ŠTÍTEK: koření

Martinské trhy v Hradci Králové.
Tradiční podzimní trhy můžete dnes navštívit v ostrovském domě kultury. Od 10 hodin dopoledne tam můžete nakoupit ovoce, zeleninu, sýry, med, pečivo, masné výrobky, koření, zdravou výživu a mnoho dalšího z produkce farmářů a pěstitelů převážně z Karlovarska a okolí.

Tip na 22. listopadu: Podzimní trhy v domě kultury

Volný čas
Řemeslný jarmark v Křenovicích
Křenovice - Chladný listopad se jako závanem větru přehoupl do svojí druhé poloviny a sváteční prosinec už netrpělivě vyčkává na poslední stránce kalendáře, až přijde jeho čas. Než se na něj ale dostane řada, zbývá ještě spoustu času dělat si starosti s obstaráváním vánočních dárků. Nicméně štěstí přeje připraveným a odškrtnout si několik položek ze seznamu mohli lidé v sobotu na již tradičním řemeslném jarmarku v Křenovicích.  
33 fotografií

Řemeslný jarmark provoněl Křenovice mýdlem i kořením

Vyškovsko
Páteční trhy na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi.
/FOTOGALERIE/ Na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi se stále konají trhy. Zájemci na nich mohou nakoupit nejen nejrůznější pochutiny, ale třeba také květiny, čerstvé výrobky přímo od zemědělců, koření, bylinné čaje, ryby, pečivo nebo sazenice jahod. Trh začíná každý pátek vždy v 7.30 a končí ve 13 hodin.
19 fotografií

Farmářské trhy probíhají stále každý pátek

Boleslavsko
Trhy v polském Zabělkově.
Další podzimní trhy můžete navštívit dnes od 10:00 hodin v Domě kultury Ostrov. Po celý den tam můžete nakoupit ovoce, zeleninu, med, koření, pečivoi masné výrobky. V prodeji by mělo být i dětské oblečení, zdravá výživa nebo sazenice. Prodávat budou převážně farmáři.

Tip na pátek 25. října: Podzimní trhy v Domě kultury

Volný čas
Ilustrační foto.
Podzimní dekorace, svíčky, věnce a jiné dušičkové zboží, masné a uzenářské výrobky, sýry a mléčné výrobky, koření, bylinky, perníčky, trdelník, med a oříšky i suvenýry z keramiky a dřeva, to vše nabízí oblíbený Novojičínský jarmark podzimní, který se uskuteční na Masarykově náměstí v pátek 25. října od 8 do 17 hodin.

Tip na pátek 25. října: Jarmark nabídne také dušičkové zboží

Volný čas
Josef Gabčo, FK Vysoká
/I. B TŘÍDA/ Skutečně sváteční dávku fotbalového koření servírovalo na Václava kompletní kvarteto B-třídních celků z Mělnicka. „Nejslabším“ střeleckým počinem byla lužecká trojka Bakovu, jedné ze dvou nejlepších obran úvodních pěti kol. Individuálním králem pak Josef Gabčo, který se pod výhrou Vysoké podepsal šestkrát.

Na Mělnicko pro gólové příděly, dělostřelcům vévodil Gabčo

Kraje
Farmářské trhy v Zábřehu ve čtvrtek 19. září.
V Ostrově se opět konají Podzimní trhy. Tentokrát se přesunou z náměstí do prostor sousedního domu kultury. V čase od 10 do 17 hodin sem můžete přijít nakoupit produkty většinou domácí výroby, jako jsou sýry, uzeniny, koření, oblečení, zákusky, ovoce a zelenina.

Tip na 27. září: Podzimní trhy v domě kultury

Volný čas
Gastronaut Marcel Ihančák pro publikum v Karlově Studánce připravil Studeneckého kapra na paprice s kapustovou přílohou, telecí kotletu a moravský bramborový salát.
Mistři se najdou v každém oboru. Hvězda se může zrodit mezi těmi, kdo čepují pivo, degustují víno, vaří kávu, píšou kulinářské recenze nebo ovládají gastronomii. V Karlově Studánce představili vaření jako pódiovou show. Nabídli tváře známé z televizních i z internetových pořadů o vaření. Na obrazovce bez vůně a ochutnávek to ale nikdy nebude ono.
61 fotografií

Karlova Studánka představila vaření jako show

Bruntálsko
Ilustrační fotografie.
Sex je kořením života, ale každý má rád jinou chuť. Kdo si nevystačí jen s vlastní fantazií, nemusí zoufat, stačí jen navštívit sexshop. A není důvod k obavám či předpojaté stydlivosti. Právě sexshop je vlastně takovým kořenářstvím pro dospělé. A to bez ohledu na jejich pohlaví. To potvrdil i ředitel sítě prodejen Erotic City Jaroslav Ďurďa. Podle něj již i v tomto ohledu nastala jistá rovnoprávnost, kdy jsou sice muži standardně věrnějšími zákazníky, ale v posledních letech se výrazně zvýšil i podíl návštěvnosti žen a párů.
17 fotografií

Sexshop je kořenářstvím pro dospělé. Hitem jsou pomůcky pro páry

My a porno
Ananas, ilustrační foto.
Znojmo - Obří jackfruity, rozmanité druhů banánů, mučenky, mangostany, ananasy a papáji, dračí ovoce a ještě ledacos dalšího. To vše najdou v sobotu návštěvníci na Africkém trhu, ve který se od deseti hodin dopoledne změní rajský dvůr Jihomoravského muzea ve Znojmě v ulici Přemyslovců.

Tip Deníku: Minoritským klášterem zavoní africké dobroty

Volný čas
Africký trh s ovocem z Ugandy a dalších zemí přilákal v sobotu do znojemského minoritského kláštera stovky návštěvníků.
Znojmo /VIDEO/ – Srpnové slunko se v sobotním dopoledni střídá s kapkami drobných přeháněk, ale nádvoří znojemského minoritského kláštera je stále plné lidí. Jedni obhlíží stolky, druzí už s plnými krabičkami postávají ve velmi dlouhé frontě a další mezitím přichází. Všechny přilákaly exotické vůně a chuti. Přišli se podívat na Africký trh nabízející ovoce z Ugandy, Filipín a dalších zemí.
39 fotografií

OBRAZEM: Nádvořím voněla Afrika a koření

Volný čas
Ilustrační foto.
Žďár nad Sázavou – Tradiční Letní trh v centru Žďáru se uskuteční i v letošním roce; opět ho na náměstí Republiky uspořádá žďárská radnice, a to ve čtvrtek 15. srpna od 8 do 18 hodin. Po celý den bude náměstí patřit stánkům s keramikou, porcelánem, bytovým textilem, oblečením, ale také například se šperky či hračkami.

Na žďárském náměstí nebude ani letos chybět Letní trh

Žďársko
Irena Kalkušová se svým mužem Vaškem vyrábějí výborné tekuté karamely.
Jiřní Čechy - Myslíte si, že dobře znáte a víte co je karamel? Pokud jste neochutnali pravý Českokrumlovský karamel od Vaška, nevíte, o co přicházíte. V krumlovské karamelovně vznikají tekuté karamely sladké, voňavé, kořeněné, slané, ale i přiměřeně či více pálivé s rozmarýnem, neboť obsahují chilli papričku. Využít je můžete při vaření na mnoho způsobů.

Z cukru, koření a bylinek vyrábí Irena Kalkušová tekutou dobrotu

Příběhy
Nerozhodný výsledek 3:3 měla bitva mezi Humpolcem B a Kamenicí.
Humpolec – Pohodové předdovolenkové tempo? Zapomeňte na něj. Sobotní duel I. A třídy mezi fotbalisty Humpolce B a Kamenice nad Lipou přinesl jiskření na hřišti, dramatickou podívanou, výsledkové zvraty a v neposlední řadě koření v podobě šesti gólů.

Humpolec sahal po vítězství, Kamenici ale patřil závěr

Kraje
O titul gulášového krále soutěžilo v Ratiboři v sobotu 25. května 2019 sedmnáct týmů. Starosta Ratiboře Martin Žabčík pasuje nového gulášového krále Jiřího Čalu.
VIDEO / FOTOGALERIE / Na sádle osmažíte cibulku, krátce zarestujete papriku, aby nezhořkla. Necháte ji jen zpěnit, a hned přidáte maso. To si asi hodinu před vařením naložíte do koření – pepř, kmín, gulášové koření, trochu soli. Zalejete připraveným vývarem z kolen a vepřových kostí. A držíte se klasiky, nepřidáváte ani víno, ani jalovec či další speciální koření…
75 fotografií

Gulášový král 2019: divadelníci získali řád stříbrné vařečky

Valašsko
Zapálená zábavná pyrotechnika. Ilustr. foto.
Liberecký kraj – Silvestrovské oslavy s sebou přinášejí zvýšené riziko požárů, a to zejména kvůli používání zábavní pyrotechniky. V tento den jsou častější požáry ve venkovním prostředí, kde hoří keře nebo tráva zapálená právě od pyrotechniky. V Libereckém kraji jsou pak časté požáry odpadkových košů, popelnic a kontejnerů.

Hasiči varují před novoroční pyrotechnikou

Liberecko
Josef Toufar
Hradec Králové – Proces, jehož cílem je blahořečení kněze Josefa Toufara, umučeného v souvislosti s takzvaným číhošťským zázrakem, vstoupil do další fáze. Postulátor Tomáš Petráček, který má záležitost na starosti, podal žádost o zahájení kanonizačního řízení. Potvrdil to královéhradecký biskup Jan Vokál.

V úsilí o blahořečení kněze Toufara mohou pomoci pamětníci

Z okolí
Lukáš Palyza
Jestlipak víte, kdy začíná stáří? Basketbalisté si pro nedělní All Star Game nejvyšší české soutěže vybrali hranici 28 let. Zní vám to zvláštně? Možná, ale je to tak. Právě věk byl určující pro skladbu výběrů - šéf „Mladých pušek“ Jaromír Bohačík spatřil světlo světa v květnu 1992 a lídr „Mazáků“ Lukáš Palyza se narodil v listopadu 1989.  

Hvězdy ozáří Královku. Basketbalisté se představí při All Star Game

Ostatní sporty
Ozbrojený muž přepadl banku v Příbrami
Ozbrojený mladý muž přepadl v pátek odpoledne pobočku UniCredit Bank na náměstí T. G. Masaryka v centru Příbrami. Vzal přitom devět rukojmí, sedm zákazníků a dva zaměstnance banky. Jednoho ze zákazníků však propustil ještě před příjezdem policie. Na místo byla přivolána zásahová jednotka a policejní vyjednávač. Poté, co se nepodařilo pachatele přesvědčit, aby se sám dobrovolně vzdal, vnikli policisté do budovy a zadrželi ho.
43 fotografií

Ozbrojený muž přepadl banku v Příbrami a držel rukojmí. Policie je osvobodila

Krimi
Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku
Zredukovat složité společenské problémy na jednoduchou volbu typu "ano/ne". Takový je cíl zaměstnanců Facebooku, kteří vytvářejí pravidla pro mazání obsahu na stejnojmenné sociální síti. Výsledek je ale v některých otázkách zaujatý, obsahuje řadu mezer i vyložených chyb, píše v obsáhlé reportáži deník The New York Times (NYT). Facebook je podle něj daleko mocnějším globálním arbitrem projevu, než sám připouští.
8 fotografií

NYT: Kvůli vlastním chybám se z Facebooku stal velký regulátor veřejné debaty

Svět
Plánovaná budoucí podoba soutoku Labe a Orlice.
Hradec Králové – Soutok Labe a Orlice čekají od jara rozsáhlé obnovovací práce. „Cílem připravované akce je obnovit průtočnou kapacitu Labe a zároveň vrátit soutoku Labe a Orlice podobu, kterou měl na počátku 20. století,“ informovala mluvčí státního podniku Povodí Labe Hana Bendová.

Soutok Labe a Orlice se vrátí k podobě, kterou měl před sto lety

Hradecko