ŠTÍTEK: koření

Nová kniha pro děti, kterou napsal Pavel Bezděčka.
Jihlava - Bajky a pohádky z Vysočiny. Tak se jmenuje nová kniha pro děti, kterou napsal a ilustroval zoolog Muzea Vysočiny Jihlava Pavel Bezděčka. Knihu vydalo Muzeum Vysočiny Jihlava, zájemci si ji od konce minulého týdne mohou koupit na pokladně v budově na Masarykově náměstí.

V jihlavském muzeu mají novou knihu pro děti

Jihlavsko
Jaromír Jágr.
Sázkové kanceláře v dnešní době nabízí kurzy prakticky na cokoli. Ostříhá se Dominik Feri na ježka? Otevře si mlučí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček v Praze kavárnu? Společnost Fortuna si i pro rok 2019 připravila speciální sázkové příležitosti. Některé z nich přitom nabízí více než atraktivní kurzy - sázka na konec výroby naftových Škodovek vám může přinést až tisícinásobek vkladu.
18 fotografií

Jágr zpět v NHL a pivovar na Hradě? Fortuna vypsala novoroční sázky

Ekonomika
Oprava kostela. Ilustrační foto.
Janovice nad Úhlavou – S opravami kostela svatého Jana Křtitele začali v letošním roce v Janovicích nad Úhlavou. Plzeňskému biskupství na opravy kostela přispívá město.

V Janovicích opravují kostel

Klatovsko
Výstava betlémů a sáněk, která má díky svému prostředí neopakovatelnou atmosféru, je k vidění na zámku v Třebešicích nedaleko Divišova.
Třebešice /FOTOGALERIE/ - Výstava betlémů a sáněk, která má díky svému prostředí neopakovatelnou atmosféru, je k vidění na zámku v Třebešicích nedaleko Divišova. Betlémy, které jsou umístěné jak v bývalé konírně citlivě restaurovaného třebešického zámku, tak v přízemí hlavní budovy, vystavují majitelé, rodina Valdova, každoročně. Letos už popáté.
66 fotografií

Výstava betlémů a sáněk na zámku v Třebešicích láká návštěvníky

Volný čas
Řemeslník - ilustrační foto
Sněmovnou prošel návrh poslanců ODS na navýšení limitu pro uplatnění výdajových paušálů ze současného jednoho milionu na dva miliony korun. Uvedená změna vyjde stát na 1,5 miliardy, ministerstvo financí nicméně očekává, že po zavedení další vlny elektronické evidence tržeb by se tyto peníze měly do veřejného rozpočtu vrátit. V rámci daňového balíčku byl současně schválen přesun dodávek tepla a chladu do kategorie s nejnižší sazbou DPH, zdraží naopak alternativní cigarety.

Živnostníkům se uleví. Limit pro výdajové paušály vroste na dva miliony korun

Ekonomika
Petržel
Petržel je původem ze Středomoří, její plný latinský název je petroselinon, přičemž petra znamená skála (petržel často roste v kamenitých půdách) a druhá čast řeckého názvu selinon znamená celer. Plný název petržele tedy zněl "celer ze skalisek", protože se mělo zato, že celer a petržel jsou dvě varianty jedné rostliny. A aby se rozlišily, popisovaly se podle míst, kde se vyskytovaly - vlhké prostředí pro celer a kamenité pro petržel.
5 fotografií

Petržel pěstovali už Řekové i Římané. Jaké je její nejčastější užití?

Za jídlem
Tymián
Velkým plusem jakéhokoli koření je to, že se dá poměrně snadno usušit a vydrží hodně dlouho za celkem nenáročných podmínek, což v té době určitě ocenili. Ostatně koření z velkých dálek bylo určeno spíše pro šlechtu než pro prostý lid, ale ani ten nepřišel zkrátka, neboť existuje spousta druhů koření, které roste volně na lukách a polích, a mezi ně patří i tymián.
5 fotografií

Tymián je přítelem kuchyně i spánku. Dochutí maso i sladké dobroty

Za jídlem
Estragon
Estragon – koření proslulé hlavně ve francouzské kuchyni, koření, které běžným pokrmům dodá patřičný šarm. Není ale neznámé ani v našich kuchyních. Cesta na talíř však trvala estragonu poměrně dlouho: pochází z centrální Asie, už od nepaměti se používá jako léčivá bylina, která měla léčit uštknutí hadem, bolesti zubů nebo třeba mor.
5 fotografií

Estragon má v kuchyni co říct. Léčí, ale hlavně chutná

Za jídlem
rozmarýn, ilustrační foto
Dokážete si představit jen tak při procházce přírodou utrhnout kousek koření, kterým si večer zpestříte svůj oblíbený pokrm? Ve Středozemí, například v Itálii nebo ve Francii, se vám to může stát běžně. Můžete tu potkat také rozmarýn, který odsud pochází.

Rozmarýn, bylina trubadúrů

Za jídlem
Utkání ČFL Štěchovice - Brozany.
Štěchovice – Zápasy mezi Štěchovicemi a Brozany nenudí. Na podzim vyhrál středočeský tým 5:4 a i v jarní odvetě diváci o brankové koření nepřišli. Padlo celkem šest gólů a o vítězi duelu 22. kola ČFL musely rozhodnout pokutové kopy. V těch byli úspěšnější domácí. 
4 fotografie

Tři góly ve Štěchovicích zajistily jeden bod

Fotbal
nové koření
James Joyce ve svém Odysseovi píše, že jídlo vymyslel bůh a ďábel zase koření. Koření, kterému se budeme dnes věnovat, ďábelské rozhodně je. V jedné kuličce se totiž skrývá vůně hned čtyř koření: černého pepře, hřebíčku, muškátového oříšku a skořice.

Nové koření: čtyři vůně v jedné kuličce

Za jídlem
thajské zelené karí
Když je venku mrazivé chladno, nic se nevyrovná teplému jídlu. My jsme pro vás vybrali čtyři recepty, které jsou lehce pikantní, a tak vás zahřejí stejně dobře jako teplý svetr.
4 fotografie

Někdo to rád horké

Za jídlem
Římský kmín
Exotický bratranec našeho kmínu, o co víc podobný vzhledem, o to rozdílnější v chuti – římský kmín. Toto pro nás stále ještě ne zcela běžně používané koření pochází z Egypta a sloužilo svému účelu již od pradávna. Také bylo přidáváno do výbavy faraonů v pyramidách, zřejmě jako medicína. 

Římský kmín: Do jídla i do parfému

Za jídlem
kopr vonný
Klasické koření hojně používané v naší kuchyni a u nás již dlouho domestikované, muselo přeci jenom projít nejedním experimentem a leccos zažít, než se dostalo na náš stůl třeba ve výborné koprové omáčce.

Kopr – ikona severské kuchyně

Za jídlem
Čertíci
Receptík jako stvořený pro víkend před návštěvou Mikuláše. Vyžaduje šikovnější ruce a kapku hravosti.

Čertíci

Za jídlem
peprmintová čokoláda
Nalijme si čistého vína – jsou chvíle, kdy lze Vánoce bez kapky alkoholu jen stěží přežít. Tak si podle nás připravte voňavý drink, hoďte stres za hlavu a užijte si tento kouzelný okamžik. Ať jsou letošní svátky opravdu šťastné a veselé!  
8 fotografií

Horké tajemství veselých Vánoc

Za jídlem
Vánoční perníčky
Vůně perníkového koření linoucí se z kuchyně bývá jednou z prvních vlaštovek Vánoc. Perníčky můžeme připravit už měsíc dopředu - čím déle se rozleží, tím jsou lepší.

Vánoční perníčky

Za jídlem