu knihy Iveta - fotografie tvořené s láskou klarinetista, saxofonista, hudební skladatel a dirigent Felix Slováček. „Byl jsem u jejích prvních profesionálních pěveckých kroků. S Pavlem Vaculíkem, tehdejším dramaturgem Československého rozhlasu, jsme ji i s Petrem Sepešim přivedli do Prahy. Oba nás v roce 1983 zaujali na festivalu Jihlavská píseň – líbilo se nám, jak jim šly dohromady barvy jejich hlasů. V karlínském studiu Českého rozhlasu jsme jim pak natočili první album Knoflíky lásky,“ říká v rozhovoru pro Deník.
6 fotografií

Felix Slováček vzpomíná na Bartošovou: Nadšení pro muziku a radost z ní sálaly

Hudba
Mathias Kirschnereit
Ve středu 1. května zazní první z koncertů 19. ročníku festivalu Za poklady Broumovska. Během festivalové předehry, která začne v 18 hodin v Opatských sálech broumovského kláštera, se představí rezidenční umělec festivalu, německý klavírista Matthias Kirschnereit. Hlavní program festivalu, který potrvá až do konce srpna, láká posluchače na koncert s hudbou amerického kultovního snímku The Blues Brothers, vystoupení klavíristů Ivo Kahánka a Miroslava Sekery, recitál Malý princ s Janem Cinou, koncerty Filharmonie Hradec Králové a Jihočeské komorní filharmonie se sólistkou Zuzanou Rzounkovou a mnoho dalšího. Rezidenční skladatelkou festivalu je Sylvie Bodorová, festival tak představí v rámci léta průřez její tvorbou.
4 fotografie

Festival Za poklady Broumovska přichází s prvomájovou předehrou

Náchodsko
Rekonstrukce bývalého pivovaru v Českém Krumlově a jeho proměna v centrum Port 1560 vyšla na více než 300 milionů korun. Majitelé by v areálu chtěli vybudovat ještě konferenční centrum a nový hotel.
Letošní sezóna v Českém Krumlově bude pro místní i návštěvníky zas o něco bohatší. Část chátrajícího areálu krumlovského pivovaru prošla rekonstrukcí, která vyšla na více než 300 milionů korun, a proměnila se v kulturně-společenské centrum Port 1560. Neopravená část areálu by se v budoucnu měla proměnit v konferenční centrum, které Krumlovu zoufale chybí, doplnit by ho měl i zbrusu nový hotel a wellness.
18 fotografií

Z polorozpadlého pivovaru v Krumlově je Port 1560. Počítá se i s novým hotelem

Českokrumlovsko